Zlaté dny v Mitfordu

Zlaté dny v Mitfordu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22503/zlate-dny-v-mitfordu-22503.jpg 5 32 4

Mitford série

Čtvrté pokračování úsměvných příběhů z městečka, které oplývá vřelými sousedskými vztahy, ačkoliv počasí je tam chladné. V této části pentalogie se farář Tim raduje v manželství, trochu si dělá starosti o svého adoptivního syna a jeho matku, která se snaží dát svou rodinu opět dohromady. V Mitfordu také probíhá volební kampaň na místo starosty, má ale jiné rozměry než volby amerického prezidenta. ... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Out to canaan , 1997

pepa4081
20.02.2022 5 z 5

Další díl Mitfordské série jsem četl trochu jako napínavou detektivku. Tolik problémů k vyřešení pro otce Tima. Naštěstí vím, jak většina příběhů paní Karonové končí, takže jsem si u čtení opět skvěle odpočinul. Jen někdy nevím, jestli modlitba opravdu všechno vyřeší. Už delší dobu se modlím za jednu, pro mne velmi důležitou, věc a slyším jen výmluvy z úst lidí, kteří to mají v rukou. A bůh mlčí. Komu nevadí trocha náboženství a hledá relaxaci a pohodu, ten jí v této sérii dostane štědrou dávku. Srdečně doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

cibulka 8
27.11.2018 4 z 5

Peníze! Byl šťastný, že nemá tolik peněz. aby stálo za to si s nimi nějak lámat hlavu, byl rád, že jich většinu během tohoto pomíjivého života rozdal. Pane Bože, když viděl, co jsou někteří lidé ochotni udělat kvůli dolaru, byl v pokušení zavolat svému makléři a nechat převést celý kapitál na účet dětské nemocnice.

Vřele doporučuji na dny zklidnění a rozjímání. Zvlášť před Vánocemi mě pozitivně naladila.

premekteo
04.01.2016

Kniha receptů skutečně existuje, ale asi jen v angličtině, myslím, že dosud ji nikdo do čj nepřeložil :(

mayinka
31.12.2013 5 z 5

Strasne moc touzim, aby pani Karon sepsala vsechny recepty ze svych knih :) a vydala to v kucharce z Mitfordu :)) u popisu kolace s pomerancovou zavareninou uplne slintam a to si ho ani nedovedu predstavit :)

Jan Karon
americká, 1937