Já, Buch ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Satirik Robert Brinda si tentokrát vzal na paškál náboženství. Všechna. Najednou. Takže pokud jste silně věřící, fakt tuhle knihu nečtěte.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403928/ja-buch-f8P-403928.jpg 1.73
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Já, Buch

Jaruš7
24.01.2020

Byla to výzva pro zvídavé, takový titul, a pak překvapení dostalo rotaci, ve výběru mimořádného nápadu, ale s chaosem nápadů. Po nějaké době - řkouc něco vydržím, jsem prosvítila stránky na e-readingu a noc mě zastihla, jak zírám na ten hokus-pokus pohled z hora. Být Bohem. Nápad záviděníhodný, příprava pro ty perly v tomto informačním koktejlu dala jistojistě zabrat, všestranná znalost je obdivuhodná, i když rozesetá v čase takříkajíc pel-mel.

Citace :" Když si nějaká koule usmyslí, že na ní bude život, tak si ho vymyslí sama. Takže když vzniklo na zemi moře, ... splavilo ze země NaCl a KCl - chlorid sodný a draselný. Z horkého nitra ...pronikaly NH3čpavek a H3PO4 kys. fosforečná, vody bylo dost a dost , najednou se z toho vyrobila molekula C4H4N2O2 - uracil. .. toho si všimla kys. fosforečná a okamžitě se na něj přilepila. Ta kyselina je strašný žrout, takže z toho za chvilku byl řetězec :Uracil-kyselina-uracil-kyselina...naučil se lovit další uracily. Dospěl k názoru, že je uracilů málo a začal si je docela sprostě sám vyrábět : Nějaký ten uhlík, dusík, vody měl kolem sebe až po stařečkovo.
Nenapadlo mě co z toho pojde. On se totiž jednou spletl. A pak ještě několikrát, následkem toho z toho vypadlo :
C5H6N2O2 - thymin C5H5N5 - adenin C4H5N3O - cytosin
C5H5N5O - guanin
Teď teprve nastalo to pravé ořechové: To se spatlalo dohromady uracil-cytosin-guanin a začalo si říkat RN A kyselina ribonukleová. Když se do toho zamíchal místo uracilu thymin : Thymin-adenosin-cytosin-guanin, najednou z toho byla DNA - kyselina deoxyribonukleová.
Jedno se jim musí nechat. Dokázaly se spolu domluvit, takže DNA si začala vymýšlet buňky, RNA je začala vyrábět.
Dá se říci, že to byly první živé organismy na zemi. ..Byly to prokaryonty. Ty žraly vše i sebe....Jednou ho spolkl a ten druhý si v něm lebedil dál. Množily se dělením ... Míchala se jim do toho ta pitomá RNA, takže z těch úletů vznikala pořádná míchanice...." (nádhera - věda ve zkratce)

" Je půvabné, že kletby, pokud je používáte, jsou vlastně svatá slova :" Sakra" - čili svatá. "Krucifix"- Kristus na kříži,. "Himml Herrgot" - nebe, pane Bože. "

Oživlé poznání s historickými záludnými vysvětlivkami s nadsázkou a humorem pro hravé pochybovače se smyslem pro jiné reálie než se za tisíciletí zvariabilizovaly do dějinných forem.
PS. Veršovaná "Sněhurka" je jeden z bonusů, jaký ? To podle vkusu.
Vydržať, pointa se dostaví s pocitem " Kam tě Boží cesty zavedou, tam podivuhodno." :).

zuzca.h
06.11.2019

úplně souhlasím s názorem Cherubinky. Jen by mě ještě zajímalo na čem si autor při psaní ujížděl, protože jestli jsou todle jeho normální myšlenkové pochody tak potěš koště, v jeho hlavě musí být teda pěkně veselo...


cherubinka
24.02.2019

Větší slátaninu jsem dlouho nečetla.
Jakýsi pokus o asi humorné vysvětlení původu Boha v různých podobách, prokládaný nesmyslnými tabulkami o ničem. Bez maličké znalosti Starého zákona se normální čtenář nechytá, já nějaké mám a přesto jsem neocenila pokus o strefovani se do původu jednotlivých známých postav křesťanství včetně Ježíše.
A nejde jen o křesťanství. Nicméně autor skáče od evoluce k Egypťanům, od Jeruzaléma k básničkám o ženských... Celá knížka mi přijde jako jedna velká dada.
Hvězdy dávám za sem tam povedené hlášky.
Pravda, autora jsem dosud neznala a na další díla chuť nemám.