čika čika komentáře u knih

Všade samé korytnačky Všade samé korytnačky John Green

Tato kniha definitivne potvrdila, ze nie som cielova skupina autora. Cenim si, ze sa jazykom a celkovo problematikou snazi priblizit tinedzerom, ale ta young adult coolovost je na ukor hlbky tematiky, pribehu, prepracovania postav.

23.08.2020 2 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Po predchadzajucich vybornych detektivkach, som sa na pribeh z balona velmi tesila. Prva tretina vyborna, ze aka dobra zapletka! Potom uz som nejako nepobrala skoky v case, zvraty, logicke chyby, motivy postav... Ech, sklamanie, zaver to zaklincoval, uz len cakat, ze mozna prijde i kouzelnik....

18.08.2020 3 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Rychlovka, ako YA kniha vyborne. Urcite odporucam pre rodicov i deti pubertiakov, urcite by sa dalo ist do hlbky a menej idealizovat, ale ako "nastrel" problematiky postaci.

09.08.2020 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

"Pobavilo" - ak sa takto da zhodnotit detektivka, kde zabijaju deti. Dej svizne odsypal, popritom postavy neboli odflaknute, jedine, co ma mrzi, ze som nedopatrenim ako prvu precitala vlastne az tretiu knihu serie. Nijako nevadilo.

31.07.2020 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Vyborna prvotina, hoci ja som citala najskor Normalnych ludi, mozno mne na skodu. Pre mna ista generacna vypoved, zenska vypoved. Klasicky rozohrate, formalne pritazlive - je to v tej jednoduchosti a nestrojenosti, Rooney ma bavi moc moc.

29.07.2020 4 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Pekne prepleteny pribeh s mierne ujetou zapletkou - ona sa rozsmodrcha, ziadne strachy. To vsetko ako stvorene pre americky nezavisly film, stale som pred sebou videla zive sceny. Bonus - krasna obalka.

28.07.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Velmi pekne nacitana audiokniha. Pribeh taka skor klasika, ale zaujal, najma teda preppisticka linia. Rada si pockam na Pustinu.

28.07.2020 4 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Zvlastna a tazka kniha, ktora sa paradoxne celkom lahko cita, napriek bezemocnosti deja a popisov vas mrazi, fuj. Pravy opak citovych vydieraciek. Uvedenie do kontextu v doslove kvitujem.

22.07.2020 4 z 5

Naše milované nevesty Naše milované nevesty Aurélie Valognes

Ked nic necakate, mozete sa aj prijemne prekvapit. Prijemny format, vecna tema, spracovanie, ake ocenite. Poctivych 3.5 za poctivu oddychovku. Kto chce povzdbudit po psycho a krimi thrilleroch, ci po tazkych svedectvach a uvahach o svete, voila. Najdete tu nefalsovane kliseovite Francuzsko. No a co.

18.07.2020 4 z 5

Příběh spořádané rodiny Příběh spořádané rodiny Rosa Ventrella

Zacina to ako fajn sonda do apulskeho vidieka, trocha ferrantovske, a predsa ine. Avsak pribeh nakoniec zabrdne do vod cervenej kniznice, co ma otravilo. Vela potencialu, malo vyzmykane.

17.07.2020 3 z 5

Kata Kata Steinar Bragi (p)

Nie celkom linearny pribeh, co sa necita lahko. Cele je to tazke, pochmurne a clovek sa miestami straca. Knihu som chcela mat co najrychlejsie za sebou.

16.07.2020 3 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Nezvycajny namet, vyvolava spustu otazok, "drsna" romantika, svizny sposob rozpravania. Americky koniec, ale dobre.

16.07.2020 4 z 5

Tá, čo sa vracia Tá, čo sa vracia Donatella di Pietrantonio

Príbeh je zdanlivo jednoduchý, ale silný. Zniesol by trochu lepší preklad, nevadí. Talianske knihy valcujú, sociálne drámy, rodinné príbehy, všetko, čo je pre mňa v knihách nesmrteľné :-)

14.07.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Teen romance s peknou obalkou. Preco nie.... Ale staci raz

05.07.2020 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

No podme na trojku!

05.07.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Audiokniha. Klobuk dole, fantasy nevyhladavam, ale svet Sklenarov, Fajov, Petadvacitky, Nasterei atd ma dostal. Originalne, putave, vyborne nahovorene v audioverzii.

02.07.2020 5 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Posobiva, dobre spracovana audiokniha, samotna zapletka nie je prevratna, ale ten fajt, ze ide o skutocny pribeh.... Super pocin

10.06.2020 4 z 5

Slnečnice Slnečnice Sarah Winman

Za mna poctivych 3.5. Kniha sa citala velmi dobre, rychlo. Podobnost s Cunninghamovym Domovom na konci sveta ma zarazila, preto aj body dole, Slnecnice v tejto konkurencii trocha pobledli.

08.06.2020 4 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Nie celkom klasická detektívka - a to ja môžem. Milovníka hôr - Álp určite poteší, výborná atmosféra, popisy. Mne osobne prišla súčasná linka trocha zbytočne "okorenená" o nejaké veci, ktoré tam nemuseli byť, ale i tak, hodnotím veľmi kladne, a obzvlášt ako prvotinu.

04.06.2020 4 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Toto je to, čo Frenchovej ide vynikajúco - rozohrané psychovzťahy, rodina, spomienky, detektívna zápletka je až v druhom pláne - zdanlivo. Stará dobrá Tana. Ďalšiu knihu, prosím.

02.06.2020 5 z 5