padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

Drakie Drakie Sophie Jordan

Příběh se na mě až moc dlouho vleče. V podstatě je kniha obsahem jen na dvou místech, a je doplněna nekonečným monologem Jacindy na tím, jak bude žít, jak trpí..atd. Nejvíc mě dostala jistá příbuznost se Stmíváním. A že tu knihu nemám ráda.. :D Škoda času.

13.01.2015 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Jisté je že tato autorka má fantazie na rozdávání, i když už jsem nejspíš přehlcená upíry, vampíry atd. Báječný byl nápad..žádná láska hned po 30stranách, ani v půlce.. To oceňuji :) Konečně pořádný krvák, který sem tam překvapí, nadchne, zavrtá vás do děje, že nemůžete odložit knihu..kvůli spánku. Mrzí mě že druhý díl se ubírá jiným směrem, ale to je jiná věc. Kniha se navíc moc pěkně četla, Violet není žádná nanynka, která se posadí na zadek z pár špičáků ;)

16.09.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Jsem pro to, aby se vytvořily ještě dvě rubriky: stručná a květnatá. U knihy jsem doslova usnula nudou a příšerně se přemáhala abych ji dočetla. Tento styl nekonečného popisování všech podrobností o všem, mě opravdu unavoval. Zase na druhou stranu, ti co mají rádi "omáčku kolem" si přijdou na své. A pak ten kdo srovnává Rowlingovou s A. Christie..to se nedá vyjádřit. Jen tato kniha by bylo min. 5 novel od Christie. Krom objemu knihy tu nevidím ani podobnost ve stylu, vyšetřování, vrahovi atd. Zkrátit o 300 stran a je vymalováno.

18.07.2014 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Na tuto knihu mám protichůdné názory. V první řadě jsem se na ni ohromně těšila a tím pádem měla jisté očekávání..což je snad nejhorší pocit pro čtenáře. Kniha mě do sebe vtáhla okamžitě, nespala sem celý den a další skoro nejedla, jen abych věděla jak dopadne další kapitola..a další..a další. Pak mi ale zase přišla kniha naprosto zdlouhavá svým nekonečným popisem každičkého miniaturního detailu, i když je to někdy zapotřebí..to jistě..ale na mě toho bylo opravdu moc. Pak zase nekonečný příval nových informací, který sem si pořád opakovala, jako bych z toho měla dělat doktorát. Neutuchající příval nových postav. A popis každého nepodstatného úkonu, dne nebo onoho detailu. V tomto mi to přišlo opravdu přehnané, a jsem si jistá že min. o 50 stran se kniha mohla "osekat". Ale i tak je pro mě zpracování originální, nápadité, kreativní a propracované..i když sem se ztrácela. Opravdu jsem si bláhově myslela že tento díl bude konečný.. :D Ale i tak se těším na další díl. Samozřejmě že s jistým očekáváním.. :) :D

12.07.2014 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

První jsem viděla seriál..poctivě každý díl několikrát, jako správný fanda:D..a celkem mě překvapilo, že vypravěčem nebo spíš průvodcem celého příběhu nebyl Hercule Poirot. Ale i tak..je to jednička :)

27.06.2014 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Jako oddechovka je ideální. Do děje mě autorka dostala hned, a tak sem knihu přečetla za chvíli. Film jsem viděla dřív než jsem přečetla knihu, a výjimečně se mi líbí spíš filmové zpracování pana Nobleyho.

24.06.2014 3 z 5

Muži to rádi oblé aneb Proč se přirozená krása stala tabu Muži to rádi oblé aneb Proč se přirozená krása stala tabu Pierre Dukan

První půlka se mi vážně líbila. Změnila můj pohled na věc a teorie jak a proč sme vůbec lidé, ženy, mě vážně zaujala. Co mě pak ale dostalo byl šovinistický pohled autora. Mám z něj dojem, že jakákoli žena, která chce pracovat, je kariéristka, automaticky nemá křivky, je feministka a je to i její vina, že se ony křivky zatracují. Nesmyslná mi přišla i teorie o kalhotách na ženách..vždyť je nosily už několik let v Arábii! A skoti zase sukně..! Ať si chlapec navleče punčošky a sukni, když je venku - 20° a uvidíme jestli mu nebude zimenka!

14.05.2014 2 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Nudná kniha se vším všudy, nejvíc mě mrzí, že je od mé oblíbené spisovatelky. Snad žádné dialogy, většina textu obsahovala jen samé popisy krajiny, interiéru nebo hrdinčiných představ. A pak Mr. Tilney..kdybych neviděla film, tak nevím proč by se do něj měla zamilovat..

07.04.2014 4 z 5

Okultní povídky a jiné děsivé příběhy Okultní povídky a jiné děsivé příběhy Helena Petrovna Blavatská (p)

Změna ve formě psaní v různých příbězích mě ničila.. Asi nikdy nebudu na takovýto styl psaní, bez daného řádu. Poslední příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý, a snad nejvíc sem měla hrůzu z prvního.

28.03.2014 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Pro mě kniha s velkým K. Jako Kniha, Klasika, Kouzlo, Krása a Klíč. Nikdy mě neomrzí jak příběh, tak ani pan Darcy a Elizabeth :)

20.11.2013 5 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Nic extra, ale zase nic hrozného. Ideální pro čtení "jen tak".

02.09.2013 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

V podstatě je to porno v knižní vazbě. Příběh je..skoro žádný, "nenápadně" podobný původnímu braku. Ale za to tahle kniha líp napsaná. V podstatě oddechovka.

01.09.2013 2 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Ze začátku jsem knihu četla jedním dechem, ale tak ve čtvrtině jsem se jaksi sekla..a asi po dvou letech? Jsem ji konečně dočetla.. Někdy jsem měla chuť knihu zavřít, protože mi bylo Jane strašně líto, a rozčilovalo mě co s ní všechno a všichni prováděli. V některých chvílích jsem si připadala stejně bezradná a bezmocná jako Jane. Na chvíli jsem Michaelovi opravdu uvěřila..parchant, nejraději bych ho vykastrovala. Teď budu mít deprese:D

07.07.2013 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem přečetla jedním dechem, a byla jsem stále napjatá co bude na další straně následovat. Několikrát jsem se zasmála, ušklíbla, a na konci..plakala. Nemohla jsem si pomoct, ale pořád ve skrytu duše jsem doufala.. Willa chápu, ale asi bych se zhroutila, být na místě Lou.. Upřímně mě ale mrzí, že nebyla ani jedna kapitola z Willova pohledu, i když je těžké popsat pocity takového člověka. A pak ta otázka. Miloval ji vůbec?

04.07.2013 4 z 5

… a pak ji políbil … a pak ji políbil Laura Lee Guhrke

Knížka se mi líbila. Nebyla špatná, ale ani mě nijak neuchvátila..námět je moc pěkný, jen mě mrzí, že autorka některé pasáže nerozvinula. Třeba se mohla trochu víc rozepsat o jejich společných víkendech, nebo o Harrym a jeho citech k Emmě. Ale i tak je to moc pěkné.

30.06.2013 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Na tuhle knihu jedna věta nestačí. "Dokážu udržet tempo s panem Náladovým"? Asi tak, jako ho já dokážu udržet s tebou, ty jedna labilní, dutá.. Neustále mě fascinuje hlavní hrdinka, která je neustále fascinovaná "panem Náladovým". Je milý, fajn, klukovský a drahá Anna vysloví to slovo (či větu), které okamžitě vyvolá ty nejhorší vzpomínky..logicky se vám vaše nálada změní na chladnou, smutnou atd..ale Anna to NECHÁPE! Jak to, že je tak smutný? Chladný? Odměřený? No proto, že i u ostatních jedno slovo vyvolá spoustu negativních emocí! Popojedem.. Jak sem pochopila, tak hlavního hrdinu už začala unavovat Annina labilita a její krokodýlí slzy..konečně. Vážně, je to unavující číst dokola, jak se ta husa žere tím, jestli je naštvaný kvůli ní..co 10 stran, to stejná myšlenka, labilní.. Nebýt sexu..tak fakt nevím :D

25.06.2013 1 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Tedy takto jsem si tento "román" nepředstavovala. Kniha mě zaujala jak námětem, tak obálkou..oboje velice pěkně pojato. Ovšem je rozdíl mezi námětem a jeho zpracováním. Po pár stránkách jsem měla pocit, že hlavní hrdinka, Molly, je stará maximálně 16let. Harry tak moc..nezklamal. Dialogy nebyly nudné ni zajímavé, byly nijaké. Poprvé jsem si připadala jako vědma Sibyla..tak duchaprázdný a předvídatelný děj si člověk nedokáže představit. Náhlé vstupy nečekaných postav, jejich veřejné upřímné, a srdceryvné projevy před celou anglickou smetánkou, nečekaná odhalení..tedy, štěstí že to bylo na konci, jinak bych knihu musela hned vyhodit, oknem. Ještě že tato kniha aspoň dobře vypadá..jinak bych ji musela doopravdy vyhodit.

21.06.2013 1 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Manon, ach Manon, Manon z Arrasu! Manon je moje umřít pro krásu :)

30.05.2013 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Osobně se mi kniha ze začátku, podle popisu ve škole, moc nelíbila. Ale vybrala sem si ji k maturitě, a jsem za to ráda. Je to vážně moc dobrá knížka. Zřejmě díky ní se mi začínají zamlouvat westernové novely a romány.

14.05.2013 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Tato kniha mi byla poslaná přímo z nebe! Naučila mě během chvilky (respektive během jedné noci) mnohem víc, než 11let učení angličtiny ve škole. Je vtipná, jednoduchá, obsahuje dobré pomůcky, rady, "taháky", vysvětlení..i když mi v ní chyběla nějaká kapitola ohledně minulého času, v tom mám ještě trochu zmatek. Ale tak uvidíme výsledek, díky maturitě :D

01.05.2013 4 z 5