clarkens clarkens komentáře u knih

Tajemství Tajemství Anna Todd

Na mě až moc rozchodů a hádek a následných znovu usmíření. Pořád člověk doufá, že se Hardin začne chovat jako člověk, aby se za něj Tessa nemusela stydět, to se bohužel nestane. V příběhu se ale odkryvaji paralelně další rodinná tajemství.

05.07.2021 3 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Začátek naprosto skvělé, nemohla jsem se odpoutat. Střední část o ničem a byla jsem rozhodnuta, že další knihu už číst nebudu, ale závěr, ten mě teda dostal!

27.06.2021 4 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Velmi zajímavý motiv - druhá světová válka z německého pohledu. Z počtáku mi vadilo přílišné používaní biblických pasáží, které jsem občas, přiznávám, přeskakovala. Zpočátku mě to natolik odrazovalo, že jsem měla původně v úmyslu knihu odložit, nakonec mi to ale nedalo a dobře jsem udělala, děj začal mít spád. Škoda jen, že vysvětlení co se stalo předtím, se objeví až koncem knihy. Taktéž se píče, že je podle skutečných událostí, ale stále se jedná o historickou fikci - ta část s chebskem mě opravdu překvapila. Škoda toho...

21.02.2021 3 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Za mě velmi čtivá kniha, i když od půlky je již pachatel více méně jasný, kniha nepřestává být napínavá! Určitě budu v sérii pokračovat. Hvězdu ubírám za některé pro mě nejasné pasáže, které jsem si musela číst vícekrát nebo se vrátit pár stran zpět, abych se o některých tvrzeních ujistila... bohužel se mi to u této knihy stalo nejednou...

04.02.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Bravo, opět skvělé čtení na které jsem se velmi těšila. Téma sériového vraha ve zdravotnictví bylo velmi zajímavé a postupy pro dopadení vraha byli tentokrát spíš IT a matematika. Zápletka i celé pátrání naprosto perfektní, avšak konec se mi zdál uspěchaný a vlastně ani ne moc velkolepý. Těším se na další díl!

28.12.2020 4 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Spíše než příběh obsahuje kniha vzpomínky a je to takový diář všech hrůz co Gisella zažila. Některé zážitky se opakují a zdůrazňují tak důležitost událostí.

11.12.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Za mě fajn čtení, i když se začátek dost vlekl, tak ten konec byl překvapivý. Čekala jsem od toho ale trošku víc

03.09.2020 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Velmi čtivý thriller od začátku až do konce, místy trochu pohádka, ale i tak jsem si hezky početla a pokud by byl druhý díl, určitě do něj půjdu!

26.07.2020 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Zajímavé čtení, zase jiný způsob psaní, který mi perfektně sedl, prolínání dvou časových linií i výhled do budoucnosti. Určitě stojí za přečtení.

26.01.2023 4 z 5

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Fajn oddychovka, i když předchozí díly se mi libili trošku víc

20.12.2022 4 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Začátek mě moc nechytl, ale pak se to rozjelo. První díl jsem četla před delší dobou, ale ničemu nevadilo, návaznosti byli spíše minimální

15.10.2022 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Opět skvělá oddychovka!

03.08.2022 5 z 5

Dvojčata paní Karoliny Dvojčata paní Karoliny Ronald H. Balson

Velmi pěkné čtení, i když se dá závěr celkem předvídat, to vyprávění mělo sílu a četlo se samo!

08.07.2022 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Omylem jsem sáhla po 4. díle a tedy předchozí jsem nečetla, možná to zapříčinilo, že jsem se do děje nedokázala vtáhnout. Některé pasáže fajn, jiné zbytečně zdlouhavé a o ničem.

29.04.2022 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Zajímavý motiv, velmi neobvyklý. Líbilo se mi prolínání obou dějů. Jen jsem tušila jak to dopadne a tolik jsem se na čtení netěšila, respektive dokázala jsem odložit a opět k ní usednout až za pár dní.

10.04.2022 4 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Poutavé čtení, překvapilo mě že poměrně velkou část zabralo poválečné vyprávění, což určitě není na škodu. Něco mi ale na knize nesedla, nebo jsem možná měla větší očekávání.

04.01.2022 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Ze začátku jsem si říkala proc tak vysoké hodnocení. Od půlky jsem pochopila. Propojení několika osob me pohltilo.

18.12.2021 4 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Dlouho jsem přemýšlela jak hodnotit tuto knihu, četla se dobře, líbilo se mi prolínání příběhů, ale některé pasáže byly zdlouhavé a přeskakovala jsem řádky (hlavně části se zamyšlením nad útržky z bible a že jich nebylo málo). Hlavní důvod, proč uděluji pouze dvě hvězdy ale je, že se mi vůbec nelíbil závěr... vysvětlil název knihy, ale já jsem od příběhu čekala prostě víc. Do dalších dílů se už pouštět nebudu

04.04.2021 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Do knížky jsem se pustila po shlédnutí prvního zfilmovaneho dílu. A jsem ráda, že jsem si Hardina mohla představit podle filmové předlohy a ne te knizni. Velmi chytlave a ctive. Oddychovka a těším se na další díl!

27.03.2021 5 z 5

Milá č. 18 Milá č. 18 Leon Uris

Velmi silný příběh zase trošku z jiného prostředí té doby než koncentrační tábor. Ze začátku jsem u knihy vždy vydržela jen krátce, proto jedna hvězda méně

25.01.2021 4 z 5