Veselá dobrodružství Kašpárka, Spejbla a Hurvínka

od:


KoupitKoupit eknihu

Veselé pohádky, jejichž hrdiny jsou známé a oblíbené loutky vytvořené Josefem Skupou. Jsou vybrány z několika dávno už rozebraných knížek a jistě potěší celou řadu malých obdivovatelů loutkového divadla. Vstupní kapitola je věnována životní cestě a loutkářskému umění Josefa Skupy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27281/vesela-dobrodruzstvi-27281.jpg 421
Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Západočeské nakladatelství
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Nočnípták
20. srpna

Tuhle knížku jsem před lety objevila v antikvariátu. Byla jsem dospělá, děti jsem ještě neměla, ale tu knížku jsem si nesla domů jako vzácnost. Doma jsme nad ní seděli a četli si. Všichni jsme byli překvapení z toho, že Spejbl s Hurvínkem nebyli taťulda a synek, ale kamarádi. Ovšem na kráse to jedinečným příběhům neubralo. Začala jsem ji číst s vnučkou. Ještě nejsme v půlce, malá usnula a já zase dočetla do konce.Takže zítra zase začnu od půlky.

mot33
07.12.2017

Jelikož Hurvínka miluji jakv knize tak na lp jsem trochu ovlivněn.Mě se kniha líbí t to kdy vyšla tak je i zábavná.

MrKrahujec
06.09.2017

Tohle je tak trochu kuriozita pro sběratele a jiné fajnšmekry (pamětníků už asi v dnešní době moc nezbylo...), hlavním lákadlem budou zřejmě Skupovy vlastnoruční (a skvělé!) ilustrace. Přece jenom se nezapře, že byl jako výtvarník profesionál. Ve vlastním příběhu, či spíše příbězích, pak jistě zaujme jednak to původní Wenigovo "vesnické" prostředí, ale hlavně dnes už těžko představitelný fakt, že Spejbl a Hurvínek jsou tu ještě pouhými kamarády a nikoliv otcem a synem! To jsem vážně žasl, jak zásadní, až principiální tahle okolnost je. Zároveň je však i předzvěstí zákonitého "úmrtí" třetího z party - Kašpárka. Ten je tu vlastně jakýmsi Hurvínkovým "alter egem", přesněji Hurvínek jeho. Jsou totiž nejen zaměnitelní, ale i doslova totožní, takže Hurvínek je tu vlastně přítomen spíš jen na obrázcích, pročež prostě toho Kašpárka vytlačit musel, aby začal konečně existovat. Ovšem za tu cenu, že se stal Spejblovým "synstvem" a Spejbl zas jeho "taťuldou".

Štítky

Hurvínek

Autor a jeho další knihy

Frank Wenig

Frank Wenig
česká, 1898 - 1974

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených25x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce26x