cherubinka cherubinka komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Čtivé, dojemné, asi i pravdivé...nicméně komerční.

Knížku jsme jen viděla v knihkupectvích v top 10 žebříčcích. Automaticky jsem k ní získala odpor, aniž bych ji znala. Nemám prostě ráda davové hysterie.

Když jsem hledala, co číst, procházela jsem hračkářstvím, kde nabízeli plyšáky Gumpa. A k tomu byl text o organizaci, videoklipu a filmu.

Myšlenka možná dobrá, ale to, že je to primárně zdroj na peníze, byť pro dobrou věc, mi dojem z celého, navíc krátkého, příběhu trochu kazí.

28.08.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hana. Zklamání. Tiché roky. Nadšení. Slepá mapa. Nuda!
Všechny tři se četly samy. Mapa je dějově asi nejfádnější.

10.02.2020 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany, která mě nijak výrazně nenadchla, jsem díky výzvě sáhla po této knize. A přečetla ji na jeden zátah. Mnohem lepší, čtivější a záživnější. A protože jsem nečetla ani anotaci a o knize si nic nikde nezjišťovala, nevěděla jsem, co mě čeká a o to to asi bylo lepší.

01.02.2020 4 z 5

Pár dobrých vtipů nepřeváží trapnost těch ostatních. Mám děti, moji známí mají děti, občas se tam najde nějaký ten Čeněk... Ale aby dítě do jednoho roku furt jen blilo... Ne.

24.01.2020 1 z 5

Vila v Itálii Vila v Itálii Julie Caplin

Na knížku jsem se těšila, je jen pár kni v sérii, které se mi líbily jen málo, takže očekávání novinky bylo velké. Naštěstí jsem si nepřečetla ani anotaci, za což jsme ráda. Sice je čtenáři na prvních stránkách předestřeno vše a může jen tušit, jak to dopadne, přesto jsem byla celou dobu v očekávání, kde se to zvrtne, tak jak je u autorky zvykem. Tentokrát těch možností, co by se mohlo pos...kazit, bylo opravdu dost. Další skvělá kniha v sérii, přesně tenhle typ příběhu jsem teď potřebovala. Přečteno za jedno odpoledne.

01.06.2024 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

První kniha od autorky, druhá podobného typu. První byla Láska po Španělsku. OK, taková Harlekýnka, oboje. Ale pěkné se to četlo. Bohužel, možná díky Lásce, jsem od prvních stránek tušila kdo je kdo, co se stane atp. Ale dala jsem příběhu šanci a bylo to čtivé, místy zábavné. Možná trochu dlouhé. Co ale bere hvězdičky jak Lásce, tak této knize je překlad. Já opravdu, ale opravdu nemám ráda slovo šukat. Nejsem prudérní, ale mě to slovo sebere kus zážitku z čtení dané knihy. Květnaté popisy postelových scén, proč ne, to znám od jiných autorů. Ale tohle slovo je pro mě...až moc sprosté, nehodící se sem.

11.02.2024 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Začala jsem číst včera a byla nadšená. Dneska už mi ta přišlo až moc omáčky. Jsem zvyklá číst o tomto druhu... Magie. Ale zasazené do Orlických hor, to je jiný kafe. Plnej počet nedám, od poloviny knížky jsem klouzala po řádcích pro mě nezáživných pasáží, ale celek mám a přečtu si i další.

20.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

(SPOILER) Těšila jsem se na nový díl. Miluju Francii a víno. A jsem malinko zklamaná, ta linka mezi hlavními postavami je daná od začátku a vinařství se to úplně nevěnovalo. Ale pěkně se to četlo. Na Chatu to ale pořád nemá, ta je top :-)

16.10.2023 4 z 5

Čarovná zátoka Čarovná zátoka Nora Roberts

Je to pohádka. Nereálná, vymyšlená, ale sakra dobře napsaná. Chci třetí díl! A jo, Nora mi opět dluží pár hodin spánku (to už nešlo odložit). :-D

28.11.2021 4 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

(SPOILER) Že půjde o fantasy, mi došlo celkem rychle. Bílou magii mám raději než černou a upřímně, poslední trilogii o pandemii jsem nečetla. Resp. nedočetla jsem ani první díl.
Že jde o trilogii jsem zjistila záhy. Z každou další fantasy postavou jsem si říkala No to snad už ne. Přesto se těším na další díly a jsem zvědavá, jak to vše dopadne. Nejen děj, ale i osudy jednotlivých postav. Dvojice už tuším, ale co bude dál?

07.11.2021 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Autorku neznám, kniha stažena, protože byla nabízena zdarma na léto nejmenovaným knihkupectvím. Přečteno v kuse, vtipné, čtivé, atypické prostředí (alespoň pro mě jako čtenářku). Dost přitažené za vlasy místy, ale nijak to neurazilo.

28.08.2021 4 z 5

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Co čekat od neznámého autora a jeho prvotiny? Cokoliv. Ale když člověk sleduje tak trochu celkový vznik celé knihy byť jen z velké dálky a pak se konečně dočká... Proboha co to vůbec bude za blbost? Nebo ne?
V očekávání klidnější noční jsem si vzala do práce Kindle, že nakouknu co je to teda zač. A nakoukla jsem až do konce. Naštěstí jsem výjimečně mohla, jinak bych ráno asi nešla spát a musela zjistit jak to vlastně dopadne.

Přestože oba pradědové z maminčiny strany byli legionáři, jeden ruský a druhý francouzský, nevím o daném tématu zhola nic.

25.11.2020 5 z 5

Proč máma nadává Proč máma nadává Gill Sims

Místy lepší než první díl. Ke konci dost kňů, jak to mají matky v zaměstnání těžké (což chápu a nechápu, že se to kůže dít i v 21. století).

22.01.2020 3 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Knihu jsem si půjčila v knihovně jen tak, kvůli Výzvě. Netušila jsem, že mě bude tak bavit. Před spaním jsem si chtěla přečíst pár stránek, jestli to bude stát za to... A ve 3 ráno dočítám epilog. Čtivě napsané, možná trošku moc rozpoznávání proč nezůstat, ale neuvěřitelné postavičky, byť Angličané ve Francii, ale tak nějak si pořád představují francouzský venkov. Kniha mě velmi mile překvapila.

18.01.2020 5 z 5

Spodní proudy Spodní proudy Nora Roberts

Díky anotaci jsem stále v první části čekala, kdy Zane odejde a Britt to odskáče za něj, Místo toho čtu úplně něco jiného a mozek se tomu stále brání. Takže jsem první část tak nějak úplně nevstřebala a budu si to muset přečíst znovu :D
Takže NEVĚŘTE anotaci!!! :))

Kniha super, žádná nuda, kostra klasická Robertovská :) Opět detailně zpracované hlavní téma. A zase mi Nora dluží 4 hodiny spánku :D

20.12.2019 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Nora mi dluží další 4 hodiny spánku :-D
Chtěla jsem jen začít číst a přečetla to celé. Začátek, hlavně Současnost, je trošku nudně obsáhlý, oproti jiným byznys knihám obsahuje málo informací o tom jak co funguje, což v jiných knihách má perfektně propracované. Trošku chaos ve jménech, než si člověk zvykne. Nicméně příběh nakonec skvělý a čtivý.

22.04.2019 5 z 5

Fantazii se meze nekladou Fantazii se meze nekladou J. D. Robb (p)

Jedna ze slabších. Ne že by mi bylo prostředí her neznámé, ale... Na začátku čtenáři prakticky řeknou, jak oběť zemřela a Evě pak trvá skoro celou knihu na to přijít? To mi strašně brnkalo na nervy.

30.03.2019 2 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Bohužel musím dát jen 4 hvězdy. Příběh, děj, by si zasloužily deset, ale... Jak již bylo zmíněno. Vykání postav které si dobrou polovinu série tykají? Dalo by se nad tím přimhouřit oko, kdyby šlo o jiného překladatele, ale... Ne. Zdík Dušek překládal minimálně minulou knihu. A tam si všichni tykali. Vím, že angličtina tohle nerozlišuje, ale dobrý překladatel pozná kdo ke komu má jaký vztah z kontextu. Kdyby knihy překládal někdo jiný... A kam se podělo Smrtící? A obálka víc sedí na detektivní romány Nory než na Dallasovou.... Tohle neudělal Alpress dobře, vůbec ne.

Nicméně příběh opět dechberoucí, ikdyž už se linie maličko opakuje (ale to mám z toho, že čtu sérii nárazově po pár knihách za sebou a pak dlouho nic. Možná :-D).
Další z knih přečtená jedním dechem. Už se těším na další, byť očekávám vykání, které je teda fakt děsné.

26.03.2019 4 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Prokousat se celou sérii (45 knih snad už?) je běh na dlouhou trať. Člověk si přečte první, super, druhou, třetí... U šesté už neví co kde kdo jak s kým. A tak si dá pauzu. A zase se vrátí, přečte pár dílů za sebou...a tak dokola. Teprve 25. díl? A pořád něco nového. To na této sérii miluju. Měla slabší knihy, průměrné, zajímavé a oak ty silné. Třeba tento díl. Nové téma, přitom by člověk řekl, že už to bude vše na jedno brdo. Nové informace o Městských válkách. Budou i Eva s Roarkem jednou rodiči? Samé otázky. Už se těším na další díl.

02.03.2019 5 z 5

Já, Buch Já, Buch Robert Brinda

Větší slátaninu jsem dlouho nečetla.
Jakýsi pokus o asi humorné vysvětlení původu Boha v různých podobách, prokládaný nesmyslnými tabulkami o ničem. Bez maličké znalosti Starého zákona se normální čtenář nechytá, já nějaké mám a přesto jsem neocenila pokus o strefovani se do původu jednotlivých známých postav křesťanství včetně Ježíše.
A nejde jen o křesťanství. Nicméně autor skáče od evoluce k Egypťanům, od Jeruzaléma k básničkám o ženských... Celá knížka mi přijde jako jedna velká dada.
Hvězdy dávám za sem tam povedené hlášky.
Pravda, autora jsem dosud neznala a na další díla chuť nemám.

24.02.2019 1 z 5