U nás v Mitfordu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úsměvný maloměstský román kreslí idylický život v malém městečku, kam dosud nedospěly nešvary konzumní společnosti posledních desetiletí 20. století. Děj se soustřeďuje na neortodoxní postavu faráře místní episkopální církve, který s pochopením a snahou pomoci sleduje starosti svých sousedů. Oblíbil si ho toulavý pes, kterému poskytl domov stejně jako dvanáctiletému chlapci, pozorně naslouchá vzpomínkám staré dámy, a s trpělivou chápavostí řeší mnohdy malicherné problémy dalších rázovitých postav ve svém okolí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22500/u-nas-v-mitfordu-22500.jpg 4.359
Série:

Mitford 1.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

At Home in Mitford, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha U nás v Mitfordu

Baika
06. března

Milé, laskavé čtení. V takovém městečku bych docela ráda bydlela.

pepa4081
22. ledna

Pár knih z Mitfordu jsem četl již dříve. Nyní jsem se rozhodl přečíst postupně celou sérii. První, asi nejrozsáhlejší díl, nás seznámí s Mitfordem a jeho obyvateli. Na můj vkus je zde trochu víc modlení a citátů z Bible, ale jak jinak, když hlavní postavou je farář. Postavy jsou živé a velmi sympatické. Mitford si dokážu představit jako skvělé místo k životu. Krásné, pohodové čtení.
Nanejvýš uspokojivé.


sara5144
23.01.2021

Příjemné, poklidné, úsměvné čtení o panu faráři a jeho přátelích ospalého městečka Mitfordu. Knížka je uklidňující jako výlet do lázní.

bruntal
23.11.2020

Připomíná mi to příběhy doktora O’Reillyho z knih Patricka Taylora - oddechové, milé.

Alma-Nacida
25.07.2020

Tak teda nevím, ale čekala jsem něco jiného. A čekala jsem celkem dlouho, do strany 125, než jsem si řekla, že se to nejspíš nezlepší a že s tím seknu. :) Průhledná propagace náboženství, postavy doslova papundeklové, takže mi bylo úplně fuk, kdo komu co odkáže, kdo komu co uvaří, kdo má co na zahrádce a jak se jmenují psi přespolního veterináře. Ba i jestli běhání panu faráři zlepší cukrovku.
Zkrátka to bylo jen nudné. Do dalších dílů nepůjdu, dokud budu mít cokoli jiného ke čtení vyjma Kapitálu.
Hvězda je za Bornovy ilustrace.

mol378
03.06.2020

Docela milé a laskavé velmi lehké čtení, nečekejte žádnou náročnou literaturu. Ale příběh tam jakýsi je a rozhodně je to kniha pozitivní, přinášející klid, mírné pobavení, nostalgii. Mojí babičce (80) se to velice líbilo a je to sečtělá žena s přehledem po světové i naší literatuře. Brala to jako příjemnou oddechovku, malinko naivní, ale rozhodně ne hloupou. Kniha není pro ty, kdo čekají prudkou dějovost či převratné filozofické myšlenky. Taky není pro ty, kdo se brání jakékoli zmínce o Bohu a víře. V této oblasti je kniha poněkud agitační a velmi zjednodušující, ale i tady působí kladně, rozhodně ne fanaticky. A její nekonečná pokračování už byla i pro babičku mírně únavná...furt dokola.

katerina5544
12.02.2020

Musela jsem odložit. Strašná,strašná nuda. A ty žblebty o církvi, co je psáno v bibli, kolik mají v Mitfordu kostelů....ty kráso tak to jsem nedala. Bohužel, na knihu jsem se moc těšila :(

hi24nd
04.01.2020

Kniha mě velice pobavila a splnila účel oddechového čtení. Ten kdo se rozhodne knihu číst, doporučím si začít psát jednotlivé postavy na papír, je jich požehnaně. Ať se člověk neztratí! Je vidět, že knihu psala žena a počet květin v románu je tak hojný, že jsem si některé musel najít na internetu, protože jsem neměl ponětí o jaké kytky nebo rostliny se vůbec jedná. Určitě si postupně přečtu i zbytek dílů.

1