Viedenská krv

Viedenská krv https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293323/bmid_viedenska-krv-ayR-293323.jpg 3 3 2

Max Liebermann série

2. díl

Zima v monarchistickej Viedni v roku 1902 je neobyčajne krutá. No nekonvenčného detektíva Rheinhardta nevydesí tak mrazivé počasie, ako nezvyčajne brutálne vraždy, ktorých sa zrejme dopustil sériový vrah. Čo má s nimi spoločné Mozartova Čarovná flauta? A tajné konšpiračné spolky? Pomôže detektívovi v pátraní jeho blízky priateľ, Freudov žiak, lekár Max Liebermann? Napätie pri horúčkovitom pátraní sprevádzajú Maxove pochybnosti o citoch k snúbenici Kláre a k jednej z prvých medičiek na fakulte rakúskej monarchie, Angličanke Amelii Lydgateovej. Objavia sa s novými prípadmi aj nové ženy?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Inaque

Vienna Blood , 2006

čika
čika
21.11.2019 2 z 5

Tak, ako ma Smrť vo Viedni pobavila, ma Viedenská krv rozčúlila. Je to tam pomiešané všetko a zbytočne, hrušky s jablkami, slobodomurári s nacistami, Mozart s Mozarttortou, na to našrobovaná psychoanalýza - a tých mien...Mala som čo robiť, aby som knihu dočítala.

modranka
modranka
29.11.2017 2 z 5

Príbeh si viac užije čitateľ s hudobným vzdelaním, než čitateľ, ktorý hľadá zážitok z detektívky. Samotný detektívny príbeh je tak potlačený, že chvíľami zabúdate, že čítate detektívku. (-1*) Opäť hromada zbytočných, únavných a nudných scén. (-1*). No a tretiu hviezdičku som stiahla za to, že príbeh je hodne cítiť nacizmom (čo síce k dobe patrí, ale nemala som z toho dobrý pocit).

Frank Tallis
anglická, 1958