Robin Hood: Král zbojníku

O Robinu Hoodovi slyšel asi každý. Slavný zbojník ze Sherwoodského lesa, který bohatým bral a chudým dával, patří již několik staletí mezi jednoho z nejoblíbenějších hrdinů dobrodružných příběhů. Ten jeho, vycházející ze středověké legendy, byl mnohokrát převyprávěn do filmové či televizní podoby. Poslední velkolepé zpracování pochází z roku 2010 - hlavní roli odvážného bojovníka proti bezpráví v něm ztvárnil Russel Crowe. Ale jak už tomu u filmu bývá, natočené scénáře leccos zjednodušily, někdy překroutily a občas pokazily. Proto každý, kdo chce poznat skutečnou krásu a sílu slavné pověsti, měl by sáhnout po literární předloze. A jednou z nejdokonalejších, jaká kdy vznikla, je román Alexandra Dumase....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218140/robin-hood-OuN-218140.jpg 3.9306
Vydáno, Omega

Robin Hood le proscrit, 1873

Kniha Robin Hood: Král zbojníku

Hani77
17.12.2020

Ze začátku jsem byla zděšená, jak moc je kniha romantická, samá svatba. Říkala jsem si, že dám 3*. Ale asi tak od poloviny knihy se mi příhody Robina Hooda a jeho zbojníků začaly líbit. Příběh měl pro mě nečekaný konec. Ale je to i pochopitelné, protože na rozdíl od filmové podoby zabírá kniha delší časový úsek.

Tazz1
02.08.2020

Hltáno v mládí. Několikrát :-)

BroDan
23.07.2019

Ani neviem, čo som od knihy čakal, možno trocha viac všetkého a menej svadieb a naivity. Nikdy som si nemyslel, že to urobím, ale knihu som odložil, absolútne ma to nebavilo čítať, a to mám zásadu, že bez dočítania knihu nehodnotím. Hviezdičiek sa zatiaľ zdržím, snáď sa k nej niekedy vrátim.

RostislavPr.
29.05.2019

Knížka mě nebavila. Je to typický příběh o Robinu Hoodovi jen delší a nudnější. Knížku jsem popravdě nedočetl nebavila mě, všude samé svatby atd. Doporučil mi ji kamarád a jsem za to rád podle mě by byly i nudnější knížky.

LDz8.B
14.04.2019

Asi není třeba mluvit o čem je Robin Hood... Klasický dobrodružný román o muži, který bere bohatým a chudým dává. Bohužel po několika filmech a seriálech jsem byl z knihy zklamaný. Čekal jsem akci jako v televizi a ono nic. Popravdě mě kniha vůbec nebavila a nudila, ale chápu že v té době to muselo být přelomové a hodně akční. Sice jsem to s těží přečetl, ale jsem rád že vím jak vypadala dřívější literatura a oceňuji režiséry. Z nudné knihy (pro mě) udělali zábavné a dost akční filmy.

RemiBlack
17.02.2019

2019/11
Čteno ve (zjednodušené) francouzštině, takže o čem to bylo, po mně prosím nechtějte vědět. :D Dost mě překvapilo, že příběh je vlastně samá svatba! Ale čtení to není špatné. Zkusím i českou variantu. ;)

janulka1310
29.10.2018

Tak upřímně po knize jsem sáhla kvůli výzvě, asi by mě nenapadlo to číst, ale bylo to v knihovně, tak co už :) Nečekala jsem teda takovou romanťárnu, podle těch filmových zpracování má člověk pocit drsného příběhu, ale v knize je to až přespříliš "sladké"...

hajrys
20.07.2018

NU, není třeba psát dlouhé komentáře. Vrátila jsem se na základní školu, kdy jsem knihu četla. Trochu jsem zestárla, dnes již takové knihy nevyhledávám, ale byla to milá vzpomínka :-)