ChristineP ChristineP komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Popravdě řečeno, do téhle knihy se mi moc nechtělo. Poslední dvě knihy, co jsem od Kinga četla, se mi moc nelíbily a navíc mě tedy i odrazovala délka tohoto románu. Co si budeme povídat, 940 stran není málo. Ale King mě přesvědčil, jak moc jsem se mýlila.
POD KUPOLÍ se nyní řadí k mým nejoblíbenějším kingovkám. Nápad knihy je geniální, je tam dokonalé vykreslení postav a jejich chování v krizových situacích, a také skvělé vypravování. Hrozně jsem si oblíbila Barbieho (samozřejmě) a Zrzka. A toho zatr-paceného Jima Rennieho jsem nesnášela.
Co se týče konce, tak ten byl dobrý, ale samotný důvod, proč bylo městečko vlastně pod kupolí, se mi nelíbil. Zkrátka mi to přišlo hodně přitažené za vlasy a tuhle tématiku nemám ráda.
Pokud máte Kinga rádi stejně tak jako já, tak tahle kniha je pro vás povinnost a pokud s Kingem teprve začínáte, tak tuhle knihu nemůžu jinak než doporučit! :-)

31.03.2015 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

To bylo tak krásné. Celý ten příběh na mě velmi zapůsobil a já se zkrátka nemohla odtrhnout.Místy jsem byla smutná, šťastná, zamilovaná a byly i chvíle, kdy mi běhal mráz po zádech (duchařina jak má být). Samozřejmě nechyběly ani slzy.
Je to moje první kniha od B. Erskinové a doufám, že ne poslední.
Rozhodně doporučuji! :-)

31.03.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha je neuvěřitelně depresivní a je plná nenávisti, strachu a zoufalství.
Musím přiznat, že Zmizelá se mi líbila o trochu více, ale i Temné kouty mě neskutečně bavily.
Doporučuji! :-)

15.03.2015 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Devátá dívka je fakt dobrá. Na to, že mě detektivky moc nebaví, jsem si čtení užila a na konci jsem byla docela napjatá a překvapená.
Stručně řečeno: Nejlepší detektivka, co jsem kdy četla, ale mezi mé nejoblíbenější poklady se tato kniha nedostala.

10.03.2015 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tak to, co se mnou udělala tato kniha už se mi dlouho nestalo.
Nejde snad ani o ten příběh, který je pravda kapku přeslazený, ale celkově o poselství. Po dočtení jsem si uvědomila, že opravdová láska je něco strašně vzácného a že je třeba si jí nadmíru vážit. Zjistila jsem, že na konci života je úplně každý sám a že bychom měli žít, tak jak chceme, protože život patří vám a ne někomu jinému.
Nicholas Sparks to napsal tak krásně dojemně, že jsem na konci knihy zatlačovala slzy. To jsem nečekala, protože mezi moje oblíbené žánry romantika určitě nepatří, a právě proto, se mi kniha tak moc vryla do duše.

10.03.2015 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Já jsem si původně tuhle knihu ani neplánovala číst, ale když jsem ji zahlédla v knihovně, řekla jsem si - proč ne?
Co na to říct ... Nemůžu říct, že mě kniha nebavila. Pravdou je, že jsem se u čtení nikdy nenudila, byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a kde vlastně Natalie je. Autor píše velmi čtivě a poutavě a děj vám bude utíkat rychle.
Ale bohužel mě kniha zas až tak neoslovila. Celkově mi to přišlo takové suché. Myslím, že epilog by tam vůbec nemusel být. Přišel mi takový až moc pohádkový.
Tuhle knihu určitě doporučím těm, kteří si libují v kriminálních případech.

10.03.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tato kniha byla moje první od Johna Greena a určitě ne poslední.
Takže ano, chystám se i na další jeho tituly. Příběh na tom ale nemá zásluhu. Nebylo to nic překvapivého ani nijak extra originálního. Přijde mi, že se tam celou knihu nic neděje. Nejvíc se mi asi líbila ta část, kdy ta parta (jména už si bohužel nepamatuji) jela v mini dodávce a členové se střídali u řízení a snažili se vždy, co nejrychleji nakoupit u benzinky. To mě hodně bavilo.
Jak jsem řekla, příběh průměrný, ale to, do čeho jsem se nejvíce zamilovala, je autorův styl psaní. John Green píše tak neuvěřitelně dobře, poutavě a čtivě. Díky tomu mi ta kniha utekla celkem rychle. Líbí se mi, že vždy řeší nějakou závažnou otázku lidstva.... to mě na něm tak zaujalo.
Chystám se na knihu Hvězdy nám nepřály a strašně se na ní těším.

10.03.2015 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha je krásná - no, nevím, jestli toto přirovnání je správné. Jak můžu ty otřesné věci, co se děly, označit za krásné? Ať už je to jakkoliv divné, já si stojím za tím, že je to krásná kniha.
Přinejmenším nádherně napsaná. Někdy mi to ani nepřišlo tak odporné, jak to mělo působit, což je určitě velké škoda.
Jinak je kniha velmi čtivá. Vážně se čte skoro sama díky krátkým kapitolám a nikde se nenudíte. Pořád se něco děje.
Určitě se mi to líbilo daleko víc než Útěk z tábora 14, který mě nebavil.
Je to hrozně silný příběh a člověk, který si to přečte, by si měl uvědomit, co je na světě nejdůležitější: Rodina, láska a naděje.
Rozhodně doporučuji!

08.02.2015 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Tato kniha od mého velmi oblíbeného spisovatele mě bohužel nenadchla. Nejedná se o špatné dílo, ale já zkrátka nemám ráda příběhy týkající se mimozemského života. Nic mi to neříká a knihu jsem četla a dočetla jen kvůli tomu, že jsem ji dostala k Vánocům.
Pokud Vás ale mimozemšťané baví, tak proč ne? Jděte do toho!

31.01.2015 2 z 5

Zvrácené myšlenky Zvrácené myšlenky Andrea Kane

Tato kniha je velmi čtivá, napínavá a velmi poutavá. Vraha jsem nepoznala do nějaké třísté stránky, celou dobu jsem podezřívala někoho jiného.
Celkově se mi příběh líbil, ale musela jsem dát průměrné hodnocení a to z důvodu znalosti mnohem lepších a pro mě daleko atraktivnějších knih. Detektivky moc nemusím, ale tomu, kdo má tenhle žánr v oblibě, Zvrácené myšlenky všemi deseti doporučuji.

31.01.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Z tohoto bestselleru jsem po přečtení měla takové rozporuplné pocity. Nevěděla jsem, jak ho mám ohodnotit (rozhodování o čtyřech nebo pěti hvězdičkách :D) a tak jsem si nechala na rozmyšlenou. Teď už vím, že je to skvělá kniha.
Je pravda, jak píšou téměř všichni pode mnou, že první polovina knihy je taková pomalejší. Nic závratného se tam nedělo a celkově to bylo hodně psychologické. Víte, co? Mně to bavilo.Nepřišlo mi to nudné tak, že bych se tím nemohla prokousat. Prostě to bylo uvedení do děje.
V půlce knihy dochází k velkému zvratu, který mě osobně moc nepřekvapil. Něco takového jsem čekala, protože když víte, že má k něčemu dojít a přečtete si pár komentářů, dá se to celkem snadno odhadnout. To mě trošku mrzí, protože tohle je kniha, kterou si užijete na 100%, když o ní absolutně nic nevíte. Pak vás zvedne ze židle.
Poslední část byla akční, napínavá a četla jsem ji jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Konec byl naprosto brilantní, takové správné psycho. Říkala jsem si, že to, co se všechno stalo, není možné.
Před autorkou smekám, protože to měla úžasně promyšlené a celou knihu si vlastně hraje s vaší psychikou.
Co se týče hlavních postav, nemůžu říct, že by mi byly vyloženě nesympatické. V některých chvílích, jsem s nimi i dokonce soucítila.
Takže ano, tahle kniha si zaslouží plný počet. I když to asi není ta nejlepší kniha, co jsem kdy četla, ale určitě patří mezi ty velmi, velmi, velmi dobré. Všem ji doporučuji. Úžasné dílo!

31.12.2014 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Upřímně nevím, co bych o této knize měla napsat, natož pak jak ji ohodnotit.
Kinga jako spisovatele miluji a obdivuji, ale tohle jako by on nenapsal. Stále jsem čekala na ten moment, kdy se začne něco dít ... a v podstatě to přišlo až na posledních 20 stránkách. Všechno předtím je prostě jenom příběh a když čtete Kinga, čekáte něco neuvěřitelného a šokujícího. A tohle Lunaparku chybělo.
Abych nemluvila jen ve zlém, tak musím dodat, že napsané je to čtivě a příjemně. Za den jsem to měla přečtené.
Není to špatná kniha, ale nesplnila mé očekávání. Tohle prostě nebyl můj King.

26.12.2014 3 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Tahle kniha stála 49 kč a já si řekla: proč ne? Anotace vypadala zajímavě a navíc se mi moc líbila obálka.
Ale teď k samotné knize. Doufala jsem, že se nebude jednat o klasickou detektivku a měla jsem štěstí. Tento psycho-thriller je napsán velice čtivě a napínavě, ale místy to bylo zmatené a těžko jsem se orientovala v čase. Na konci se však všechno pěkně ucelilo a samotný závěr mě docela překvapil.
Kniha byla dobrá, takový zlatý střed. Vůbec mě nezklamala, ale ani mě nějak výrazně neoslnila. Prostě taková oddychová četba :-)

20.12.2014 3 z 5