U nás v Mitfordu

U nás v Mitfordu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22500/u-nas-v-mitfordu-22500.jpg 4 66 28

Mitford série

Úsměvný maloměstský román kreslí idylický život v malém městečku, kam dosud nedospěly nešvary konzumní společnosti posledních desetiletí 20. století. Děj se soustřeďuje na neortodoxní postavu faráře místní episkopální církve, který s pochopením a snahou pomoci sleduje starosti svých sousedů. Oblíbil si ho toulavý pes, kterému poskytl domov stejně jako dvanáctiletému chlapci, pozorně naslouchá vzpomínkám staré dámy, a s trpělivou chápavostí řeší mnohdy malicherné problémy dalších rázovitých postav ve svém okolí.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Vyšehrad

At Home in Mitford , 1994

janka84
18.01.2023 5 z 5

Pohodové, laskavé čtení, které během dlouhých zimních večerů pohladilo po duši.

Dreamal
28.12.2022 4 z 5

Knihu mám moc ráda, nic složitého, ale velmi příjemné čtení na prázdniny.

jarin58
02.12.2022 4 z 5

Kdo by se chtěl oprostit od každodenní reality nechť sáhne po téhle milé knížce.

Baika
06.03.2022 5 z 5

Milé, laskavé čtení. V takovém městečku bych docela ráda bydlela.

pepa4081
22.01.2022 5 z 5

Pár knih z Mitfordu jsem četl již dříve. Nyní jsem se rozhodl přečíst postupně celou sérii. První, asi nejrozsáhlejší díl, nás seznámí s Mitfordem a jeho obyvateli. Na můj vkus je zde trochu víc modlení a citátů z Bible, ale jak jinak, když hlavní postavou je farář. Postavy jsou živé a velmi sympatické. Mitford si dokážu představit jako skvělé místo k životu. Krásné, pohodové čtení.
Nanejvýš uspokojivé.

sara5144
23.01.2021 5 z 5

Příjemné, poklidné, úsměvné čtení o panu faráři a jeho přátelích ospalého městečka Mitfordu. Knížka je uklidňující jako výlet do lázní.

bruntal
23.11.2020 4 z 5

Připomíná mi to příběhy doktora O’Reillyho z knih Patricka Taylora - oddechové, milé.

Alma-Nacida
25.07.2020 1 z 5

Tak teda nevím, ale čekala jsem něco jiného. A čekala jsem celkem dlouho, do strany 125, než jsem si řekla, že se to nejspíš nezlepší a že s tím seknu. :) Průhledná propagace náboženství, postavy doslova papundeklové, takže mi bylo úplně fuk, kdo komu co odkáže, kdo komu co uvaří, kdo má co na zahrádce a jak se jmenují psi přespolního veterináře. Ba i jestli běhání panu faráři zlepší cukrovku.
Zkrátka to bylo jen nudné. Do dalších dílů nepůjdu, dokud budu mít cokoli jiného ke čtení vyjma Kapitálu.
Hvězda je za Bornovy ilustrace.

mol378
03.06.2020 3 z 5

Docela milé a laskavé velmi lehké čtení, nečekejte žádnou náročnou literaturu. Ale příběh tam jakýsi je a rozhodně je to kniha pozitivní, přinášející klid, mírné pobavení, nostalgii. Mojí babičce (80) se to velice líbilo a je to sečtělá žena s přehledem po světové i naší literatuře. Brala to jako příjemnou oddechovku, malinko naivní, ale rozhodně ne hloupou. Kniha není pro ty, kdo čekají prudkou dějovost či převratné filozofické myšlenky. Taky není pro ty, kdo se brání jakékoli zmínce o Bohu a víře. V této oblasti je kniha poněkud agitační a velmi zjednodušující, ale i tady působí kladně, rozhodně ne fanaticky. A její nekonečná pokračování už byla i pro babičku mírně únavná...furt dokola.

katerina5544
12.02.2020 1 z 5

Musela jsem odložit. Strašná,strašná nuda. A ty žblebty o církvi, co je psáno v bibli, kolik mají v Mitfordu kostelů....ty kráso tak to jsem nedala. Bohužel, na knihu jsem se moc těšila :(

hi24nd
04.01.2020 5 z 5

Kniha mě velice pobavila a splnila účel oddechového čtení. Ten kdo se rozhodne knihu číst, doporučím si začít psát jednotlivé postavy na papír, je jich požehnaně. Ať se člověk neztratí! Je vidět, že knihu psala žena a počet květin v románu je tak hojný, že jsem si některé musel najít na internetu, protože jsem neměl ponětí o jaké kytky nebo rostliny se vůbec jedná. Určitě si postupně přečtu i zbytek dílů.

hapac
21.05.2019 5 z 5

Pro mne milý a laskavý příběh. Městečko plné pohodových lidiček, které mi v době, kdy je mi nelehko, smutno či teskno s jistotou náladu vylepší. Čas od času se k jednotlivých dílům ráda vracím.

bh69
04.03.2019 3 z 5

Nemám vůbec nic proti pohodové literatuře - Herriot, Woodehouse, Jirotka atd jsou v mojí top-ten. Ale tohle je taková (pod-)průměrná literatura - je to dost unylé a nudné, předvídatelné, naivní, bez humoru (kromě toho nechtěného) a bez nadhledu, nemá to švih. Zápletky jsou klišovité. Styl dost těžkopádný a jednoduchý, podobný sérii o doktorovi od Patricka Taylora (tam jsem taky přečetl jednu knížku a stačilo mi to). Je to prostě ženské čtení, americká protestantská "červená knihovna".

RHorse
29.08.2018 3 z 5

Zpočátku jsem myslela, že knížku nedočtu, příběh mě nějak nechytal, bylo tam moc postav, ve kterých jsem se ztrácela. Nakonec jsem se však začetla a musím říct, že knížka je parádní oddychovka a někdy bych se do Mitfordu ráda podívala! Škoda jen, že neexistuje. Dalším dílům se asi podívám na zoubek :-).

Jonna
20.08.2018 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou, díky výrazné slevě, a jsem moc ráda. Je to pohodové, laskavé čtení pro temné a smutné dny. Někdy je fajn přečíst si knihu, u níž víte, že všechno dobře dopadne. Vřele doporučuji a vrhám se na další díly.

JanaKa1156
17.08.2018 5 z 5

První díl ságy, kterou mám celou přečtenou. Moc pěkné oddechové čtení. Vynikající popisy městečka a života v něm. Autorka vytvořila kouzelné postavičky. Když člověk čte, je vtažen do děje a připadá si, že je součástí příběhu.

Chesterton
14.02.2018 5 z 5

Také americká klasika, trochu naše Vlasta Javořická míchaná se Zdeňkem Jirotkou?
Zejména klasická farní pospolitost, kterou známe z knih Agathy Christie například, ta mě zaujala a také bych se tam rozjela:))
Pro odpočinek a laskavé pohlazení je fajn se tam na chvíli přenést!!

tygřík2
26.12.2017 5 z 5

Prosím vás, kde že ten Mitford leží? A ještě tam pořád farářuje otec Tim? A pořád tam ta paní peče ty skvělé koláče s pomerančovou zavařeninou? Tak tam bych chtěla na prázdniny. A možná i na pořád.

Georgia332
16.09.2017

Laskavá kniha, která pohladí po duši. Sáhnu po ní vždy, když je mi smutno.

tester
07.11.2015

Laskavé, příjemné, pohodové atd. možná pro čtenáře. Ale zkuste být chvíli v kůži faráře.
Není to žádná legrace. Měl jsem možnost do toho trochu vidět. Na vesnici dělal farář všechno mimo duchovní činnost, včetně natírání kostelní věže. Oblíbené pedofilování farářů pochází od lidí s jednodušším a zkratkovitým myšlením, kteří zdaleka netuší o co vlastně jde.

Jan Karon
americká, 1937