chanahd chanahd komentáře u knih

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tak jsem se dala přece jen zlákat druhým dílem v naději, že bude lepší než ten první. No, nebyl. Opět slabý děj, většinu knížky se nic neděje, zdlouhavé... Mimo hlavního hrdiny a jeho asistentky jsou snad všechny postavy nepříjemné nebo rovnou magoři.

27.01.2016 2 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Historický román pro ženy. Hodně násilí, pár historických faktů a hlavně láska. Osudová žena, kterou chce každý muž, mládeží počínaje, seniory konče. Pak nějaké ty úklady a klasický konec, jak to už v románech pro ženy bývá.
Jako oddechovka dobré, při dlouhých zimních večerech určitě potěší. Psáno je to dobře, čtivě.

06.01.2016 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Velice zdlouhavé, nudné a konec předvídatelný.

15.11.2015 2 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Skvěle napsaný příběh plný napětí. Chápu, že na každého kniha působí jinak. Ale já se chvílemi opravdu bála. Četla jsem po večerech a když asi dvakrát blikla lampička, úplně jsem nadskočila :-)

03.02.2024 5 z 5

Temná zahrada Temná zahrada Tana French

Šíleně zdlouhavá kniha. Myslela jsem si, že to už vzdám. Nakonec jsem dočetla, ale kdybych tu knihu odložila, o nic bych nepřišla. Konec je divný a postavy nesympatické (až na Huga)

15.07.2020 1 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Ve srovnání s jinými knihami autora - nuda.
První povídka taková naivní. I když připouštím, závěr je nakonec zajímavý. A u druhé povídky bylo jasné hned na začátku, jak to ve skutečnosti je.

24.02.2020

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Tak jsem se dala kamarádkou zlákat. Prý je to lepší jak první díl. Není. Zase nesmrtelná Bo hledající záchod, gaťky…
Ale přečteno rychle, psáno je to čtivě.

20.01.2020 3 z 5

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Kniha o velice nesympatické ženě, která bez mrknutí oka opustí své děti.

11.06.2019 2 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Zábavné akční počtení. Prostě můj oblíbenec Bakly. Těším se na druhý díl.

22.02.2019 4 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Zajímavé příběhy, krásné fotky.

31.10.2018 5 z 5

Makak kaká Makak kaká Tereza Kodlová

Prolistováno a pročteno u kamarádky, která knihu dostala jako dárek pro své dítě. Otřesné. Pochybuji že někdo touží po tom, aby jeho malé dítě recitovalo básničky o tom, komu čpí více výkaly.

24.10.2018 odpad!

Duch Duch Danielle Steel

Prostě romantika. Ale dobře se čte.

22.01.2018 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tato kniha mi přišla tak nějak zbytečná, stejně jako pokračování - Dcera.
Škoda, že to nekončilo jen těmi 3 díly, byla by to hezky ukončená série.
Jinak z této knihy oceňuji jen tu první povídku o královně Amberly, to bylo opravdu zajímavé. Ostatní mi přišlo zbytečné. A částí "Co dělají teď" mi to přišlo už úplně zabité. Za mě zbytečná kniha. Navíc mi už nepřišla ani tak dobře psaná, jako ty první 3 díly. Nejhorší snad ty poslední části. Měla jsem z toho pomalu pocit, že to autorka psala proto, že se na tom dalo ještě něco vydělat.

26.08.2017 1 z 5

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Je to oddechovka. Co jsem od knihy čekala, to jsem dostala. Něco je slabší, ale určitě je tam pár věcí, kterým jsem se od srdce zasmála. Takže spokojenost. Taková klasická Halina...

27.01.2017 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Kniha se mi líbila. Nápadité, zamotané, do poslední chvíle jsem netušila, jak to ve skutečnosti je.

10.06.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Sérii jsem přečetla, ale celkem jsem se nudila. Asi jsem čekala něco víc. Ale byla to romantika pro dívky v pubertě.

20.02.2016 2 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Rozhodně knížka pro dobrou náladu. Pravda, je tam víc obrázků než slov. Ale milovníky koček určitě pobaví.

03.02.2016 5 z 5

Půjčiti stříbro, loupiti zlato Půjčiti stříbro, loupiti zlato Catharina Ingelman-Sundberg

Druhý díl je ještě více naivní než díl první.
Humorné to příliš není. Na detektivku je to hloupé. Možná, kdyby to bylo zasazené do jiných let. Ale v dnešní přetechnizované době, kdy jsou kamery na každém kroku, tak je to velice naivní.

28.10.2015 2 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Hlavní hrdinkou je sprostá rasistka s oblibou šikanující a okrádající některé spolužáky. Prostě si ji neoblíbíte. Alespoň já jí nefandila. A nějak mi bylo tedy jedno, zda si ji dá k svačině nějaká zombie, srazí jí autobus nebo cokoliv jiného. Rozhodně nenadchlo, natož aby mě to navnadilo k přečtení dalšího dílu.

22.09.2015 1 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Originální příběh, ale zdlouhavý.

18.07.2015 3 z 5