Vlčí zub

Otakar Fink, majitel žižkovské detektivní agentury Discret, si vyrazí na dovolenou do severního pohraničí, kam se už delší dobu chystá. Sotva zaparkuje před penziónem Majoránka, dojde v lese opodál ke strašidelnému nálezu… Ve skalách se prochází podivná bytost s berlou a vrchní komisař major Mašek z krajské kriminálky jako by bez Otakara Finka nevěděl kudy kam; nitky vedou až kamsi k celebritám známým z televize a smrt přichází jakoby odnikud. V roce 2009 vydalo v edici „Kapitán Kid“ Pavel Primus-Nakladatelství, Praha ve spolupráci s nakladatelstvím KAPITÁN KID, Libouchec. V Nakladatelství PRIMUS vydání první. V nakladatelství KAPITÁN KID vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28589/vlci-zub-28589.jpg 4.551

Kniha Vlčí zub

kolacky

To bylo hezký... Ota ve formě a Lai jedinečná. Veliká škoda, že to je poslední příběh. Určitě se k téhle sérii budu moc ráda vracet.

Luigi1

Detektivky nemusím,ale početl jsem si.

Česneksmedem
23.09.2021

„Ale komu z její společenské vrstvy
dnes záleží na mínění plebejců
pod schodišti jejich trůnů?
Citát z knihy

Tenhle díl jsem poprvé četl ještě před registrací na tomto webu a teď jsem si dal repete. A musím konstatovat, že jsem si to (na rozdíl od kolegy Marlowa) opět velice užíval. Pokud čtete pozorně, vidíte, jaký měl JV rozhled v různých oborech a jak se v nich orientoval. A dialogy s Lai Thi Bich Thuy jsou prostě famózní!!!

alekis
15.06.2019

Moje teprve druhé setkání s Otou Finkem a zároveň poslední příběh v řadě o tomto neobyčejném detektivovi. Naštěstí na mě čeká ještě spousta knih o něm k přečtení, mám se na co těšit.
Ota opět řešil zapeklitý případ a spolu se svou kolegyní, slečnou Lai, ho zdárně vyřešil. Zachránila mu život pohotovým výstřelem, takže i když autor už žádnou další detektivku nenapíše (pokud neleží nějaká neznámá v trezoru podle vzoru Agathy Christie), my víme, že Ota je stále zločincům na stopě, že se možná schyluje k romanci mezi ním a chytrou a sličnou spolumajitelkou agentury Discret, hovořící roztomilou češtinou, a vůbec, že ačkoliv je to už důchodce, je to nezničitelný a celkem skvělý chlapík. Muži naštěstí nestárnou.

p0stm0derna
01.02.2019

Stále mě baví sldovat Velinského dení snění, ale to je tak vše.

Simi
07.01.2018

Naprosto skvělá česká detektivka. Mrtvol na českém venkově jak naseto, ale příběh měl švih, šmrnc, vtip ..... no prostě zhltla jsem knihu jedním dechem. Je vlastně jedno, v jaké době se odehrává, protože díky takřka uměleckým jménům postav by s drobnými změnami mohla být prvorepublikovou detektivkou. Škoda jen, že je poslední.

heavy66
07.02.2016

Ota Fink, majitel žižkovské detektivní kanceláře Discret vyřešil svůj úplně poslední případ. Je mi moc líto, už se nedozvíme, jak se bude dál vyvíjet vztah Oty a Lai, co další spolupráce s majorem Maškem, co kamarád Jano, nebo nerudný major Dittrich?! A hlavně, bohužel už žádný další příběh plný záhadných vražd, krásných žen, napínavých situací a vtipných dialogů!

bertrand
18.12.2014

Nechytlo. Komentátor Marlowe to napsal docela dobře.