Světlo v okně

Znovu v Mitfordu Další příběhy sympatického faráře anglikánské církve a jeho oveček v idylickém městečku Mitfordu. Autorka navázala na úspěšný román U nás v Mitfordu a opět vystavila mile staromládeneckého otce Tima nejrůznějším příhodám. Nejvíce péče tentokrát věnovala vzrůstající lásce mezi ním a půvabně ztřeštěnou spisovatelkou dětských knížek, ani ostatní obyvatelé městečka však nepřijdou zkrátka. Laskavý humor, klidná atmosféra malého města, plná porozumění i drobných neshod, potřeba přátelství a lásky - to jsou klady tohoto dílka, které má jediný cíl: potěšit, vyvolat úsměv, dát na chvíli zapomenout na strasti dnešního světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22502/svetlo-v-okne-22502.jpg 4.530

Mitford 2.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Vyšehrad

A Light in the Window, 1995

Kniha Světlo v okně

hapac
20.02.2020

Světlo v okně to je pro mne otec Tim v podání J. Karon. Zahání mé případné splíny, je milým čtením před usnutím. Nejsem věřící, takže čas od času některé řádky vynechám, ale to poklidné městečko s milými lidmi, tak to je úžasný únik od dnešního hektického světa.

bh69
13.03.2019

Horší než první díl - celou dlouhou sekci dopisů jsem musel nakonec radší přeskočit, to se fakt nedalo ... Cynthia, která byla v prvním díle vylíčena jako celkem sympatická, se postupně stává čím dál otravnější postavou. Ale dočetl jsem to, špatně napsané to není.

Chesterton
28.11.2018

Četla jsem v době, kdy mi odrůstaly děti, já s nimi byla doma a měla spoustu času . . .
Trochu jsem si ji filtrovala i přesto, že k církvím nemám nikterak negativně vyhraněný vztah. Spíš ke konkrétním lidem, kteří církve reprezentují. Nepamatuji si, že by mi něco úplně výrazně vadilo. Avšak dodnes ve mě zůstal poklid, radost a touha odjet do Mitfordu na prázdniny nebo na důchod :o) Nebo se jen stavit na faře na kafe a podělit se o cokoli.
Do blížícího se Adventu ideální čtení.

pepa4081
24.10.2018

Mé první setkání s Mitfordem.
Pokládám se za věřícího, ovšem můj vztah k církvi a takzvaným církevním společenstvím, je spíše negativní. Proto zde pro mne toho modlení a žehnání bylo trochu moc. Co jsem ale mohl čekat od knihy, kde je hlavní postavou farář.
Až na tuto drobnost se mi kniha velmi líbila, rád se k ní někdy vrátím a určitě si půjčím další knihy z této série.
Humor je zde spíše lehký, hladivý a velmi příjemný. Doporučuji na uklidnění nervů nebo jen znásobení příjemné nálady.
Velmi uspokojivé.

cibulka 8
08.08.2018

Pro mě nejkrásnější díl z celé série. Dopisy, které si píše otec Tim s Cyntií jsou pohlazením po duši...

mayinka
31.12.2013

Otec Tim :) mozna u jinych osob by mi to jejich "dusinovske" chovani vadilo. Ale otec Tim je proste kladnak. Nakoupila jsem vsechny vydane knihy o Mitfordu a jsem za to rada.