čertina čertina komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Velice silná a drsná kniha.Tu by měl číst každý.A já masochista pokračuji s Jiskrou života od Remarqa.

08.04.2013 5 z 5

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

To je moje srdcovka, mám ji celá léta v knihovně na předním místě.

28.05.2019 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Kniha se čte sama,na takové čtení se jen tak nezapomíná.Škoda,že jsem o ní nevěděla dříve,seženu další knihy od této autorky.

02.07.2016 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Moc pěkné čtení a nejen pro milovníky koček,zvláště těch zrzavých !!Bob určitě stojí za přečtení i za shlédnutí na Youtube.

27.12.2014 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Napínavé čtení od kterého se nelze odtrhnout.Autor opět nezklamal.

09.09.2014 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Na děj filmu jsem již zapoměla,takže jsem si početla.Kniha je skvělá! Sbohem Člověče McMurphy!

17.09.2013 5 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Moje generace četla hodně Ruské knihy.ne všechny byly špatné,tahle je výborná.Po desítkách let si jí pamatuji a možná přečtu znovu.

23.04.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Krásné čtení,přesto že to není můj šálek čaje,kniha mě uplně nadchla.

12.03.2013 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Úplně nejlepší knížka pro milovníky koček.

01.07.2018 5 z 5

Vlčí zub Vlčí zub Jaroslav Velinský

Pana Velínského můžu pořád.Škoda že už nic nenapíše.Skvělá kniha ,moc pěkně se čte!

31.05.2014 5 z 5

V indiánském zajetí - Život a příběhy Johna Tannera V indiánském zajetí - Život a příběhy Johna Tannera John Tanner

Zrovna čtu knížku V indiánském zajetí.Je to čtrnáct autentických příběhů z let 1675-1870.Vydal Baronet v legendách divokého západu.Příběh od Johna Tannera se jmenuje Bílý indián.Koho zajímá indiánská tématika a osudy přistěhovalců,velmi doporučuji.

28.03.2014 5 z 5

To To Stephen King

Můj první King.Po mnoha letech mi ještě mrazí v zádech.

05.04.2011 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Skvělá kniha,moje druhá od Niedla.A ještě srdeční záležitost.Mám doma dědečkovo deníky z první světový.A ten konec ke Kouteckému jaksi patřil.

05.08.2015 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milá knížka,pro kočkaře pohlazení po duši.

21.06.2015 5 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Dnes je stoleté výročí počátku genocidy Arménů.Knihu jsem četla před mnoha lety a nedá se na ní zapomenout,Obrovský zážitek.Začnu ji číst napodruhé.

24.04.2015 5 z 5

Co tu kvete? Co tu kvete? Dietmar Aichele

Podle tohoto průvodce dokážete opravdu určit vše co u nás kvete.Doporučuji všem milovníkům naší květeny!

04.03.2015

Krvavé diamanty Krvavé diamanty Philip Kerr

Co dodat,Phil Marlowe v Berlíně,jen doba sakra jiná.

13.10.2014 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Velice silný příběh o hrůzách války a nasledcích na psychiku mladých vojáků,strojů na zabíjení.Přiznám se,že jsem vynechala asi pět stránek z pasáže o boji v džunli.Neměla jsem na to sílu.

09.10.2013 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Opravdu silný příběh.Knihu jsem si koupila hned jak vyšla,už je to hodně dlouho a přesto se mi dost často připomíná.Hodně depresivní,tak hodně že musela z domu.Jen pro silné nervy a přesto se čte jedním dechem

06.03.2013 3 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Hrdého Budžese jsem nečetla.Z Oněgina jsem nadšená a je mi líto,že už jsem ji dočetla,

26.04.2015 5 z 5