Šelma ekniha

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena. Zdá se totiž, že mladou dívku v montanských lesích rozsápal medvěd. Jenomže profesor Cray je díky svému povolání zvyklý vidět vzorce tam, kde ostatní nacházejí jen chaos. A tak si všimne něčeho, co ostatní přehlédli. Něčeho nepřirozeného. Něčeho zjevně provedeného lidskou rukou. Theo pochopí, že tohle zvěrstvo nespáchalo žádné zvíře, nýbrž člověk, a že to rozhodně neudělal poprvé. A protože mu policie nevěří, začne mu být jasné i to, že je zřejmě jedinou osobou, která může zabijáka zastavit. Theo je sice lépe obeznámený s digitálními kódy a mikroby než s vyhodnocováním forenzních důkazů, nyní však musí uplatnit všechno, co umí, na zcela novou oblast výzkumu. A udržet se přitom o krok napřed nebezpečně vynalézavým sériovým vrahem... v jehož existenci navíc nevěří nikdo kromě něho. Až brutálně návykový debutový román mága a iluzionisty Andrewa Maynea, hvězdy televizního pořadu Otázky a odpovědi: Nevěřte Andrewu Mayneovi, který spolupracoval s největšími mistry svého řemesla včetně Davida Copperfielda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406243/big_selma-Bc7-406243.jpg 3.91977

Naturalista 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Kalibr

The Naturalist, 2017

Kniha Šelma

Jaklová.katka
včera

Super kniha a ta obálka.... Geniální.
Theo je fakt zajímavá osoba i když místy hodně zvláštní.
Já najít v lese mrtvolu utíkám jako splašená

onik6141

Výborná kniha, do poslední chvíle jsem neměla tušení kdo je pachatel. Oceňuji také pasáže, ve kterých jsou informace za světa vědy. Knihu jsem zhltla jedním dechem a těším se na další příběh s profesorem Crayem. DOPORUČUJI.

Princezna22
30.12.2021

Uf. To bylo něco, nemohla jsem přestat číst. Kniha mě pohltila a nepustila.. Nutně jsem potřebovala zjistit kdo je vrah, až takhle mě kniha dostala. Kniha sice asi není pro každého a místy je opravdu jen pro silné povahy.. Ale jinak pecka.

Kniholapka
27.12.2021

Ačkoli mám detektivky a thrillery velice ráda, tato kniha mě za srdce nechytla. Nápad měla dobrý, bylo to něčím zajímavé, ale po celou dobu mi to přišlo rozvleklé. Místy trochu přitažené a nereálné. Občas jsem vědecké pasáže i přeskakovala, za mě jich tam bylo prostě trochu moc. i přesto dám asi šanci dalším dílům, protože to není nejhorší kniha, jakou jsem měla v ruce a měla určitý potenciál.

vercatko20
21.12.2021

Výborný, nemám co bych vytkla.
A ta obálka!!

Rade
11.12.2021

Mohou být SPOILERY.
Pokud se přistoupí k četbě téhle knížky jako ke hře, jde to.
Hlavním hrdinou, vyšetřovatelem i pátračem je sociálně nezdatný vědec, který ale používá vědecké metody, což je první plus. Dalším plusem je hodně napínavé čtení o děsivém vrahovi, který způsobem, který ve mně vzbuzoval opravdu strach (ta úvodní scéna!), decimuje osamělé návštěvníky montanských lesů.
Fajn bylo i to, že autor vychází ze skutečných poznatků a událostí, např. zmíněný obří vlk (Vlkodlak? Pes? Člověk s drápy na rukou?), který za sebou zanechal ve Francii v 18. století víc jak stovku obětí, tzv. Gévaudanská bestie, skutečně existoval. Dodnes ale není zřejmé, oč šlo a dodnes tahle historie dost děsí.
I když ale při četbě hodně přimhouřím oči a nehledám mouchy, přece jen je tu pár nejasností; i se super počítačovou metodou mi není jasné, jak Theo našel v rozlehlých nekonečných lesích Montany během krátké doby tolik hrobů. Podle kytiček? Prohlubní tvaru lidského těla? To bych nezmákla ani v pražském Milíčáku… A dva roky starou mrtvolu, které se v očích zračí hrůza, si hodil přes rameno…, a tak dál. Když ale zapomenete na spousty nelogičností, a přistoupíte na tu hru, přece jen to baví.
Posledních 50 stránek už byla ale čirá fantasmagorie, asi připravená pro ty čtenáře, kteří prostě musí mít na závěr akci, akci, akci…
Nicméně ten pocit, že se za vámi lesem plíží něco s kovovými drápy na rukách, mě děsil dost, tohle bylo povedené a přiznám se: Včera doma sama, jsem si po večerní četbě dala na noc na dveře řetěz a byt zamkla na dva západy, pro jistotu… Legrační, že, v městském činžáku..., vysvětlit to moc neumím, ale prostě jsem se cítila líp. :-)
Takže výsledkem je slušná trojka a možná ještě Thea zkusím.

Ještě výhrady k vydání 2018: Proč musí kniha o 358 stránkách vážit skoro třičtvrtě kila, netuším, a způsob svázání (kniha se při čtení neustále zavírá, pokud na stránky vydatně netlačím) taky nepřispívá k čtenářskému komfortu.

micha-ella
08.12.2021

Tohle mě nebavilo. Vadily mi ty vědecké vycpávky, hromada mrtvol, přehánění akcí. Detektivky už mě opravdu neberou, natož takové nadsazené a nereálné.

Kacenak
05.12.2021

Je to divný, a taky přehnaný. Ale mělo to spád a napínavý to občas taky bylo. Celkem to navíc odsejpalo, takže za mě OK.