padajicidvere padajicidvere komentáře u knih

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

(SPOILER) Rozkošný příběh plný kýčů, které s radostí přijímám. Benedictova povaha, celkem dost chlípná (to bych do něj vážně neřekla.. :D spíš bych to čekala od A.), tomu všemu dodávala nádherný balanc. Sophie byla velice působivá "Popelka", ani pasivní nebo ukňouraná, ale svá, nebojácná a otrkaná životem. Scéna s maškarním bálem byla jedním slovem úchvatná!

15.07.2021 4 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

(SPOILER) V sérii jsem Dianu milovala a celkem se s ní i ztotožňovala, ale tady? To fňukání, přehnaná starostlivost o děti..lezla mi na nervy. Její děti jsou mix čarodějky a upíra, samozřejmě, že můžou být oba dva tkalci proboha.. Celkem jsem měla obavy, že mě příběh o Marcusovi nezaujme, ale naprosto zbytečně. Moc mě bavilo s ním prožívat jeho minulost..potkat (znovu) Galla! Průběh proměny u Phoebe byl čtivý a zajímavý, co se vysvětlení upíři historie v příběhu týče. Co mě ale zmátlo, tak oslava nového století. Odkdy se slaví počátek století od roku 00? Přeci je to od 01. Do popisu knihy bych určitě zmínila i to, že se setkáváme s D. a M. a jejich příběhem ohledně výchovy dvojčat. Takhle jsem měla dojem, že se děj bude točit jen okolo M. a P., a na původní protagonisty nebude místo..i proto jsem se do čtení moc nehrnula. Upřímně doufám, že Gall se taky dočká vlastní knihy, je to životní láska :D stejně jako Matthew.

13.07.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

(SPOILER) Už ne prosím. Asi jsem moc prudérní na takovou knihu.. Sex ve třech s nejlepší kamarádkou? Anál..to kam dával pusu.. :D Ne děkuji. Každopádně ten, kdo má rád "vodvaz" si knihu oblíbí.

05.07.2021 2 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

(SPOILER) Krásný doplněk k prvnímu dílu, klidně bych přidala více stran vyprávění z Reedova pohledu. Moc se mi líbí vysvětlení od autorky, zajímavosti jak z fiktivního světa, tak i z toho reálného. A oceňuji recept na sušenky. Nejraději bych měla i plnohodnotný druhý díl. Reeda se nemůžu nabažit :D

21.06.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Je to den od dočtení a ještě se mi neutřídily myšlenky. V některých pasážích jsem si ani neuvědomila, že nedýchám, až když jsem po přečtení kapitoly nabrala vzduch do plic. Příběh se mi dostal pod kůži, o panu Reedovi ani nemluvě.. Jsem knihou naprostou okouzlena. Autorka dokázala tak skvěle popsat napětí mezi protagonisty. A ty momenty, kdy byli úplně o samotě..chytilo mě to za srdce. Ke konci jsem si nemohla pomoct a bulela jak želva. To jak Ani dospívala a viděla svět i z jiného úhlu, z ní udělalo skvělou hrdinku, a potvrzovalo to jen její povahu, že je otevřená novým myšlenkám. Pan Reed, co k němu dodat. Přibyl na seznam mých fiktivních manželů :D Vážně jsem jednu chvíli čekala, že se na konci knihy objeví, přímo na té společenské akci, ale to by tomu vůbec nesedělo. Takže to, jak se zjevil, bylo dechberoucí.

19.06.2021 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

(SPOILER) Tak si to shrneme. Příšery nelžou, ale náš milý August nemá problém s tím, aby tvrdil, že je někdo jiný. Chybí mi vysvětlení jak mohla Ilsa, těžce zraněná, uniknout. Někdo další z Jihu ji sledoval a pomohl? Utekla sama do bezpečí? A to opravdu Sloan odešel od umírající příšery, která je údajně nepřemožitelná, aniž by se přesvědčil, že je skutečně mrtvá? Postava Lea byla od začátku průhledná. Koho by napadlo, že chladnokrevná zrůda, která v jednom kuse mluví o nové válce ji sama pak vyvolá, navíc k tomu využije své blízké. A teď to hlavní. Zabila v sebeobraně, šlo o zabití, nebyla to vražda. Vraždil ten, co ji napadl. A i přes tuto skutečnost má ona duši rudou? Takže i v případě, že se člověk brání, aby unikl a zachránil se před útočníkem, je z něj hříšník? Děláte si legraci? Takže podle této logiky, se má člověk raději nechat zavraždit? Přece v takovou chvíli člověk nejedná rozumně, ale impulsivně, aby přežil. Nevystřílela do něj celý zásobník, jen jednu kulku přece.. V příběhu mi dál chyběla i hlubší komunikace mezi A. a K. Tolik toho prožijí a v podstatě se pořád neznají. Trochu romantické linky by také neuškodilo.

13.06.2021 3 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

(SPOILER) Ještě nikdy mi nebyl tak moc nesympatický hlavní hrdina jako tady. Nemastný, neslaný, nijaký, celkem i nudný..úsměvný mi přišel jen ve chvíli, kdy omylem zapackoval. Rozumím jeho frustraci z nezvladatelných dětí, navíc 8 let vedle manželky, která trpí těžkou depresí, no..kdo by byl veselým i potom, a k tomu pokus o sebevraždu.. Eloise byla..upovídaná, neodbytná, pečující. Ne úplně můj šálek čaje, co se povahy týče, na druhou stranu se mi zamlouvala víc než její sestra D. Mluvilo se o lásce, zamilování, ale té jejich lásce jsem vůbec nevěřila. Největší zážitek z knihy jsem měla, když se objevili bratři E. To mělo konečně pořádnou akci a vtip.

05.06.2021 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

(SPOILER) Mix příběhu Kráska a zvíře a Staré řecké báje a pověsti. Dost oddechové čtivo. Zajímavá hlavní hrdinka, která je už od začátku příběhu "poskvrněná". Svět není jen černý a bílý, stejně tak není ani Nyx a její manžel. Škoda, že v příběhu nebylo více romantiky mezi hlavními hrdiny. Ke konci jsem se trochu ztratila..na jakou hádanku narážel ten vrabec? Pak ta logika poslední dohody s Vlídnými mi nedávala moc smysl. A jen doufám, že poslední věty byly míněny ironicky. Samotnou mě mrzí, že nejde o sérii, klidně bych příběh natáhla na tři díly, aby se jejich vztah pomalu rozvinul, pátrání bylo napínavější a bylo i více prostoru pro drama, kdy chce zabít vlastního manžela.

31.05.2021 3 z 5

Legenda o krvi a lásce Legenda o krvi a lásce Theresa Melville

(SPOILER) Nenapadlo by mě, že tak zajímavý námět může být zničen naprostou naivitou vyprávění. Dát dohromady S. a N. po prvních desíti stránkách..jen jsem obracela oči. V průběhu čtení byl jejich románek milý a místy i půvabný, ale taková rychlost..? A téma Rozparovače? Doufala jsem v propracovanější popis, více detektivky a méně mušelínu. Čekala jsem větší drama, pátrání, napětí, něco ve stylu filmu "Z pekla". Na to, že se řeší jeden z nejslavnějších případů je kniha dost odpočinková a prostá. A překlad? Upřímně některá slova mi do kontextu doby vůbec nezapadala.

29.05.2021 2 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

(SPOILER) Vyrvěte mi někdo srdce a nacpěte ho do této knihy! O hodně, hoooodně lepší než první díl. Nevím jestli je to i tím, že jsem viděla nejprve seriál, a až pak jsem přečetla knihu (není to pravidlo)..tady na mě ale zapůsobila Kate. Žádná ufňukaná, naivní květinka. Duchaplná mladá dáma, která má všech pět pohromadě, navíc upřímně miluje svou rodinu a k tomu je i vtipná! Anthony byl tak krásný, panovačný, k smíchu , milující. Při scéně s Newtonem v jezeře jsem se nesmírně bavila. Dialogy dávaly smysl a moc jsem si přála alespoň na moment být v jejich světě. Tohle je ta krása, kterou jsem čekala po mé první přečetné knize, příběh o F.B., od Quinnové.

18.05.2021 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

(SPOILER) Co se to u všech všudy stalo? Zvykla jsem si na způsob autorčina psaní, ale tady? Všechny trumfy, respektive jeden, vytáhla až na konci. A co měla znamenat ta pravidla? Zalžeš..jednou si na pravidlo vzpomene, pak už zase ne a lže jako když tiskne? A ne jednou. A co ty borůvky? To si nikdo nevšiml jak je bere? A do čeho je dala, když měla většinou jen šaty? Do živůtku? A může mi někdo vysvětlit jak jí to mohl zbaštit? Tak ona pracuje pro královnu Vendy celé ty roky, on "zabije" její "úkol" (J), vydírá ji přes děti a ona se tak ochotně přidá na jeho stranu, dokonce k němu projeví své city! Kde jsem se to octla..? Jestli někde bylo vysvětleno "mrkni naposledy", tak mi to muselo uniknout..a nepočítám tu poslední scénu s Trukem. Ne že by v předešlých knihách bylo nějak extra fantasy prvků, ale tady jich bylo asi tolik jako toho slavného hvězdného prachu. A když jsme u něj..tak když je tak všemocný, proč ho nevyužil pro své cíle pořádně? A jak je možné, že si při hledání dětí nespojil tu spolupráci s vendskou osadou? Haló! Ona je jejich vyslankyně a široko daleko nikdo od nich není. Úplně absurdní. A musím být dost natvrdlá, když mi až teď došlo, že jde o příběh z "naší" budoucnosti. Nechápu, že mi to nedošlo už při trilogii pozůstalých. První díl byl ohromný Bum! po trilogii, ale tohle je spíš Křach!..

16.05.2021 3 z 5

Zvíře zrozené z noci Zvíře zrozené z noci Tochi Onyebuchi

(SPOILER) Dost slabé čtivo. Prostředí a systém fungování se mi docela zamlouvali, ale to bylo jediné. Buď jsem to přehlédla nebo to chybělo úplně, ale kolik je Tajovi, princezně a A.? Princezna přijala matku A. jako těhotnou, nechala v paláci vychovávat A., takže má 30? Co to mělo být za "zamilovaní"? Vždyť je vůbec neznal, ale vůbec..! Chápu kdyby to mělo co dělat se "spřízněnou duší" a fungování mezi milenci jako ve Dvorech, ale tady tomu tak není. Postavy jsou ploché. Děj nudný. Vyprávění působí dost naivně.

03.05.2021 1 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

(SPOILER) Jedním slovem úchvatné! A já se ptám proč? Proč tak skvělá kniha nepokračuje? Tolik příšerných sérii, co se snaží o nový svět, dobrodružství.. zbytečně. A tahle ženská to dokázala. Klidně mohla mít kniha dalších 400 stran, byla bych jen ráda. Upřímně jsem se bála, že s tak málo stranami se toho nedá nic moc stihnout (defekt milovnice sérií, obzvláště Maasové), ale ono se toho stalo tolik! Pak jsem měla strach, že mě hlavní dvojice moc nenadchne, přeci jen Maasová a tak (už mám defekt..), ale oni byli báječní! Ten smysl pro humor tam prostě sedl. Svět byl vyobrazen jednoduše a přitom kouzelně, nic nepřebývalo ani nechybělo. Otevřený závěr odmítám, ale tady mi sedl, patří to tam, a jen jsem zírala, jak si mě autorka omotala kolem prstu. Jediné co mi uniklo bylo na konci, když A. přišel o svého démona, jak dokázal potom očarovat ředitele?? Budu se jen modlit, aby vyšel další díl, a klidně i za dalších 5 let! Tento příběh za to stojí.

26.04.2021 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

(SPOILER) Jako oddechovka proč by ne. Kdybych ale od začátku věděla, že se děj odehrává i v naší realitě, v lidském světě, nikdy bych se nezačetla. Čekala jsem fantasy svět a ne narážky na švédské trolly a Beatles.. Co mi přijde nedotažené je návrat "podvrženců" domů. Copak to LIDEM nepřijde zvláštní, že jim mizí děti ve věku 18 let, navíc z bohatých rodin? Ti mají dost prostředků na to, aby si nechali celou věc prošetřit soukromě.. Ani trochu podezřelé..? Kamery? Detektiv? Ne? Matka Bryn je kapitola sama o sobě. Vdá se z lásky, všeho se vzdá jen pro svého muže. Muže, který pracuje pro systém a království, ve kterém žijí, stejně jako jejich dcera, ale vyčítat to bude Bryn? On nedělá údržbáře v paláci, ale kanceláře..v čem je rozdíl? On se navíc PODÍLÍ na řízení království, jako zástupce lidu, což je větší podíl, než má samotná Bryn, která jen pracuje pro fungující tradici. A konec? Neříct mu hned pravdu o tom koho viděla mi přijde dost absurdní.

23.04.2021 3 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

(SPOILER) Prosím vás proč.. Nenapadlo by mě, že závěrečná kniha dokáže "potopit" celou trilogii. To se už měl Tear rovnou utopit při Překročení se všemi loďmi a posádkou, než tohle.. Už jen ta kombinace jmen pro jednu postavu. Neměla jsem sílu si pamatovat všechna jména jen na jednu osobu, a to tam takových případů bylo několik. Potom to chování postav. To je snad špatný vtip.. Kniha okamžitě navazuje na předcházející díl a postavy jednají úplně mimo svůj vzorec chování jako doposud. Cože?! Rudá královna, Karmínová paní a já nevím co ještě..taková kamarádka? A ty kameny? Odkdy působí jinak než doteď? Jak?! Prvních 100 stran jsem četla hodně pomalu, a to jsem myslela, že to nemůže být horší. Ale víte co? Ono bylo.. Takže jsem rovnou přeskakovala řádky, jen aby bylo rozuzlení a závěr. Ale takový konec?! Proč mám dojem déjà vu..Dallas, sprcha, sen.. Kde je ta logika ve vraždě JT? Po tom všem ho zabije ona? ONA?! A tímhle způsobem..? A zase to nemůže být horší, ale ono zase je! Takže to všechno bylo jedno velké NIC! Výborně. A jak se tedy celá věc povedla? Díky čemu? Kolikrát si už lidé řekli, že dosáhnou utopie, viz Tear, a jak to dopadlo.. Tak co bylo teď jinak? A co ta koruna? Přece je pořád zakopána. To ji nikdo nenašel a nenajde? Mrzí mě tak zpackaný konec, protože jsem sérii měla moc ráda. Tak jako autorka udělala NIC z celé historie, udělám já NIC z tohoto dílu. Závěr si raději vymyslím sama.

18.04.2021 2 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

(SPOILER) Páni. Když to vezmu úplně od píky, jsem moc šťastná, že to s Liou a Rafem dopadlo tak, jak to dopadlo..něco takového jsem si pro ně přála a jen trnula strachy, kdy se dozvím jejich příběh. Teď ke Kazi. Byla skvělá. Jase byl skvělý. Zápletka skvělá. Děj skvělý. Ostatní postavy skvělé. Vyústění skvělé (přesně jak jsem u Liy doufala). Co mi tam ale nesedělo, byla ta rychlost v jaké se do sebe zamilovali. Jak dlouho že to byli v řetězech? Týdny? Měsíc? Tohle mi nějak uniklo. Každopádně mi to přišlo jako půl roku, no minimálně.. Jinak si nedovedu vysvětlit, že za tak krátkou dobu se do sebe TOLIK zakoukali. A ještě to jeho překvapení, že ho ona nemá ráda? To se holt stává, že někomu prostě "nesedneme", proč z toho dělat aféru.. Ano, šlo jim o život, životy. Nevěděli, co se jim stane daný den, hodinu, minutu. Jestli se vůbec dožijí dalšího dne.. dobře, člověk si myslí, že už to třeba nebude lepší, a tak "uletí", ale tohle bylo BUM! A hned jsme velká láska. Mimo záznam: pořád u mě vede Rafe :D

11.04.2021 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Tak to vezneme od podlahy. Začátek se vlekl..snad celá první půlka knihy, ale! Stálo to za to, protože (aspoň pro mě) byl čas na vývoj postav. Ve druhé polovině mi osobně chyběla vysvětlení, aspoň popis, toho, jak se dostává do hradeb, aby promluvila ke svému lidu. Prostě se jen každou noc "zjevila". Tohle by mohly být pěkné scény, kdyby se využily v dramatickém duchu. Palec nahoru za "proměnu" Rafea, když se dostali do bezpečí jeho pevnosti. Co opravdu Ne, tak spárování Kadena v druhé polovině knihy. Jako dobře, chápu, chceme tady Happy End i pro něj, a tak nějak nám dochází, že ta jeho vidina může mít nakonec víc variant, ale takhle? S ní? Za mě ne. Nevěřila jsem tomu. Zničehonic. Žádný žal po neopětované lásce. Chybělo mi tam to smíření s tím, že prostě musí jít dál, protože Lia bude mít v hlavě a v srdci Rafea prostě víc a hlavně jinak než jeho. Za co ale Ano, tak autorčin styl vyprávění "za závojem". To mě moc bavilo už od prvního dílu, kdy jsme museli tápat jako Lia, kdo je kdo. Ale teď? Vážně jsem myslela, že to dopadne trošku jinak, hlavně s Kadenem. Několik desítek stránek jsem si pořád ještě nebyla jistá s kým by nakonec mohla skončit. Kaden měl výborný tah na branku, když to Rafe, s prominutím, podělal tou svou přehnanou ochranitelností. Jako dobře, v tu chvíli jsem jí už přála Kadena, přeci jen se "probral" z růžového snění o Komizarovi atd., ale on se tam ten Rafe zase objevil, a zase to bylo TAK krásné. No kdo by si ho nevybral, takovýho paličáka. Snad bych to nechala na ten milostný trojúhelník do konce, tak nějak tajný, tolerovány trojúhelník :D. Ale teď k tomu konci. Vážně jsem už věřila, že je konec, že to je ta její oběť a tím to prostě končí. Ale neee! Ten závěr byl z celé knihy nejkrásnější. Zase jako bychom se vrátili do Terravinu. Posluhovačka a farmář. Tak prosté a přitom nádherné. A ještě něco. Skvěle provedené pojetí role žen ve společnosti mezi muži. Neustálý boj nejen s nepřítelem, ale také s vlastními lidmi, aby uvěřili a hlavně respektovali a vážili si vašeho slova, bez ohledu na pohlaví. Téma, které se objevuje v naší historii neustále, a také aktuálně i v této době. Není to jen drak za hradbami, komu musíme čelit. Snad nejhorší je přesvědčit vlastní lid, aby uvěřil v naše slova a naši sílu, která nemusí být nutně stejná jako ta jejich.

05.04.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Pokaždé mě dostane. Nechápu jak to dělá..tentokrát jsem se i připravila. Kombinace fantasy od Maasové a detektivky? To je splněný sen! O to víc jsem se snažila případ vyřešit, opravdu snažila. Některé pasáže se daly celkem snadno předvídat jako s tím jedem v noze k použití nebo schovaným protijedem, ale zápletka? Neměla jsem nejmenší šanci. Příběh mě naprosto pohltil, že jsem nebyla schopná vnímat okolní svět, natož si vytvářet vlastní teorie. Jen nadšeně přijímat další a další věty a kapitoly. Hlavní postava mě popravdě neoslovila tolik jako Aelin nebo Feyer, ale po pár stránkách jsem jí přišla na chuť jako Hunt, tady ne tak doslovně.. No ale co je ve skutečnosti? Neneeee! Zase mě dostala! A samozřejmě, že jsem bulela jako želva..už to asi bude tradice. Celkově mi ale systém zařazení různých stvoření, zotročování, nadřazení Asteri atd. připomínalo systém z Vidořádu.. hodně připomínalo.

11.01.2021 5 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

(SPOILER) Tedy. Pořád se mi v hlavě víří milion myšlenek. Tento díl sice nebyl tak moc strhující jako Návštěvnice, nijak to ale neubralo na jeho kvalitě. Napětí se jako vždy dalo krájet, na tohle je autorka expert. A konečně, konečně jsme se posunuli ve vztahu Amelie s Devlinem. Padla tajemství a jejich pouto se pro mě stalo více jasnějším. Upřímně jsem moc jejich vztahu nevěřila, z pohledu Devlina jsem moc nechápala proč je s Amelii. Pořád se mi nezdá myšlenka - on jako poutník, když si z toho vubec nic nepamatuje. Co mě ale naprosto zaskočilo bylo to, jak jsem lusknutim prstu zapochybovala snad o každé postavě. Shaw je padouch nebo ne? Devlin to celé hraje, aby ji dostal? A je jeste vubec Congé skutečné? Kdyby byla narážka i na čtenáře, zapochybovala bych i o sobe. Nemůžu si ale pomoct, závěr mi opet přišel bez vysvětlení. Jak Shaw mohl vědět kdy se zastřelit, aby dveře zůstaly pro Amelii otevřený v ten pravy čas? Tak jako tak, je to skvělý příběh.

01.08.2020 4 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

(SPOILER) Autorka má ohromný dar pro vytvoření napětí. Ať už jsou kolem postavy duchové nebo pouze smrtelníci, člověk ani nedutá a horlivě obrací každý list, aby věděl jak se situace vyvrbí. Bohužel tady to končí. Popis Ameliných schopností, jejího vnímání, její představy..vše je strohé a zasloužilo by si mnohem rozsáhlejší popis a vyprávění. Vůbec by nevadilo kdyby měla kniha o 100 nebo 200 stran více. Za mě by si to příběh jedině zasloužil, protože každý díl je nová epizoda, další vývoj hrdinky. A teď už jen k ději. Chybí mi vysvětlení. Jak je možné, že ho Angus nepoznal?? A kam se v závěru knihy poděl?? Jak to, že Congé nešla rovnou i po Amelii? A co ty sexuální představy? Byly její nebo jí je vnutil Pope? A jak dlouho tam Darius vězel, že se krev nesrazila?

28.07.2020 3 z 5