Makak kaká

Makak kaká https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361603/bmid_makak-kaka-XmX-361603.jpg 2 8 3

Každá maminka si po narození dítěte projde téměř nekonečným koloběhem přebalování, umývání zadečku, zkoumání stolice, čůrání, posazování na nočník… A co teprve až dítě začne mluvit a mezi jeho nejoblíbenější slova se na první místo zařadí „kakat“ a „hovínko“! Buď matka zavalena pokakanými plenkami propadne depresi, nebo vezme tuhle životní etapu s humorem, stejně jako autorka knihy Makak kaká. Hravé říkanky spojuje víceméně jediné téma – téma, které se sice tváří jako tabu (ve slušné společnosti se přece nekaká!), ale malé makaky tuze zajímá a umí je spolehlivě rozesmát. Knížka je určena také jejich nezestárlým rodičům – neotřelou formou si mohou připomenout dětské říkanky, pohádky, ale také zabrousit do světa výtvarného umění, hudby či historie.... celý text

JarkaV.
JarkaV.
31.03.2019 5 z 5

Výborná sbírka poezie pro všechny děti v tzv. fekálním období a jejich rodiče! Naši kluci se při čtení mohli potrhat smíchy a rádi se ke knížce vracejí – a já taky. Například báseň o praotci Čechovi je fakt bezkonkurenční! :-D

danca8403
danca8403
03.11.2018 4 z 5

Záměr je jasný, přesvědčit děti o přirozenosti vylučování. Popřípadě je odnačit nosit plenky. Navíc je toto téma tabu pouze pro dospělé, dětem nevadí o tom mluvit, nestydí se za to.

chanahd
chanahd
24.10.2018 odpad!

Prolistováno a pročteno u kamarádky, která knihu dostala jako dárek pro své dítě. Otřesné. Pochybuji že někdo touží po tom, aby jeho malé dítě recitovalo básničky o tom, komu čpí více výkaly.