Charmedka Charmedka komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Kniha je velmi napínavá, sice se tam celou dobu děje naprosto to samé, ale je to neskutečně čtivě napsáno. Paul je vězněm psychicky narušené Annie, u které se střídají nálady jak počasí.
Nejlepší na knize je určitě ale ta bezmoc. King je prostě skvělý spisovatel, vždy Vás dokáže do děje vtáhnout tak, že s postavami cítíte a tady to nebylo jiné. Z knihy úplně sálala ta bezmoc si pomoci, když Annie měla zrovna špatnou náladu, nešlo nic dělat a Paul jen trpěl, i když se snižoval k sebeponižování, nic nepomohlo.

19.02.2016 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

V knize je hodně chyb, ale horší je, že se kniha čte opravdu špatně. Netuším, zda je to špatným překladem, ale některé věty byly vyloženě krkolomné a celkově hodně nečtivé. Já se musela nutit, abych knihu otevřela, přitom jsem byla zvědavá, jak to bude dál, což si sice protiřečí, ale je to tak.

Z knihy mám hodně rozporuplné pocity. Něco bylo zajímavé, originální, ale nečtivost knize hodně ubrala. Věřím, že si kniha najde hodně příznivců, ale stejně tak odpůrců.

19.02.2016 3 z 5

Od této tenoučké knížečky jsem vůbec nic nečekala. Kupovala jsem ji za pár korun v Levných knihách, nečetla žádné recenze, hodnocení, zkrátka o ní nic nevěděla. Zaujala mě ale svým názvem a krásnou obálkou.

Knížka Vás chytne již od první stránky. Je tak odlehčeně napsaná, že se čte vlastně úplně sama. Pokud bych knihu měla zhodnotit jedním slovem, označila bych ji za kouzelnou. A to nejen kvůli obrovi, záhadným světýlkům či měnící se tapetě, ale celkově kvůli příběhu.

31.01.2016 4 z 5

Noční směna Noční směna Cassie Alexander

Vtipné a ironické hlášky mi nepřišly vůbec tak vtipné, erotické scény mě vyloženě odrazovaly a bohužel ani děj se mi nelíbil. Kniha je jedna velká slátanina, která nemá hlavu ani patu. Méně je někdy více a tohle dohromady nefunguje. Nemocniční prostředí by mohlo být zajímavé, je zajímavé, ale je ho tam minimum, takže ani to knihu nezachrání.

31.01.2016 2 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Spousta čtenářů postavu Emy nesnáší. Přijde jim nesnesitelná, zlá a ničeho si nevážící. Ona je přitom jen naivní a zasněná. Měla svoji představu ideálního protějšku a tu Charles zkrátka nesplňoval. Čím více se Charles snaží a čím více jí podlézá, tím více jí leze na nervy. Tím samozřejmě neomlouvám její nevěry. Ale každá její aféra nebyla jen pouhým činem z nudy, ona byla přesvědčená, že daného milence miluje a že konečně našla ono hledané štěstí. Bohužel tím více ale pak zapadala do depresí a zklamání ji táhlo stále hlouběji.

17.01.2016 4 z 5

Žena černé magie Žena černé magie Justin Gustainis

Podle názvu knihy by člověk očekával fantasy plné čarodějek a kouzel, ale mě přišlo, že z větší části je kniha spíše detektivkou okořeněnou o nějakou tu magii. Mě to zrovna dvakrát nebavilo. Některé pasáže byly čtivé, zajímavé. Jiné ovšem spíše trapné a nepředstavitelné. Já čekala více.

30.12.2015 3 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Série Noční lovci má naprosto parádní hodnocení. Po tolika skvělých recenzích a vysokém hodnocení jsem čekala opravdu hodně a vůbec mě nenapadlo, že by se mi kniha nelíbila.

O to větší pád na zem mě čekal. Už od prvních stran jsem věděla, že to není úplně ono. Příběh vypadal skvěle, poloviční upírka, která upíry nenávidí a loví je, poměrně originální. Bohužel hned prvním kamenem úrazu je hlavní hrdinka. Kniha není vyloženě špatná, čte se dobře, je tu nějaké to napětí, akce a boje a samozřejmě romantika. Přesto jsem si z knihy na zadek nesedla, já fakt čekala mnohem, mnohem více.

25.11.2015 3 z 5

Nevěsty bez ženichů Nevěsty bez ženichů Adele Parks

Ze začátku mě kniha docela nudila. Začátek byl hodně zdlouhavý a vesměs o tom samém dokola. Neustále se řešilo, jaký dopad měla válka na všechny životy, co komu vzala a jak strašně málo mužů teď po válce zůstalo. Číst stále dokola o nedostatků mužů mě prostě nechytlo.

Představa, že tohle budu číst celých víc jak pět set stran mě děsila. Navíc kniha se čte poměrně pomalu, nejen, že válka je vážnější téma, ale i různá příjmení, hodnosti a rodinné vztahy byly náročnější. Kniha se rozjela po přibližně dvěstě stránkách, kdy mě dokázala najednou vtáhnout do děje a já ji četla se zaujetím a mohl za to právě Edgar Trent, který konečně knihu okořenil.

Nevěsty bez ženichů určitě nejsou obyčejným románem pro ženy. Jsou tu hodně probírány mezilidské vztahy, rodinné vazby, touhy a přání. I když je tu hodně probíraná právě ta válka, autorka se zaměřila na ženy, ne na muže, kteří ve válce byli, i když i jeden mužský pohled se zde objeví, ale na ženy, kterým válka muže vzala.

12.11.2015 4 z 5

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

U prvního dílu jsem chválila právě postavy, které mi naprosto sedly a já si je oblíbila, především Biancu. Byla chytrá, pracovitá, samostatná a rozumná. A tady? Vidí Jamese a stává se z ní nemyslící pitomá nána, která mu naprosto zobe z ruky a vůbec nemyslí. Vlastně i chování Jamese mi občas lezlo na nervy.

I když v pokračování postavy trošku zpitoměly, tak přesto myslím, že série je dobrá. Erotické scény jsou opravdu povedené. Nepůsobí lacině ani vulgárně, ale jsou vzrušující tak, jak od erotického románu očekávám. A vlastně Vás i baví sledovat, jak se vyvíjí vztah Bianci a Jamese. A aby to nebylo tak jednostranné, i zde se minulost vrací a nedá hlavním hrdinům spát. Konec zůstal poměrně otevřený, takže opět láká k netrpělivému čekání na další díl.

09.11.2015 4 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

Kniha je vzpomínkový román neboli memoár. Autorka knihy Nicole C. Kear je hlavní postavou. O to více je kniha dojemná a vy se do ní lépe vcítíte, jelikož se jedná o pravdivý příběh.

Kniha je psána hodně s nadhledem. Hlavní hrdinka má skvělý smysl pro humor, cit pro sarkasmus a právě tímto stylem přistupuje k celé nemoci. Je to milý, dojemný, vtipný a smutný zároveň.

28.10.2015 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Kniha Once Upon A Time přesně přepisuje první sérii seriálu. Jakmile má kniha filmovou podobu, dávám přednost první knize. Zde ovšem první vznikl seriál a teprve na jeho motivy byla napsána kniha. Pokud jste knihu nečetli, seriál neviděli, ale máte teprve v plánu, doporučuji první mrknout na seriál.

Určitě ne kvůli tomu, že bez seriálu by kniha mohla být matoucí, to vůbec, ale seriál je prostě kouzelnější. Chytl mě opravdu od začátku, každý herec a jeho postava mi k sobě perfektně sedí, i záporné postavy mi jsou některé velmi sympatické, efekty vypadají skvěle, pohádka no. Tohle kniha zkrátka nemá. Čte se dobře, ale je hodně jednoduše napsána.

22.10.2015 4 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

V knize najdete několik pěkně peprných erotických scén, přesto nelze knihu označit jako erotický román. Připravte se ale na spoustu vulgárních výrazů, kterými Maise nešetří. Upřímně mi někdy přišly opravdu jen sprostý a ne vzrušující, jak asi měly původně působit. Samozřejmě je kniha i romantická a napínavá, protože čekáte, jak vztah bude pokračovat. No a ke konci se kniha změní v pořádné drama. Celá kniha je hodně syrová, cynická a vlastně celkem i hodně realistická.

Já si čtení užila, stránky mi ubývaly ani nevím jak, četla se jedna radost. Určitě to není žádné vrcholné dílo, ale klidně bych si jí přečetla znovu, bavila mě.

22.10.2015 4 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Tenhle díl je trošku syrovější a brutálnější než předchozí. S tím tedy souvisí i erotická stránka příběhu, která opět je drsnější, ale věřím, že pokud se Vám líbily předchozí díly, v tomhle se z Vás puritáni nestanou.

Pátý díl se maximálně povedl, bavil mě ze všech nejvíce. Byl sice drsnější, ale zároveň velmi vzrušující a díky Jane i velmi vtipný. A vlastně i smutný a dojemný. První díl, u kterého se mi chtělo brečet a křičet ,,neee". Tohle přece nemohla autorka udělat. Co mi malinko ale vadilo, tak rozhovory mezi Butchem a Vishousem na téma homosexuality. Nic proti tomu nemám, to vůbec, ale prostě k těm sexy upírům mi to nepasuje a přišlo mi to spíše trapné.

22.10.2015 5 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Hned na začátku knihy jsem si všimla, že je hodně jednoduše napsaná, tak jako nezajímavě. Dialogy jsou nemastné, neslané. Nejsem náročný čtenář, nevadí mi jednodušší knihy, ale tahle mi přišla primitivní až moc. Zajímavý děj měla snad jen Izzy, kapitoly s ní a Charliem mě vážně bavily, naopak Emma a Alicie mě nechytly, po celou dobu knihy stále to samé dokola, jeden a ten samý problém. Líbil se mi konec knihy, malé zvraty, nečekané situace a nostalgický závěr.

Je to škoda, ale kniha mě zklamala, čekala jsem něco lepšího. Nesedl mi styl, nesedly mi postavy a jejich problémy, něco tomu chybělo. Možná větší špetka humoru, bylo to prostě nijaké.

08.10.2015 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Sice kniha se čte velmi dobře, ale mám pocit, že kdybych neviděla film, přišla by mi nudná. Mohla bych zapojit svojí fantazii, takhle jsem si přehrávala scény z filmu, ale přesto myslím, že pouze se svojí fantazií by kniha zkrátka byla nudnější. Například večírek u Gatsbyho, který naprosto zbožňuji z filmu, je velkolepý a naprosto luxusní, nebyl v knize tak skvěle popsán, aby jste si ho mohli živě představit. Zkrátka film udělal z knihy trošku víc a nebýt něj, tak je Velký Gatsby průměrná kniha s tendencí nudit v některých kapitolách.

Je to silný příběh, ale citově na Vás zapůsobí více film a i k postavám si lépe vytvoříte určitý vztah, ať už pozitivní, nebo Vám naopak budou pít krev. Přesto přečtení knihy nelituji, a myslím, že tuto klasiku by si měl přečíst každý.

Je to příběh o pravé lásce, o americkém snu a naději. Ať už je Gatsby kdokoliv, dědic s vysokým vzděláním, nebo zloděj a podvodník, vy si ho zkrátka oblíbíte. Je to snílek, který věří, že se mu splní to, po čem touží a i když naděje je v podstatě nulová, on věří.

14.09.2015 4 z 5

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

Až téměř ke konci jsem chtěla knihu hodnotit odpadem, je to prostě neskutečná blbost. Opět holka, která se řeže, k tomu panák z listí a pitomé kletby. Tahle série je za mě jedna z nejhorších, co jsem kdy četla a velmi doufám, že nebude mít pokračování. Jednu hvězdičku dávám za konec, který byl čtivější a trocha napětí se v něm také objevila.

10.09.2015 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha má silný, emotivní příběh, přesto je napsána tak lehce a mile. Většina kapitol je vyprávěna z pohledu Lou, snad jen čtyři vypráví jiné postavy, aby doplnily mezery v příběhu. Od knihy jsem čekala něco podobného jako je kniha Hvězdy nám nepřály. Ty mi přišly hodně smutné a mě se u nich chtělo i brečet. Než jsem tě poznala mi přišla více radostná a vtipná, dokud jsem se nedostala do poslední třetiny. Tady už emoce s Vámi opravdu mávají a každá dočtená strana či kapitola Vás nutí číst dál a dál, aby jste věděli, jak bude příběh pokračovat.

Tohle je přesně ta kniha, která ve Vás něco zanechá a ještě nějakou dobu po přečtení na ní neustále myslíte a nemůžete přestat. Nejen samotný stav Willa Vás nenechá chladnými, ale i otázka asistované sebevraždy je hodně na zamyšlení.

24.08.2015 5 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Já jsem hodně zklamaná, tohle je sprostý marketing. Kniha, která vydělává na jeho jménu, přitom s ním má pramálo společného. Do knihy přispěl jednou svojí povídkou a zkrátka pouze jako editor mi nestačí. Knihu jsem měla pouze zapůjčenou a jsem docela ráda, že sama jsem do ní peníze nedala.

Kniha se četla strašně špatně. Každá kapitola patří jinému autorovi a za mě je to prostě znát. Pár jich mě vážně bavilo, snad dvě dokonce na plný počet hvězdiček, některé se nedaly číst takřka vůbec.

12.08.2015 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Já přiznávám, že patřím k těm, kterým se série líbí. Líbily se mi dva předešlé díly a tenhle třetí a zároveň závěrečný hodnotím jako ten nejlepší. Už jsem to tuším psala, není to žádné inteligentní čtení, to je jasné, ale to od erotického románu nečekám.

Tenhle díl je pořádná slaďárna, navíc trocha kriminální zápletky knihu pěkně okořenila. Kolikrát jsem nechtěla ani knihu odložit a musela číst dál, abych věděla, co bude.

10.08.2015 5 z 5

Pád Guvernéra 1 Pád Guvernéra 1 Robert Kirkman

Kniha je napínavá, akční a velmi brutální. Určitě to už nebude nic pro slabé jedince, vše bylo až nechutně detailně popsáno a já měla kolikrát chuť přestat číst a rozdýchat to. Autoři se nebojí žádných odporných, krvavých praktik mučení a zabíjení lidí.

U tohohle dílu je ale už otázka, zda je kniha zaměřená na boj se zombie, nebo hlavně na přežití mezi psychicky narušenými lidmi. Stále více mi přišlo, že horší je život ve Woodbury s narušenými jedinci. Městečko mi i díky hrám v aréně chvílemi připomínalo bizarní svět ze Šíleného Maxe. Je to děsivé a není úniku.

29.07.2015 5 z 5