cibulka 8 cibulka 8 komentáře u knih

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Knihy Jamese Herriota nejsou jenom o zvířatech, ale především o lidech. Autor píše s láskou i o těch, kteří ho vytáhnou v noci z postele nebo jsou nepříjemní. Z knihy na vás dýchne sounáležitost s přírodou a chuť pomáhat všem tvorům, ať už dvou nebo čtyřnohým.

13.07.2014 4 z 5

Veselá trilogie Veselá trilogie Erich Kästner

Díky Bohu za takovéto autory.

06.07.2014 5 z 5

Růže v zimě Růže v zimě Kathleen E. Woodiwiss

Přiznám se, že ze začátku mě kniha vůbec nebavila. Už jsem ji chtěla odložit, ale protože ráda dočítám knihy do konce, pokračovala jsem v četbě. Od šesté kapitoly mě příběh strhl a pak už jsem jej hltala. Mělo to šťávu, dobrodružství, tajemství,... Řekla bych, že nejlepší, co jsem od téhle autorky četla.

04.07.2014 4 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Milé, příjemné čtení. Pohladí po duši. Přání spoustu kněží, aby se při jejich kázání obraceli hříšníci...

30.06.2014 4 z 5

Divokraj Divokraj Martina Bobková

Tuto knihu si vybrala moje pětiletá dcera v knihovně .Čteme ji před spaním. Kniha je psaná vtipně, pro děti zajímavě .Autorka má bohatou fantazii, což je velké plus. Kapitoly jsou ale dost dlouhé, dcerka usíná už v půlce. Vyzdvihnout bych chtěla také úžasné ilustrace Zdeňka Smetany. Velmi oceňuji, že obrázky odpovídají popisu skřítků, jak je vylíčila autorka. Je vidět, že ilustrátor četl to, co kreslí. Pro děti opravdu doporučuji.

23.06.2014