čika čika komentáře u knih

Amy a Isabelle Amy a Isabelle Elizabeth Strout

Velmi pekne a sucitne popisany vztah mama-dcera, uskalia osamelosti ci prekazok, ktore si sami casto vytvarame. Atmosfera maleho mestecka zachytena majstrovsky. Vyborny preklad.

15.01.2020 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Voda je moj oblubeny zivel a tu je zastupena viac nez dostojne. Pacili sa mi vsetky poviedky, dozvedela som sa dokonca o sfilmovani prvej, tak to sa tesim.

13.01.2020 5 z 5

Ve skříni Ve skříni Tereza Semotamová

Pacilo sa mi to dost, beriem knihu ako istym sposobom generacnu vypoved, a hoci je hl. hrdinka na facku, asi jej aj rozumiem.... Kniha je i formou tak trochu chaos, co ale zas koresponduje so zivotom a myslienkami Hany.

09.01.2020 4 z 5

Plovárna Plovárna Libby Page

Asi som sa nechala nachytat na peknu obalku a na mne blizku plavecku temu. Ale ked kazducka rozohrana situacia v knihe koncila v plavarni, zajedla sa mi aj ta. Bolo to sladke, az z toho kvapkalo, klzalo to po povrchu a postavy sa mi ku koncu zlievali - vsetci boli neskutocne chapavi a ludski - tomu ver,kamo! Na krase nepridali ani obcasne prekladatelske faux pas.

11.12.2019 2 z 5

Zviazaní Zviazaní Domenico Starnone

Na taku utlu knizku skvelo rozohrane i vypointovane. Vztahy v rodine su vzdy dobry masaker, netreba si nic idealizovat. Formalne dokonale, nic nechyba, nic nie je navyse!

02.12.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Velmi pekne spracovana audiokniha. Samotny pribeh je na moj vkus chladny a citim intelektualny kalkul. Murakami pre mna nie je to prave, no.

02.12.2019 3 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Audiokniha. Toto sa vlieklo a neviem, ci pricinenim p. Maya, alebo dlhymi pauzami, ktore som mala z roznych dovodov medzi usekmi knihy. Trocha som sa obavala tych vyletov do minulosti, ducharcinu v poctivej detektivke moc nemusim. Ku koncu uz som tusila rozuzlenie a rozculovalo ma, ze oni nie....no, skratka, celkom ma to neohurilo

02.12.2019 3 z 5

Dáma s maghrebským psíčkom Dáma s maghrebským psíčkom Dana Grigorcea

Miniaturna pocitovka, odohravajuca sa v krasnom prostredi. Priznam sa, hrdinke som nie vzdy rozumela, bola pre mna podobne ako p. Bovaryova znoskou rozmarov... Jednohubka idealna na melancholicku cestu vlakom s ubiehajucou - zasnezenou napriklad - krajinou za oknami :-)

01.12.2019 4 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Sladka romanca v peknom obale, pridavam za zaujimave opisy hudobnych vnemov, to ma skutocne pobavilo

29.11.2019 3 z 5

#pratelstvi, #laska, #rok zivota #pratelstvi, #laska, #rok zivota Sabine Lemire

Mozno neobjavna, klasicka teen tema zo sucasnosti, mna bavila velmi, aj kresba.

25.11.2019 5 z 5

Viedenská krv Viedenská krv Frank Tallis

Tak, ako ma Smrť vo Viedni pobavila, ma Viedenská krv rozčúlila. Je to tam pomiešané všetko a zbytočne, hrušky s jablkami, slobodomurári s nacistami, Mozart s Mozarttortou, na to našrobovaná psychoanalýza - a tých mien...Mala som čo robiť, aby som knihu dočítala.

21.11.2019 2 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Vypocute ako audiopoviedka. Velmi podarene, mile, krasny poeticky pribeh.

20.11.2019 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Audiokniha, konecne som "dopochopila" vela suvislosti, ktore mi vo filme, - ktory utocil viac na zmysly - usli. Audioverzia sa mi pacila, najma zvukove podfarbenie, to sa niekto vyhral :)

08.11.2019 4 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Vypocute ako audiokniha. Velmi pekne, dojemne, super spracovane.

07.11.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Sachove figurky su pekne, tak trochu nostalgicke zakoncenie trilogie. Niektore motivy sa akoby opakuju, zdoraznuju, pribeh je ako vzdy putavy, samotna detektivna zapletka akoby pomimo. Mne sa pacilo, podotykam, pocuvala som audioknihu s J. Dvorakom , mozno to pridava hodnoteniu :-)

03.11.2019 5 z 5

Zostaň so mnou Zostaň so mnou Ayobami Adebayo

Velmi pekny, az archetypalny pribeh z prostredia, ktore je pre mna nezname. Laska, zrada a odpustenie - trochu som sa obavala, ze to bude nieco ako novodoby magicky realizmus, ale nie, pribeh je celkom triezvy a o to silnejsi.

02.11.2019 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Michael Cunningham

Ked ten Cunningham tak dobre pise. Prebleskovali mi motivy z Domova, ale to nevadilo. Za pohlad na praktiky umeleckeho trhu v Amerike pridavam bod, inak trochu vyprazdnena jednohubka, ale stale certovsky dobre zmajstrovana.

28.10.2019 4 z 5

Skandál v Milfordu Skandál v Milfordu Josephine Tey (p)

Pocuvane ako audionahravka. Super zapletka, prijemne rozuzlenie, romanticky koniec. Co viac si milovnici klasiky a la A. Christie mozu zelat

22.10.2019 4 z 5

Hilda a král hory Hilda a král hory Luke Pearson

Hilda je super, tato mi prisla malicko ukratena, tenka, neviem....

22.10.2019 4 z 5

Vitaj doma Vitaj doma Lucia Berlin

Musim sa priznat, ze sklamanie. Listova cas ma vylozene nebavila, nerozumela som jej, ani nechcela porozumiet...Ani som ju celu nedocitala. Texty o roznych miestach boli zaujimave, ale dost utrzkovite, obrazova priloha potesila.

20.10.2019 3 z 5