Ceit Ceit komentáře u knih

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Četla jsem ji zrovna v těch pár mrazivých dnech co ted byli,takže do vánoční atmosféry plné mrazivé kanadské zimy,pletených šál a horkých nápojů v místním bistru, nebylo vůbec těžké se přenést.A i přes nějakou tu vraždičku se mi tam chtělo v teple u krbu dál zůstat...

17.11.2016 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Těžký osud ženy,který ona nesla s obdivuhodnou lehkostí,s jakoby samozřejmou statečností,jsou takové mezi námi a jsou to opravdové hrdinky.
Mě, mimo jiné, kniha inspirovala - levandulí vonící ložní prádlo a malinová štáva,hned jsem to zrealizovala :-)

29.09.2016 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Knihu jsem četla ve dvou dnech,které jsem měla jen a jen pro sebe,při začínající vlně veder :-) a tak nebylo vůbec těžké se přenést do srubového hotelu u jezera s dokonalou obsluhou,skvělou kuchyní,osvěžující vodou v jezeře, nábytkem nalešteným včelím voskem...Vše tam bylo tak nádherné,vůbec se mi nechtělo to prostředí opustit a ani jsem,jako u jiných detektivek, tak nespěchala k odhalení vraha,abych tam mohla ještě chviličku zůstat :-) Dokonalý relax,na dovolenou můžu jen doporučit!Zatím jsem si snad každou z těchto knih načasovala do shodného ročního období a tím to umocnilo zážitek z knihy.

30.07.2017 5 z 5

Co přináší řeka Co přináší řeka Nancy Cato

Seriál byl v dětství moje srdcovka.Už jen když vzpomenu a slyším tu znělku.... :-) Kniha se mi také moc líbila,jde hodně do hloubky oproti seriálu.Ráda si jí někdy přečtu znova.

02.05.2017 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Pět hvězdiček dávám svým srdcovkám,které pravidelně čtu znovu.A tak, když je ve vzduchu cítit přicházející zima a první sníh....volba je jasná.

28.09.2016 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Včera mi zmokly 3 otrhané a nastříhane plechy s meduňkou, můžu to akorát vylít do kompostu :-( a teď slyším pod oknem jak moje máma volá na mého malého syna :"Vyřiď mamince,že kvete lípa,jestli si chce nasusit .." Kdo četl Do tmy,je mu jasné,že jdu trhat :-) A klaním se všem co to nosí do výkupny, protože ta dřina je placená přímo směšně a tak je to spíš poslání než práce pro výdělek.

02.06.2018 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Brilantní humor,nadčasové postřehy a popis reálií.Doporučuji dávat po kouskách jako drahou bonbonieru.Pro mě je to skvost.

23.10.2016 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Knihu mi půjčil manžel v knihovně,jen tak mu přišla pod ruku.Na první dojem si dle názvu a obalu říkám : "Manžílek si myslí,že prahnu po červené knihovně?hmm" :-) ale dala jsem jí šanci - otevřela ji...a už se od ní nemohla odtrhnout,opravdu barvitý,mistrný,popis prostředí i všeho ostatního mě uchvátil a síla příběhu mě dostala.Opravdu jsem si smlsla a doufám,že jsem se i poučila a nebudu už nic odsuzovat podle prvního dojmu ;-)

23.05.2017 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Začátek vypadal slibně,ale bohužel čekala jsem něco jiného než povrchní oddychovku,ve kterou se kniha vzápětí proměnila...

02.05.2017 3 z 5

Když je zrovna čtenář otevřen všemu,tak se skvěle pobaví a nasměje,ale určitě nebudu číst v blízké době podruhé.

28.09.2016 3 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Miluju knihy,knihkupectví,čtení o knihách...
A tady to je všechno:kniha o knihách a úžasný napínavý příběh k tomu!

28.09.2016 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Lituji,že nejsou další díly,vždy když jsem některý z "bretanských"příběhů dočetla,chtěla jsem tam ještě chvilku zůstat,to nádherné moře,pláže,světlo,vůně salin,café :-) a další dobroty,dokonalý servis v hotelu Amiral po únavném dni...vše je jak má být a můžu jít v klidu spát :-)

28.09.2016 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha mi pripadala nudná, nějak mi nesedla.

19.08.2022 1 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Bavilo mě to!Těším se na pokračování.

30.08.2017 5 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Dokonalá knížka pro advent,pro mě tedy určitě.Pokaždé mě naladí,na přípravu vánočního cukroví,pralinek,horké čokolády,vytváření domácího "útulna"které člověk ocení, když přijde domů z prosincového počasí.A také mě inspiruje k nápaditějšímu oblékání a obouvání :-)

07.12.2016 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Ráno mi psal manžel, abych převzala balík od dopravní společnosti. Naštěstí v něm nebyla zelená kamuflážní barva :-)
Kniha mě moc bavila, víc než předchozí dva díly.

20.08.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Bohužel jsem nedocetla, motivy s amnézii se nějak namnožily viz.Nekdo cizí v domě .... cetla jsem to hned po sobě a tak mě to nebavilo, třeba to bylo jen špatným načasováním výběru knihy.

26.06.2018 1 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Milé překvapení od Dickense, pri čteni Báječných vyhlídek pokaždé úsměv na tváři, inteligentní,jemný humor...pritom Olivera Twista jsem celého probrecela

16.01.2018

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mě se kniha líbila, oddechová, zajímavá detektivka, nenudila.

16.01.2018 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Tuhle prostě miluju-bylinky a kouzla!

29.09.2016 5 z 5