cibulka 8 cibulka 8 komentáře u knih

Ze začátku se mi příběh příliš nelíbil. Zajímavé to začalo být až když se objevil Jupiter. Moc se mi líbil hotel, který se neustále měnil. Závěr mě ale dostal, takže si další díl zase budu muset přečíst... Jako velké plus vnímám překlad Vladimíra Medka.

16.02.2019 4 z 5

Nová píseň z Mitfordu Nová píseň z Mitfordu Jan Karon

Souhlasím s Leanne, že jiná jména postav jsou docela matoucí. Na druhou stranu, ale musím přiznat, že se mi tento překlad zamlouvá. Vyprávění plyne více energičtěji a ne tak sucharsky. Cynthiino oslovování Tima brouku, mi nejdříve trochu vadilo, ale pak mi otce Tima tak nějak víc přiblížilo. Za mě pět hvězdiček.

08.01.2019 5 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Ze začátku jsem se nemohla začíst, spíš jsem se nutila. Ale zalíbil se mi Víťa a od vejrů copatejch už jsem hltala. Ivanin příběh by se mi líbil i jako samostatná knížka. A Sandřina otce bych nejraději kopla do .. toho.. do pihele tmavýho.

16.12.2018 4 z 5

Zlaté dny v Mitfordu Zlaté dny v Mitfordu Jan Karon

Peníze! Byl šťastný, že nemá tolik peněz. aby stálo za to si s nimi nějak lámat hlavu, byl rád, že jich většinu během tohoto pomíjivého života rozdal. Pane Bože, když viděl, co jsou někteří lidé ochotni udělat kvůli dolaru, byl v pokušení zavolat svému makléři a nechat převést celý kapitál na účet dětské nemocnice.

Vřele doporučuji na dny zklidnění a rozjímání. Zvlášť před Vánocemi mě pozitivně naladila.

27.11.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Z poslední kapitoly mi zůstalo mrazení v zádech. A zamýšlím se, kam až to může zajít, když dítě vyrůstá bez rodiny a s pocity, že nikam nepatří.
V předešlých komentářích se často objevuje, že kniha nemá konec, ale já si myslím opak. A o tom, co se stalo v Ďáblickém háji mám úplně jasnou představu.

12.11.2018 3 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Dojal mě slib, který dal Jiří z Poděbrad, když byl zvolen Českým králem. Možná i proto, že jsem ho četla v den svátku svatého Václava. Jinak mi bylo líto jaký konec potkal Markétu, kterou jsem si dost oblíbila.

03.10.2018 3 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

I když nepatřím do cílové skupiny, které je kniha určena, moc se mi líbila. Obdivuji autorčinu fantazii a propracovanost příběhu, který nepostrádá napětí a hlavně poselství, že někdy stojí za to se obětovat, abychom pomohli někomu blízkému.

30.08.2018 4 z 5

Světlo v okně Světlo v okně Jan Karon

Pro mě nejkrásnější díl z celé série. Dopisy, které si píše otec Tim s Cyntií jsou pohlazením po duši...

08.08.2018 5 z 5

Proč jsem nechodil na Alexandrovce Proč jsem nechodil na Alexandrovce František Nepil

Při čtení fejetonů pana Nepila se mi v mysli vybavovaly také sloupky Karla Čapka. To jenom dokazuje jakým velikánem české literatury Nepil bezesporu je.

18.07.2018 4 z 5

Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš Ludmila Vítovcová

Nejdříve mě v knihovně upoutala vtipná obálka. Zaujaly mě i dlouhé názvy kapitol a obrázky uvnitř knihy. Donesla jsem si knížku domů v představě: jú, to bude švanda. Po přečtení první kapitoly jsem pochopila, že jsem očekávala úplně něco jiného a chtěla knížku odložit. Naštěstí jsem to neudělala, četla dál a dozvěděla jsem se tak spoustu zajímavostí o africké přírodě, zvířatech i domorodcích. Začalo mě to bavit a nakonec mi bylo i líto, že už je konec.

09.07.2018 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

No nevím, jestli tohle je vhodná kniha pro dívky v pubertě. Samé zabíjení...
Podle mě nejlepší díl z celé série byl hned ten první, ale pak už se to jaksi pokazilo.

23.06.2018 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Vtipná, zábavná, inteligentní - jako samotná autorka. Maruška se rozhodně nebojí vylíčit svoje trapasy a dělá to s nadhledem a lehkostí. Velice mě také pobavily vtipné ilustrace. Celkově opravdu povedená kniha.

08.06.2018 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka bezvadna.Film mě hodně zklamal.

23.04.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Všechny tři díly jsou super. Přečteno jedním dechem. Doporučuji číst všechny tři knihy hned za sebou, aby se v tom člověk nezačal ztrácet.

22.04.2018 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Nejlepší díl z celé série. Ještě o malinko lepší než jednička. Bohužel třetí díl už není tak povedený.
Ale i tak děkuji autorce za odvahu psát romantickou knihu o mafiánech z Ameriky...

02.04.2018 5 z 5

Andělský kurz první pomoci Andělský kurz první pomoci Eduard Martin (p)

Knížka by se dala přečíst za jeden či dva večery, ale to by byla chyba. Příběhy je třeba číst pomalu a nechat v sobě nějaký čas vstřebat poselství, které v sobě nesou.

29.01.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi moc líbila. Co člověk, to jiný charakter, jiný pohled na stejnou věc.
Oceňuji i to, jak postavy z předchozích povídek, byly zakomponovány do povídek dalších.

24.01.2018 4 z 5

Záhada na Mojžíšově hoře Záhada na Mojžíšově hoře Jiří Slavíček

V této knížce nenajdete žádné akční ani drastické scény (což vnímám jako plus) a přesto vás udržuje stále v napětí. Spolu s hlavním hrdinou se vám v hlavě rodí hypotézy, co a jak se stalo a kdo všechno v tom má prsty. Naprosto mě ale zklamal konec knihy, kde nedojde vlastně k žádnému rozuzlení. Proto dávám o hvězdičku míň.

01.11.2017 3 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

Pohodové, příjemné, vtipné ... Proč ne?

27.10.2017 4 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Půjčila jsem si v knihovně na doporučení švagrové. Příběh však působil chmurně, Dawn neměla v životě žádné radosti, jen samé ponižování, šikana, podrazy.... Docela na mě při čtení padl splín...

20.08.2017 2 z 5