castiglione castiglione komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Dobrá rada na začátek: Když se chcete pustit do čtení Harryho Holea, rozhodně nezačínejte Sněhulákem!
Dobrá rada na konec: Když se pustíte do čtení Harryho Holea od Netopýra, rozhodně vydržte do Sněhuláka!

11.01.2023 3 z 5

Vítejte v KLDR.
Vítejte ve státě, kde je slovo považováno za ideovou zbraň.
Vítejte v ráji propagandy - nejdůležitějším nástrojem severokorejské vlády i vůdců samotných.
(Nina Špitálníková - Mezi dvěma Kimy" Na studiích v KLDR)

... z tohohle vlaku nelze vystoupit...

25.11.2022 4 z 5

Kočka leze dírou Kočka leze dírou neznámý - neuveden

Doporučuji - známá říkadla a milé ilustrace se určitě všem batolátkům musí zalíbit.

10.11.2022 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Nedávná minulost, nedávná přítomnost. A vše se prolíná. Promíchávají se osudy. Někdy nostalgicky, jinde bouřlivě. Jen to slovo "NEKLIDU" v názvu celé série bych pro tento díl nahradila asi poněkud jadrnějším... Stačí mi odemknout schránku a otevřít psaní: Vážená paní/pane, mám vážný zájem o zemědělskou půdu, už můj otec hospodařil...blablabla...
A život jde dál. Jinak, ale vlastně stejně.
Celá trilogie se mi moc líbila.

05.11.2022 5 z 5

Šel Janeček na kopeček Šel Janeček na kopeček neznámý - neuveden

Známá česká říkadla, krásně barevné, pěkné a milé ilustrace, které zaujaly tak našeho ani ne půlročního vnoučka, že vzít mu toto leporelo z rukou je téměř nemožné :) . Mohu jen doporučit, na 100% se bude batolatům i malým dětem líbit. Takže já i Marťas dáváme 5 hvězd.

02.11.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Tentokrát fakt zklamání. Chyběl dobře poskládaný příběh, chybělo mi napětí, chyběla mi jakákoliv věrohodnost tolika dramatických osudů "na jedné lodi", no, jak to napsat citlivě...? Tak trochu slátanina. Celé to na mě působilo dojmem "teď jsem v kurzu, tak rychle další knihu, ať je to, co je to", prostě na autorku Dívky ve vlaku, která se mi líbila moc, slabota. Ale obálka se povedla na jedničku s hvězdičkou!

29.10.2022 2 z 5

Čtyřlístek Čtyřlístek Jaroslav Němeček

Pamatuji si, jak jsme tenkrát v roce devětašedesát jeli s babičkou a dědou autobusem na zájezd ROH přes půl republiky. Na poznávací zájezd po západočeských lázních, jak bychom dnes řekli. A pro mě, jako čerstvou absolventku první třídy, prostě nuda. V Chebu mě babička vzala do trafiky, ať si teda něco na cestu do autobusu vyberu. Na pultu ležel krásný veliký žlutý
kreslený časopis s Myšpulínem a Vrtichvostem na obálce. Nic takového jsem do té doby neviděla. "Tohle bych moc chtěla," říkám babičce... no, a mám ho dodnes. A ty další taky. Prostě láska na celý život. A na kolik hvězd? Tady já bych dala tolik, jako je jich ve vesmíru!

25.10.2022 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

No jo no, to je celá Agatha! Samozřejmě mě zase nechala v napětí, kdo je vrahem, až do samého konce knihy, jo, to ona umí dokonale!

22.10.2022 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Téměř po celou dobu jsem byla rozhodnutá pro 5 hvězdiček. Kniha je úžasně čtivá, udržuje člověka v napětí, je prostě taková, kdy kradete každou volnou chvilku, abyste ji mohli znovu otevřít a začíst se, jednoduše řečeno tak, jak já to mám ráda a takovým knihám já 5 hvězd obvykle uděluji. Po zralém zvážení jedna hvězda dolů za rozporuplnost v konání jedné z hlavních postav, ta bezcharakternost mi nesedla, nevěřila jsem jí, a tak nějak cítím, že to mělo být jinak, ale kdo ví... do hlavy nikomu nevidíte ani ve skutečnosti...a tohle je thriller.

12.10.2022 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Půvabná útlounká knížečka. Mile překvapila, zanechala potutelný úsměv ve tváři a ten známý zvláštní pocit v tom pravém hrabalovském duchu. A k tomu všemu ještě naprosto úžasný obrazový doprovod Ondřeje Dolejšího, digitálně rozložený a složený z mnoha malých zlomků fotografií z prostředí těchto skutečných, krásných, žádoucích a mnoha muži žádaných dívek a žen. Pro mě prostě dokonalé.

06.10.2022 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Já prostě ráda cestuji.
A ještě raději pak čtu knihy z míst, která již znám. Ne dopředu, jak to mnozí dělají - načerpat informace pro cestu, ale pěkně až pak, v klidu, doma, s tím, co už znám, co jsem viděla a zažila, to je pro mě to pravé. Porovnat, srovnat, kochat se, hledat a vyhledávat. Obklopit se knihami klidně hned po příjezdu a číst třeba celou noc až do rána. A pokud se dozvím i spoustu zajímavého o dané zemi, o jejích lidech, o jejich živobytí, starostech i radostech, o historii, součastnosti a možné budoucnosti, pak jsem spokojená a šťastná. A to tato kniha bohatě splňuje.
Sobí policie? Cože? To jako fakt tam dnes existuje?
Joiky? Dají se nějaké najít, strýčku Google? Sem s nimi, chci si je poslechnout!
A tak dále a tak dále...
A ještě bonus navíc - kriminální zápletka, která nebyla vůbec špatná.

04.10.2022 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Pro mě za pět hvězd, naprosto jednoznačně. Řekla bych, že se tu velmi zdařil rozbor dětské dušičky po tak traumatizujcím zážitku. Zůstat v podstatě sama, jen se svými myšlenkami, otázkami, se svou minulostí, přítomností a budoucností...to je fakt silné kafe. Doposud nikdy mě nenapadlo se nad tím zamyslet a k úplnému pochopení této knihy v sobě člověk musí mít nejspíš spoustu empatie. A slova - Přežít ještě neznamená žít - to dokonale vystihují.

25.09.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Smutná doba, smutný příběh...nějak mi dochází slova...a jsou vůbec potřeba?

18.08.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Někdy si říkám, jaké má člověk neuvěřitelné štěstí, když se narodil do doby bez války a většinu svého života v ní i prožil. Hluboce se skláním před statečností a odvahou všech, kteří dokázali nasazovat své životy i za cenu tu nejvyšší. Dávám 5 hvězd a vůbec nevadí, že je v ní namačkáno tolik děje, jak tu někdo píše. Ano, je v ní hrůza, láska, pokora, strach, odpuštění, nebezpečí, odvaha, ale hlavně naděje, naděje na shledání a lepší časy.

02.08.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak tohle mě fakt bavilo! Byla jsem rozhodnuta pro 5 hvězd, neotřelé téma, úžasné napětí, děj krásně klouzal...prostě prima čtení, které vtáhne. Jedna hvězda dolů za trochu moc hektický závěr, ty já prostě nemám ráda, ale to je osobní, nedejte se odradit. Co napsal Mayne dalšího? Sem s tím!

18.06.2022 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Mrazení v zádech a husí kůže i na zubech. Fantazie? Realita? Jak snadno může přejít jedno v druhé...uvědomujeme si to vůbec? A pak stačí pár fanatiků nebo prostě jen těch, co si myslí, že to s lidstvem myslí lépe než ti ostatní...a na hrůzy je zaděláno. Historie se opakuje...a opakuje...a opakuje...

14.06.2022 5 z 5

Říkánky Říkánky Zdeněk Smetana

Půvabná knížečka plná říkanek a kresbiček, které určitě znáte, a měly by je poznat i vaše děti a vnoučátka. Taková potěcha pro duši. Doporučuji.

11.06.2022 5 z 5

Kolo, kolo mlýnský Kolo, kolo mlýnský neznámý - neuveden

Protože jsem se zrovinka dnes stala poprve babičkou, chtělo to prostě něco stylového k tomu šampáňu! Takže - Na zdraví, Marťásku, a už se moc těším, až si spolu budeme číst :))))))

25.05.2022 5 z 5

Veselá dobrodružství Kašpárka, Spejbla a Hurvínka Veselá dobrodružství Kašpárka, Spejbla a Hurvínka Frank Wenig

Není možné Hurvínka a Spejbla nemilovat :)))

07.05.2022 5 z 5

Chlupáček a ježek Chlupáček a ježek Krista Bendová

Nejsem si tak úplně jistá, zda tak malé dítě, pro které je leporelo určeno, pochopí říkanku, proto jen 3 hvězdičky.

07.05.2022 3 z 5