Skandál v Milfordu

Skandál v Milfordu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106177/bmid_skandal-v-milfordu-VfZ-106177.jpg 4 36 8

Skandál v Milfordu je detektivní příběh z anglického venkovského města, byl inspirován událostí, jež vzbudila před dvěma sty lety značný rozruch v anglické veřejnosti — jistá Elizabeth Canningová se tehdy vydávala za oběť kuplíře a byla nakonec tribunálem odsouzena pro křivopřísežnictví.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

The Franchise Affair , 1948

Dani25
21.08.2023 4 z 5

Klasická anglická detektívka s humorom. Romantika a detektívny príbeh. Počúvala som rozhlasové spracovanie.

Drgajda
16.03.2022 5 z 5

Po dlouhe dobe jedna z vybornych tradicnich anglickych detektivek minuleho stoleti. Uveritelna zapletka, dej i rozuzleni, ctenar ma pocit, ze je soucasti pribehu. Cteno jednim dechem. Kladne hodnotim i fakt, ze vysetrovanym (ale o to pro vsechny zucastnen nemene zavaznym) zlocinem neni vrazda jako obvykle, zadne potoky krve a hromady mrtvol, jak byva v soucasnych detektivkach zvykem!

ddkk
11.01.2020 4 z 5

Příjemné chvíle jsem strávila při poslechu rozhlasové dramatizace této knihy. Něco mezi klasickou anglickou detektivkou a romantickým příběhem. Detektiv, který s typicky suchým ostrovním humorem vede vyšetřování, vtipná podezřelá (podezřelé) i rafinovaná údajná oběť...Co víc si přát na zimní víkendové dny...doporučuji.

čika
22.10.2019 4 z 5

Pocuvane ako audionahravka. Super zapletka, prijemne rozuzlenie, romanticky koniec. Co viac si milovnici klasiky a la A. Christie mozu zelat

soukroma
23.05.2018 5 z 5

Teprve při druhém přečtení jsem si plně vychutnala prostředí, psychologii postav, otázky spravedlnosti a právního systému, ale zejména spoustu postřehů podaných neodolatelným anglickým humorem.

(Koukám, že to tu ještě v komentářích nezaznělo, ale autorčina jediná další přeložená kniha, Vrah či oběť?, je naprosto geniální, však ji mám také mezi hrstičkou doporučených.)

Naias
17.04.2016 5 z 5

Skvelá kniha, pôsobivý opis, ako dokáže človeku poničiť život krivé obvinenie, štvavá kampaň v novinách a predsudky okolia, vykreslenie toho, čo sa skrýva pod povrchom pohodového mestečka, či v človeku, o ktorom si dakto myslí, že ho dokonale pozná. A pani Sharpovú som si zamilovala, je bezchybná.

Tydvik
07.04.2015 5 z 5

Malé anglické městečko a dvě osaměle žijící ženy, obviněné z únosu. Žádná vražda; i tak skvěle udržované napětí. Jak se bránit něčemu, co by vás nenapadlo ani v nejčernějších snech?
Tato knížka posloužila Sarah Watersové jako částečná inspirace k napsání Malého vetřelce.

Rafa-P
05.08.2013 4 z 5

Pohodová, zajímavá, místy humorná i napínavá "detektivka" z anglického venkova.

zfilmováno anglická literatura

Josephine Tey (p)