Charmedka Charmedka komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Sérii jsem chtěla snad už od doby, kdy vyšla. Všude jsem ji viděla, všude o ní četla a já se na ní strašně těšila. No, dostala se ke mně trošku se zpožděním, ale já se na ní s chutí vrhla. Čekala jsem opravdu hodně a ani mě nenapadlo, že bych si z knihy nesedla na zadek.

Už mám za sebou celou sérii a tenhle první díl je určitě nejpovedenější, přesto z něho nejsem nadšená. Co dělá tenhle díl tím nejlepším je to, že je zkrátka zajímavý, ukazuje nám nový svět, pravidla a vtáhne nás někam do neznáma, jenže to je tak všechno a mě to nestačilo.

29.07.2015 3 z 5

Cesta do Woodbury Cesta do Woodbury Robert Kirkman

Já věděla, proč si jednu hvězdičku v hodnocení u prvního dílu schovávám. Cesta do Woodbury servíruje přesně to, co jsem očekávala, první díl byl pouze něžná předehra.

09.07.2015 5 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Byla jsem zvědavá, kdo byl vlastně Guvernér předtím, než jak ho znám ze seriálu. Seriál bezmezně miluji, takže knihy u mě byly jasné.

Děj velmi dobře plyne, kniha vůbec nenudí. Je napínavá a vše je tak bravurně popsáno, že máte až husí kůži. Je to naprosto syrové a brutální. To zabíjejí či mučení je tak detailně popsáno, klobouk dolu. Největší prostor tu podle mě ale má spíše psychologie postav. Je úžasně vidět, jak postavy procházejí během knihy vývojem. Ono je těžké nestát se monstrem v zemi monster. Je otázka, zda si zachovat lidskost, nebo pro záchranu vlastního krku tu lidskost zahodit.

09.07.2015 4 z 5

Polibek z temnot Polibek z temnot Jaime Reed

Kniha naštěstí byla lepší než druhý díl. Nemusela jsem se vyloženě do čtení nutit. Podle mě ale nejvíce knihám dává Samara, její smysl pro humor a hlavně sarkasmus je naprosto skvělý a díky ní se u knihy bavíte. I když občas postavy jednali iracionálně, s Calebem se nesmyslně hádali, tak Samara jako postava je velmi sympatická.

Kniha byla lepší a čtivější, určitě pro mě nejzajímavější vysvětlení Samařiných výpadků paměti a vrácení se tam, kde skončil druhý díl. To se četlo jedna radost. Přesto jsem ale ráda, že je série u konce. Jak mě první díl chytil, další dva už nenabízejí nic zázračného.

24.05.2015 3 z 5

Osud Osud Aprilynne Pike

S touhle sérii je to ovšem trošku jako na houpačce. Z prvního dílů jsem byla nadšená, vážně moc milé překvapení. Bohužel druhý byl pro mě jedna velká nuda v podobě vílí politiky. Třetí s názvem Iluze na tom už nebyl tak zle, měl světlé chvilky, ale přesto nedosáhl kvalit prvního dílu. Naopak Osud už se kvalitně přiblížil.

Tentokrát žádný krásný svět víl a jen sem tam malá potyčka s trollem, kdepak. Od začátku knihy Vás čeká jedna akce za druhou, samé boje a mrtví trollové. A i když tahle válka už byla chvilkami trošku zdlouhavá, autorce se povedlo vše popsat neskutečně poutavě a čtivě, takže Vás dlouhé popisy nijak neuspávaly.

24.05.2015 3 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Upřímně jsem čekala šílenou hloupost, nudnou knihu a obálky sérii také moc nedodávaly, mě se nelíbí. O to větší překvapení mě ale čekalo. Kniha se četla jedna báseň, stránky ubíhaly a ani se nadějete a jste u konce, čte se vážně skvěle. Vílích knih jsem moc nečetla, dokonce si nějakou vybavit dá zabrat. Příběh je to tedy pro mě originální a zajímavý. Ano, Aprilynne Pike stvořila originální a kouzelný svět ze světa víl / florel.

18.04.2015 4 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Škola noci je ale stále dokola o tom samém a nepřijde mi, že by přinášela mnoho nového. Podle mě se měli Neferet zbavit už dávno a zbytečně to neprodlužovat. Ovšem ale musím říct, že tenhle díl měl alespoň docela dost akce, spoustu zvratů a já ho četla se zaujetím. Za mě je tenhle díl asi jeden z nejpovedenějších.

06.04.2015 3 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Kniha byla občas až neskutečná, přitom tohle je tak reálná možnost, která se může stát každé. Mia občas jednala až nesmyslně a člověk by řekl, že je to pitomost, ale autorka to pojala vážně humorně a hlavně velmi čtivě.
A ten konec, tak pitomý konec. Nemyslím pitomý ve smyslu, že je opravdu na nic a autorka tím zabila celou knihu. Naopak, je naprosto geniální. Je to konec, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšlela a za mě to je jedno z nejlepších zakončení knihy. Díky tomu ve mě kniha něco zanechala a to se ne každé povede.

06.04.2015 4 z 5

Čekání na lásku Čekání na lásku Katie Price

Rovnou řeknu, že postavy se chovaly příšerně a zasloužily by pár facek. Hlavně Cal, toho jsem vyloženě nesnášela, jednal sobecky, myslel jen na sebe. Angel měla velké poporodní deprese, nesvěřila se a akorát se obviňovala. Tady je vidět, kam to může vést, když vázne komunikace.

Kniha se mi líbila více než první díl a bylo to právě tou depresí, kterou Angel trpěla. Možná je blbý, že kvůli tomu mi kniha přišla lepší, ale je to něco, co může postihnout každou ženu po porodu a tím pádem je kniha zajímavější, reálnější a já ji četla s napětím a nechtěla ji odložit.

20.03.2015 4 z 5

Angel Angel Katie Price

Od Katie Price jsem již jednu knihu četla a nebyla vůbec špatná. V podstatě jsou to vše klasické knihy pro ženy. Ani tahle není špatná, naopak je čtivá a záživná. Svět modelingu je zajímavé téma a i když s Angel strávíte čas při spoustě focení, Katie Price se povedlo docílit toho, že ano jedno není nudné. Naopak čtivě popsané.

17.03.2015 3 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Kniha mě chytla už od začátku. Molly je opravdu sympatická, i když někdy hysterická a občas jedná pitomě, tak jsem si ji oblíbila. Kniha je je čtivá a já s napětím sledovala, jak se bude celý příběh dál vyvíjet.

17.03.2015 4 z 5

Robin Hood: Král zbojníku Robin Hood: Král zbojníku Alexandre Dumas, st.

Četla jsem ji šíleně dlouho a nebyla schopná dočíst. Ona není špatná, je to hezký příběh, ale stále dokola o tom samém. Já čekala alespoň trošku více akce a nejvíce jsem se začetla až spíše ke konci, kdy se začíná dít něco víc. Jinak víc jak polovina knihy je pouze o tom, jak Robin a jeho zbojníci odchytnout někoho v lese, pozvou na hostinu a nechají si zaplatit. Jeho způsob je ale jistě zajímavý a zábavný.

Knihu jsem přečetla, jsem ráda, ale určitě to není dílo, ke kterému bych se znovu vrátila, až tolik mě Robin Hood neoslovil.

11.03.2015 3 z 5

Spojení Spojení Lisa Jane Smith

Rovnou řeknu, že tenhle díl je nejlepším z celé série. Konečně se začalo dít něco více. Spojení upírů a čarodějnic podle mě knize hodně prospělo. Všichni začali spřádat plány proti Samuelovi, zároveň ale tohle spojenectví není vůbec pevné, takže spory mezi dvěma druhy knihu skvěle oživí a občas to vypadá, jako by se měli pobít mezi sebou.

11.03.2015 3 z 5

Lovec Lovec Lisa Jane Smith

Je to nenáročné čtení jako všechny ostatní, takže ji zvládnete klidně za jedno odpoledne. Nápad s hrou je ale geniální, fakt jsem hltala stránku za stránkou a čekala, co bude dál. Nenáročná, ale zajímavá a vážně Vás strhne. Já jsem z ní nadšená a chci co nejdřív její pokračování.

11.03.2015 5 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Tuhle sérii mám ráda, hodně ráda. Anita jsem hned od prvního dílu zbožňovala. Bohužel tenhle díl není tak skvělý jako předchozí. Na sérii byla vždy super hrdinka, pořádná detektivní zápletka a lehce erotiky. To tvořilo dohromady skvělé dílo. Zde ale detektivní zápletka se dostává až někam hodně do pozadí celé knihy. Je jí věnováno hodně málo prostoru, spíše jen aby se neřeklo. Naopak čeho je tu moc, tak erotiky a sexu. Nová Anita mi nesedí.

23.02.2015 3 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

Pro mě je kniha zklamáním, sérii Anita Blake zbožňuju, proto jsem od téhle čekala opět něco skvělého, něco, co se ale nedostavilo. V knize jsem se hodně ztrácela, těch mužských postav bylo tolik. Navíc celá kniha není tak stavená na příběhu, jako na sexu.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha je opravdu velmi emotivní, smutná. Na druhou stranu je to ale podáno tak, že se usmíváte. Chvilku je Vám do smíchu, na další straně se Vám už chce plakat.

22.02.2015 5 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Kdybych knihu měla popsat jedním slovem, tak použiji sex. I když je kniha hodně založená na sexu, má i hlubší význam. Milostný čtyřúhelník má určitá pravidla, ale je možné je dodržet? Erotické scény jsou opravdu bravůrně popsané, nic vulgárního, ale přesto jsou docela podrobné a vzrušující. Tohle se autorce povedlo a já jsem nadšená. Na konci knihy jsem měla pomalu až husí kůži a četla se zatajeným dechem.

22.02.2015 5 z 5

Úspěšná smolařka Úspěšná smolařka Meg Cabot

Kniha je oddechová, nemusíte u ní přemýšlet, což je fajn. Čte se poměrně dobře a rychle, kapitoly odsejpají a není problém knihu přečíst během pár dní. Jen ta Lizzie mi prostě moc nesedí.

Návrat Návrat Sophie Jordan

Jacindu jsem měla ráda, za mě to byla jedna z nejlepších postav. V tomhle díle se mi ale tak znechutila. Je sobecká, myslí převážně na sebe, jedná zbrkle a myslí si, že ví všechno nejlépe. Šíleně mi vadila, bohužel. To samé Will, ani on mi nepřišel nijak sympatický.
Třetí díl Návrat je slabší než dva předchozí, trošku ztratil to kouzlo, ale přesto si drží nadprůměrné hodnocení, stejně tak celá série.