cluci cluci komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Bohužel, po Listopadu přichází další, a podivnější příběh. Asi by bylo fajn srozumět čtenáře, že tato kniha není vhodná pro všechny. Chtěla jsem knihu darovat své matce ještě před přečtením, naštěstí jsem ji předběhla, a tak mám k ní v životní otázku, na kterou asi nechci znát odpověď. Nebudu se vracet a to ani ke knize. Od Listopadu už nejsou knihy rubínové ani smaragdové, bohužel, za mne ne

27.01.2024 1 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Naprosto bláznivý příběh s událostmi, které se vcelku běžně stávají. Okouzlily mne různé myšlenky, které byly promítnuty do děje. Backman jak kdyby rozdával moudra. Ač chvilkami smutný příběh, ale opět překonán dalšími zdary, a o tom je prostě život. Něco přinese, a my se musím koncentrovat na to dobré, abychom z toho vyvázli...
Rozhodně chápu hlasitou hudbu, klidně hard rock, puštěnou do sluchátek. Na to nemusí člověk pracovat v bance :).

24.08.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

skončilo to,....
skončilo to,...
skončilo to,..
DOBŘE

07.06.2020 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tiché pokračování Milénia 2, klasické navázaní, chvílemi i lepší než 4. Autor se zhostil velkého sousta, které nelze srovnávat s M1, ale za mě dobré.

07.06.2020 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Millenium 2, berme to tak. David Lagercrantz se toho zhostil, aby to mělo pokračování. Srovnávat se to nedá, ale zhostil se toho barvurně. A poslech audioknihy v podání Martina Stránského to hezky zpestřuje

30.05.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Začátek pohádky se změnil v peklo, a drama pokračovalo, ale nakonec se to pohádkově zlomilo a vše dobře dopadlo. Čtivá kniha, ač chvilkami byl děj strnulý, byla jsem zvědavá, jak to skončí. Z hrůzou jsem se obávala, že to Grace schytá a půjde si hezky sednout. Človek si uvědomuje, jak žijeme vedle sebe a tyto hrůznosti přehlížím. Bohužel málokdy se najdou dobré konce, a jak bylo psáno, přenáší se to na další generace a nikdy to neskončí. To je bohužel ta druhá smutná strana.

30.05.2020 4 z 5

Ne,není možné, že trilogií to končí. Co bude dál s Mikaelem a Lisbeth?, je tu otevřená otázka, kterou David Lagercrantz nemůže vyřešit svým pokračováním. Ač se více vyhýbám thrilerům, tak Milénium patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla. Příběhy jsou velmi živé, plné zvratů. Poslouchat jako audioknihu to je opravdový bonus*****Určitě si ji přečtěte, poslechněte a zkoukněte i filmovou verzi, Millénium je úžasné

10.03.2020 5 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Knihu jsem četla na doporučení knihomolky/influencerenky. Mé nadšení nebylo zas tak velké, ale kniha se četla sama a byla plná věcí ze života. Spisovatelka má vytříbený styl, není nijak složitý, barvitý, ale je plný zvratů a příběh jako by se odehrál

10.03.2020 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Úžasný příběh Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové. Prostě švédské spisovatele můžu už od těch skvostných pohádek, a tato série je určena pro dospěláky. Poslouchám jako audio v autě a prostě se na cesty vysloveně těším, běda, když mi zůstala flashka doma. Jakmile začnete číst Milénium, stanete se naprosto závislý, druhému dílu se prostě nevyhnete a pouštíte se po hlavě do dalšího pokračování....

28.02.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuto knihu poslouchám v autě cestou do práce, k určitým pasážím se vracím i v knize. Za mne pecka, krásně namluveno. Říkám si, proč ta cesta není delší a najednou uprostřed silnice si stojí jelen. Probralo mne to, jsem ještě v Čechách :).
audiokniha je skvostně namluvena Martinem Stránským, vřele doporučuji

16.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět výborná kniha paní Mornštajnové, kterou nelze srovnávat. Prostě tato spisovatelka je rarita. Kniha je velmi čtivá, má krásné návaznosti, ve kterých se nebude ztrácet. Možná lze říci, že se jedná o prosté osudy tří generací, ale rozhodně nebyly ničím obyčejné, už vůbec ne v tak těžkém období. Každá doba nese svá úskalí, zrady, těžkosti života, prostě takového, jaký ve skutečnosti je. Není vše bílé či růžové, každý vezeme na své loďce neobyčejný příběh, a tím se stává každý osud jedinečností, jenž nelze úplně napodobit. Tato kniha je další klenot, do kterého by měl každý alespoň trochu nahlédnout

06.01.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Musím říci působivé čtení, s brilantní lehkostí. Možná se někomu zdálo rozevláté, mně to v daný čas prostě vyhovovalo. Mohla jsem knížku odložit a pokračovat dle potřeby, což mi v dnešní době docela schází. Není to předimenzované, kdy se musíme často zpátky vracet, abyste se vrátili do dění. Oba děje, které se odehrávají, jsou naprosto čitelné. Dokážete se do příběhu vcítit, ztotožnit se s postavami. Je to jiný typ knih, než čtu, ale vřele mohu doporučit. Stojí za přečtení. Určitě se vám bude líbit i anotace, zamyslíte se nad svou minulostí a vlastním osudem

06.01.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nejspíš nemá smysl číst recenze od ostatních, zaplétáme se zde do dvou protichůdných táborů, a přesto každý máme svůj pohled na danou věc a k tomu se snažíme předčit svůj názor. Knihu bych nehodnotila nijak záporně, kdo bude chtít si své najde, a pro koho je ničím nenaplnitelná, ten bude hlasitě mručet. Určité pasáže jsou jemně přehnané, ale to přesně vystihuje naši představivost a snění. S některými shledáte, že vás potkávají na vaší životní cestě a budete zažívat malé Dejavu. Neodsoudila bych ji, je to kniha, jež se vyskytuje ve čtenářském deníku maturantů. Je to milé čtení a pohádky nám byly čteny od mala. A malé zamyšlení rozhodně neublíží. Obecně nad myšlenkou, že pro to, co opravdu chceme, uděláme co bude v našich silách, jen aby se to naplnilo.
"Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit"

04.12.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Užasně zpracovaný román, jenž je nabitý architektonickými a historickými fakty, ve kterých budete plout, jako byste byli na místě. Možná někomu bude vadit náboženské ladění, ale nelze soudit, každá víra má dvě strany mince. Mně se moc líbí umělá inteligence, jenž se stává Langdonovým rádcem, tím Mr. Brown propojuje historii s dneškem, a jeho nadhled do budoucna začíná být značně realistický. Kniha je velmi čtivá a musím říct, že i audiokniha je úžasně namluvená. Vřele doporučuji na dlouhé cesty

02.12.2019 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Jde o soubor povídek a ty vás uvedou do situací, které by se vám snad mohly jen zdát. Některé jsou až tak drsné, ale právě o nich je ten náš život. Dostanete se na začátek příběhu a dospějete ke zdárnému konci, jsou to životní poutě protkané v pavučinách našich strastí i radostí. Některé povídky byly moc fajn,některé ve mne zanechaly stopu, ale spíše negativní, kdy tam toho bylo v příběhu na mě moc. Nechci srovnát s jinými knihami od Doerra, prostě některé jsou fajn, a jiné méně, každý jsme jiný a každý máme nějaký názor. Rozhodně doporučuji přečíst Zeď vzpomínek

30.11.2019 4 z 5

Lea Lea Pascal Mercier (p)

Lea je Lea. Nejde srovnávat s žádnou knihou, ani od stejného autora. Ostatní píší, že Noční vlak do Lisabonu bohužel nepřekonala. A proč by? To bylo veledílo, a tohle je velmi silný příběh, který nemusí nic překonávat. Je velmi smutný a zároveň ve vás nechá stopu krásných myšlenek. Po přečtení jsem knihu darovala i přesto, že bych se k ní zase někdy vrátila. Stojí za přečtení, osloví určitě někoho z vás.

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Tyto povídky mi byly doporučeny a nemám žádnou výhradu. Některé jsou čtivé, jiné méně. Tak už to bývá i u jiných dokonce známých spisovatelů. Některé si dokonce pamatuji a vracím se k myšlenkám. Líbí se mi design knihy a psaní o psacích strojích. Hanks nám chtěl připomenout, jaký požitek jsme měli u psaní na stroji. A mne přináší myšlenku, že se nepsaly takové bludy, jelikož nyní Ctrl+C, někdy delete, někdy Ctrl+V. Vzpomenete si, jak jste psali jakoukoli práci a kolikrát bychom ji museli přepsat? Nedokáži si představit vědeckou práci. Za mne ano, jsou pěkné

Hana Hana Alena Mornštajnová

******Paní Mornštajnová, Hana je klenot naší literatury. Udivilo mne, že 95%. Není snad ani možné, že by se tato kniha někomu méně líbila. Je neuvěřitelná. Je v ní popsáno tolik bolesti, utrpení, ale i radosti a lásky. Neskutečně silné téma. Ač jsem se zmínila, že nemohu číst nic z této doby, jelikož to ponechává ve mně tíživou stopu, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh je velmi dojemný. Je tak laskavý, že se vám dostane pod kůži a zůstanete nad ním dlouho pozastaveni. Četla jsem zde recenzi, že knihy paní Mornštanové jsou v přirovnání k drahému kamení. Nádherně řečeno. Pro mne Hana je diamant, je to skvost. Ostatní její knihy jsou s příměsí rubínové, safírové, granátové, jenž je právě o tento diamant doplňuje. Neskutečně dobré čtení, vřele mohu doporučit každému, kdo má srdce na pravém místě.******

11.11.2019 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nečtu thrillery, ani nic napínavého, krvelačného,.. a přece. Dostala jsem knihu jako dárek, jako překvapení. Chvilku pokukovala z otevřené knihovny, ale měla jsem z ní respekt. Nakonec po ní sáhla. Kniha je čtivá, má dynamický děj, a rychle dospějete ke konci.
V knize jsou zmíněna Baudelairova poezie Květy zla, jenž snoubí děj a dávají mu tak zásadní význam. Nastávají časté zvraty, občas je budete čekat a možná ani konec vás nijak nezaskočí.
Přesto se mi kniha líbila, byla jsem často jako na trní a běda, když mne potřeboval někdo vyrušit. Takových překvapení si nechám líbit více. Určitě přečtu titul od stejného autora "Ta přede mnou"

09.11.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nevím, zda jsme byli naučeni od malička, ale švédské spisovatele prostě můžu. A pan Backman s mužem OVE, je prostě TOP. Hlavní postava si vás získá, ač budete namítat, že se jedná o malého bručouna. Záhy zjistíte, že se jedná o normálního člověka, jenž má realistický pohled na svět a srdce na pravém místě. Při čtení se budete často usmívat, dokonce smát nahlas, ale občas vás dostane a bude se vám chtít i plakat. Frederik Backman se vám dostane pod kůži, tento příběh je prostě okouzlující a nebudete chtít knihu skončit.
Vracím se ke komentáři, jelikož jsem slíbila, že si poslechnu audioknihu. Úžasné podání pana Vlasáka, bylo perfektní se znovu vrátit k oblíbeným situacím s Ovem při nákupu počítače, autoškole, k šarvátce s klaunem,...ale rozloučit se s Ovem, jako bych ho znala, prostě se slzami v očích. Krásná kniha a úžasná audiokniha, doporučuji je

07.11.2019 5 z 5