cedos cedos komentáře u knih

Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Napínavé, akční, zajímavé ... leč již poněkolikáté stejná zápletka na stejné téma, jen hrdinové se mění :) .... ale nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Je to prostě "oddycháč"

23.04.2017 3 z 5

Rasputinův stín Rasputinův stín Raymond Khoury

Nějakým omylem jsem přečetla jako první Koncovou hru ... takže číst předešlý díl mě už nebavilo, ale tím kniha nepozbývá na hodnotě :( jen si musím dávat větší pozor.

15.04.2017 3 z 5

Hodina nula Hodina nula Clive Cussler

Myšlenka a příběh nulové energie ... zajímavé, jinak je to spíše "oddycháč". Ale špatné to není.

14.04.2017 3 z 5

Tajemství Mayů Tajemství Mayů Clive Cussler

Kniha mě nezklamala, ráda čtu pana Cusslera ... tak trošku jako "oddycháč" a pravda je, že někdy se i něco nového dozvím. Asi je třeba nevidět za ní jen trihler, ale podstatu příběhu a tu jsem v knize našla, takže doporučuji.

23.03.2017 5 z 5

Padělatelé Padělatelé Bradford Morrow

Na knihu jsem se moc těšila, dle anotace jsem očekávala příběh ve stylu White Colar , takže přišlo zklamání. Myslela jsem, že knihu o takhle málo stránkách "dám" za chvíli, ale opak byl pravdou. Více času než čtením jsem strávila vyhledávání souvisejících informací na internetu. V polovině příběhu jsem pochopila, že obsah a děj jsou od sebe diametrálně odlišné a spousta odborných informací má jen knihu udělat zajímavou. V závěru, který jsem už tušila se ukázalo, že celá kniha je jen jakousi zpovědí šíleného muže, který ospravedlňuje svůj čin čistou láskou. No nevím .... nějak jsem hodně ráda, že tuhle knížku mám "jen" ve čtečce a nikoli v knihovně.

10.03.2017 1 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Vždycky se snažím napsat svůj komentář bezprostředně po dočtení knihy. Chci mít pocit, že je to pod tíhou dojmů každého příběhu. Teď jsem trošku rozpačitá .... ta knížka mě dostala a tak nějak stále nutí k zamyšlení. Není to o tom, zda věřit či nevěřit v reinkarnaci, i když kdo z nás někdy neměl pocit deja vu ? A přesto, více než o tajemnu lidského bytí, mě přiměla kniha přemýšlet, jak se chováme vzájemně k sobě, k přírodě, k planetě, jak nakládáme s tou "lidskou láskou" a jak je důležité jí ve svém, tom současném životě mít. Jsem spíše čtenářkou thrillerů, ale tahle knížka se mi moc líbila a mohu jí doporučit.

09.02.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Přečteno "jedním dechem" leč v průběhu čtení jsem se zamýšlela nad smýšlením autora, kde bere sílu a náměty k tak velkému zlu, zvlášť když v téhle knize bylo obětí zla i malé dítě. Na konci jsem se trochu ztratila v časové rovině, ale to se dá autorovi odpustit ... prostě opět skvělá kniha i když thriller už na hraně s hororem :)

31.01.2017 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Naprosto úžasná kniha. Nadchla mě "úplně něčím jiným" než co jsem kdy četla. Způsob vyprávění, styl, vtip, ironie někdy až sakrastické poznámky, vše vždy přesně tam, kde se to hodí. Výborný příběh, který nutí k přemýšlení, kde je skutečnost, kde začíná fikce a jak věci mohou být jiné, když neznáme důvody. Knihu určitě doporučuji.

19.11.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

V mém dlouhém čtenářském životě druhá kniha, kterou jsem nedočetla. Mráz a Kruh jsem přečetla jedním dechem a "přežila" jsem i toho zabitého koně, avšak začínat knihu, byť jen vizí vlky roztrhaného psa a pokračovat psem hozeným do jakéhosi světlíku .... to už mi nešlo. Možná jsem moc útlocitná, ale knihu se zklamáním odkládám.

19.08.2016 odpad!

Dominus Dominus Tom Fox

Na knihu jsem se moc těšila a srovnání v předprodeji se Šifrou ... bylo velmi lákavé. Děj je napínavý a zápletka zajímavá ... i když v oblasti sci-fi, protože si dost dobře neumím představit, že by něco z toho mohlo být skutečností. Jako mystery rozhodně knihu doporučuji, ale očekávat, že to bude srovnatelné s panem Braunem ... to tedy ne. Nejde o způsob psaní nebo zápletku, ale u pana Brauna jsem měla pocit, že by některé pasáže mohly být skutečností až z toho někdy mrazilo ... a to tady chybí. I přesto se mi kniha líbila a ráda ji doporučím ... snad si počkejte na papírové vydání, protože v jako e-kniha má skutečně mnoho překlepů v textu :)

17.05.2016 4 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Pro mě úžasná kniha, a po Městě policajtů opět "pecka". Surový nebo spíš příliš syrový příběh proložený velmi citově napsanými dopisy otce jedné z dcer a úžasně emotivní závěr, ze kterého je cítit mistrně popsaná rodičovská láska, která motivuje k zamyšlení nad vlastní rodinou. Pro někoho možná příliš drastické, ale každý najde, co chce najít. Knihu jsem přečetla jedním dechem a před spisovatelským umem paní Slaughter smekám.

19.04.2016 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Naprostá změna stylu a pojetí avšak s výborným výsledkem. Velmi se mi líbila eskalace děje ve chvíli, kdy to vypadalo, že už všechno vím. Velice oceňuji, že je kniha napsána "jina" a pan Carter nepodléhá sterotypu. Pravdou je, že detailní popisování hrůzných situací je někdy až děsivé ....ale takhle to asi v reálu je. Knihu doporučuji.

22.03.2016 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Výborně napsaná kniha, jen kdo si jí chce přečíst, měl by vědět, že pokud nejdříve nepřečte Mráz, pak se občas bude v textu "ztrácet" ... zklamaná jsem rozhodně nebyla, ale konec mě trošku zmátl neboť jsem v průběhu čtení zřejmě nepochopila "časovou osu" obou dějů. A po přečtení mám tak nějak pocit, že potřebuji třetí díl :)

16.03.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždycky ... napínavé od začátku až do konce :)

31.01.2016 5 z 5

Lincolnův mýtus Lincolnův mýtus Steve Berry

Pan Berry mě nezklamal, už jsem si zvykla nehledat za jeho knihami pouze napínavé čtení, ale také se poučit o méně známých faktech. V současné době ... téma náboženství, ať už jakákoliv jeho forma, může ovlivňovat naše životy, politiku, mravní hodnoty ... tedy i něco k zamyšlení a hlavně něco, co není dobré podceňovat. Kniha mě rozhodně nezklamala, přečetla jsem ji "bez potíží" jedním dechem. Pokud bych ale měla vybrat nejlepší z knih pana Berryho :), tak tahle by to nebyla.

03.01.2016

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tento autor nezklame :)¨snad brzy vyjde další kniha ....

16.12.2015

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Natěšená jsem se vrhla do čtení ... neobvyklý způsob psaní, příběh vyprávěný v první osobě, přeskakující děj ... a příliš mnoho slov, která místo, aby barvitě popisovala děj, odvádějí pozornost od příběhu. Pro mě nevyhovující překlad s ponecháním velkého množství španělských či katalánských vět ... je to snad má první kniha, kterou jsem prostě nedočetla. Zklamání :)

15.12.2015

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Přečetla jsem všechny knihy od Karin Slaughter ... nemůžu říct, že by se mi Město policajtů nelíbilo, ale od téhle autorky jsem tak nějak čekala o trošku víc. Kniha ve mě vzbuzovala dojem, že podobný příběh, jsem už někdy četla ... z každé její knihy něco málo, ale nic, co by vzalo dech ... za nejlepší její knihu sobně považuji Triptych.

22.12.2014

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Pro mě špičková kniha, popis NY ve své době je naprosto bezkonkureční a když jsem si uvědomovala, jak vypadá dnes ... za relativně krátkou dobu... co dodat. I příběh je silný a velmi pěkný, není to jen o zločinu, prostituci a drogách, ale o vzniku Police NY dept., takže velmi zajímavé i poučné čtení. Byla to moje první kniha od této autorky a rozhodně mě nezlamala.

22.12.2014 5 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Pro mě naprosto skvělá kniha, sice jen okrajově Sigma :) ale celkový příběh strhující a napínavý. Přiznám se, že jsem se při čtení knihy celou dobu strachovala o Kaina, to byly teda nervy:) ale přesto jsem knížku doslova "zhltla" ... někteří autoři prostě nikdy nezklamou. Nejúžasnější byl pro mě styl, kterým autor popisuje psí myšlení, instikty a chování ... kdo má doma psa nebo psa někdy cvičil, tak ví o čem mluvím.

22.12.2014