claudiecarmen claudiecarmen komentáře u knih

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Skvělý způsob, jak nezapomenout na naše dějiny
.-)

08.02.2017 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Chce se mi opsat první větu z předešlého komentáře. Nejsem historik, ale čím jsem starší, tím cítím větší potřebu se vzdělávat v historii..Velmi čtivé. Už se těším na další knihu Josefa Bernarda Prokopa.

30.09.2016 5 z 5

Půjčiti stříbro, loupiti zlato Půjčiti stříbro, loupiti zlato Catharina Ingelman-Sundberg

Vtipné, nenáročné, milé.

12.09.2016 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Moc hezky napsaná kniha. Na anglické wikipwdii jsme se dočetla, že spisovatel neměl v úmyslu psát o autistovi. Nejde o žádnou konkrétní poruchu. Ale vše na to ukazuje.-). To jen tak pro zajímavost.
Knihu rozhodně doporučuji.

07.09.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Další skvělá kniha od Simona Mawera. A opět úplně jiná než ty ostatní. Složitý příběh, složitá doba - pro někoho. Obdivuji spisovatelovi empatie. To jak dokáže popisovat niterné pocity postav, jak podává problémy doby o které zrovna píše, to je to jeho spisovatelské kouzlo. Musím si obě knihy, které patří k sobě - Dívka, které spadla z nebe a Provazochodkyni určitě přečíst ještě jedou . V knihách je ukryto poselství právě té složité doby, která by neměla být zapomněna. Doporučuji.

01.09.2016 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Já jsem tedy bohužel viděla napřed film, a to několikrát. Myslela jsem, že nikdy nenajdu odvahu přečíst knihu a našla jsem. Kniha je napsaná tak neuvěřitelně lehce, moc mě mrzelo, že jsem věděla jak to dopadne. Pan Forman knihu tak mistrně zfilmoval, že jsem každou stránku knihy viděla před sebou. Klobouk dolů před knihou i před filmem.

13.08.2016 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Příjemné čtivo na odreagování. Líbilo se mi. Doporučuji.

03.08.2016 5 z 5

Vražedný Advent Vražedný Advent Ivana Hutařová

Taková oddechovčička. Po řadě celkem náročných knih to byla dobrá volba. A splněn úkol kniha přečtená za jediný den.-).

24.07.2016 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Knihy od Somona Mawera jsou vždy zárukou kvality. Baví mě tím spíš, že jsem z Brna, o kterém tak často píše. Mendelův trpaslík je trošku těžší sousto, ale skvělý příběh. Pořád musím přemýšlet o konci, jak to vlastně dopadlo nebo mohlo dopadnout.

22.07.2016 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Milá, čtivá, svěrákovská knížečka. Moc doporučuji.

29.06.2016 5 z 5

Případ bázlivé bardámy Případ bázlivé bardámy Erle Stanley Gardner

Úžasná oddechovka, přečteno jedním dechem. Jako vše od tohoto skvělého človeka.

24.06.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Právě jsem dočetla zlodějku knih a myslím, že ještě dlouho, velmi dlouho bude trvat než mi oschnou slzy. Mám ji půjčenou z knihovny, ale tato knížka má už své místo v mé knihovně. Pro mně jedna z nejkrásnějších, kterou jsme četla.

19.06.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Jsem teprve v jedné třetině, ale jsem uchvácena. Takovou knihu jsem ještě nečetla. Neměla jsem odvahu. Není snadné - pro mně - potýkat se, byt v knize, s takovou beznadějí v žití. Jsem štastná, že žiji dnes, a omlouvám se Bohu i samotnému žití za všechny moje stesky, já bych v době,o které byla psaná kniha chcípla hned po narození. A to myslím vážně.

29.05.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Bohužel sem ji nedočetla. Ale to bude můj problém. Psaná je dobře, já jsem na ni proste moc stará. Ale jednou ji určitě dočtu.-)

29.05.2016 5 z 5

Sedm divů Sedm divů Ben Mezrich

nerada píšu negativní hodnocení. Knihu jsem přečetla, ale podle mého je více než překombinovaná. Chvílemi jsem se ztrácela ve víru událostí. Spíše mi to přišlo jako scénář k filmu, kterých je momentálně více než dost.

28.05.2016 3 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Moc hezky napsané, milé i moudré. Určitě si přečtěte.

21.04.2016 5 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Napínavá, doporučuji a těším se na provazochodchyni:-)

15.04.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bylo mi upřímě smutno, když jsem četla farmu zvířat. Doba tak podobná nedávné minulosti. Orwel ji napsal ještě před vznikem socialistiského státu u nás a já bych řekla, že popisuje naše dějiny od roku 1948.

05.04.2016

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

První kniha, kterou jsem od pana Murakami četla a určitě ne poslední. Jeho styl psaní je pro mě něčím novým, ze začátku jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mně, ale s každou přečtenou stránkou jsem byla stále více lapena do příběhu. Příběhu zcela nevšedního, popisovaného tak čtivě, že jsem se musela nutit odložit knihu a jít spát. Stále jsem četla a četla, ale bohužel to největší tajemství(pro mě největší) nebylo odhaleno. Za mě 5 hvězd a těším se na další knihu. I když doporučit paušálně nelze. Tohle se nebude líbit všem, ale to určitě není spisovatelův záměr.
Ale doporučuji velmi.

01.04.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Kniha je napsána s takovým citem jako by to spisovatel sám prožil. Nádhera. Příběh o lásce nevšední a opravdové.

13.03.2016 5 z 5