carollfu carollfu komentáře u knih

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Zajímavý příběh, někdy mi dělaly problém složité názvy a často jsem se musela pro lepší představu vracet na mapu. Mrzelo mě několik pasáží, až jsem měla občas chuť hodit knihou o zeď, ale statečně jsem ji dočetla a nakonec se mi závěr líbil. Jsem zvědavá, jestli bude další díl?

26.09.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Úžasná, smutná a neobvyklá kniha. Líbilo se mi originální prostředí za 1. Světové války, jak ho autorka skvěle a přesvědčivě popsala. Rozuzlení mi celkem vyrazilo dech a posledních 40 stránek jsem musela přečíst na jeden zátah. Rozhodně doporučuji.

20.09.2017 5 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Hodně kontroverzní kniha. Přišlo mi zajímavé, dívat se tímto způsobem do hlavy někomu jinému, ale někdy jsem se v tom šílenství upřímně ztrácela. Kniha se mi však četla velmi dobře, oceňuji její poetickou část a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla.

05.09.2017 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Poslední díl rozhodně nezklamal. Prostředí řezbářů mohlo být více rozebrané, ale rozhodně to na dokonalosti této knihy neubralo. Doporučuji celou trilogii.

26.08.2017 5 z 5

Strach z temnoty Strach z temnoty Alexandra Ivy

Tento závěr celé série byl úžasný, překvapilo mě, že nakonec všechny zachránil muži nemilovaný, ženami milovaný Levet. Knihy jsou si navzájem tak podobné a přesto svým způsobem originální. Doporučuji.

30.07.2017 5 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

První třetina knihy byla skvělá, nevěděla jsem, co od knihy očekávat, následovalo však velké zklamání.. Bylo to nudné, nezáživné a až moc předvídatelné. Konec je takový chaos, kdy už pak nevíte, kdo je kdo a kdo je na čí straně. Pro mladší generaci asi vhodnější čtení. 2*

30.07.2017 2 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Dala jsem tímto dílem příběhu ještě jednu šanci a byla jsem příjemně překvapena. Je zde o dost více zvratů, akce a tajuplnosti než v předchozím díle, netušila jsem, kdo může za situaci ve vodním království, obviňovala jsem snad každého a konec mě dostal. Jsem ráda i za vyřešení emocí s Ridleym, i když jsem byla trošičku zklamaná, že se mezi nimi toho neodehrálo víc. Těším se na další díl.

21.07.2017 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Ráda bych řekla, že jsem tuto knihu přečetla jedním dechem, ale nebylo tomu tak, protože jsem si musela dělat "oddechové" pauzy. Kniha byla naprosto dokonalá, příběh se po celou dobu drží v pozvolném tempu a když to nejméně čekáte, vybafne na vás tolik věcí, že se prostě musíte odtrhnout a rozdýchat, co jste právě přečetli. Námět je skvělý, říkala jsem si, jak tohle může skončit a nakonec to autorka stejně plynulým tempem lehounce ukončila, jako kdyby vám řekla děsivý příběh se šťastným závěrem a nakonec vás poplácala po zádech. Nelituji jediné stránky.
Doporučuji. 5/5

20.04.2017 5 z 5

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

skvělé prostředí, skvělé postavy, skvělá atmosféra i napětí.. Možná jsem trochu naivně doufala, že se bude jednat o fantasy, ale i tak mě kniha nezklamala.

15.03.2017 5 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Mám po přečtení této knihy hodně rozporuplné pocity. Kniha se celkově čte dobře, místy mi připadalo, že se tam omílá několik frází dokola, ale jinak byl děj celkem svižný, plný překvapení a dobrých nápadů. Jednu hvězdičku srážím za ten konec, byl sice geniální, ale jsem fanynkou šťastných konců.

22.02.2017 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Kniha celkově postrádala nějaké to napětí, akci, šmrnc a dovoluju si říct, že byla "nudná". Chování hlavní postavy Bryn se mi někdy dost příčilo a upřímně mi tam chyběly obvyklé zápletky. Prostředí je však úžasné, nápad taky. Nejvíce mě naštval konec, dychtivě jsem čekala na velkolepé rozlousknutí celé záhady, ale autorka si ho nejspíš šetří pro další díl. Za tu "nudu", chybějící vášeň a málo akce pouhé 3*

08.02.2017 3 z 5

Královské tajemství Královské tajemství Lenka Cyprisová

Kdysi jsem na české autory zanevřela, ale při koupi téhle knihy jsem jim dala "druhou šanci". Zprvu mě odrazoval český humor, česká jména a celkově takový ten "český" pohled na svět, ale na druhou stranu byl děj plynulý, svižný, občas i překvapil a hlavně se nepřeskakovalo od jednoho k druhému. Konec a několik situací mi přišlo jako strašné klišé, autorka to tam dala nejspíš jen proto, aby tam byla alespoň nějaká akce. Jinak příjemná jednohubka, znovu bych ji ale nečetla.

02.02.2017 3 z 5

O upírech a vlkodlacích O upírech a vlkodlacích * antologie

Říká se "nesuď knihu podle obalu", v tomhle případě bych však udělala výjimku.. Kniha byla velmi dobrý dárek, doplňují ji skvělé kresby, ornamenty a to, že autor se čtenářem "mluví". Je zde nespočet kratších i delších povídek, některé lepší než ty druhé, ale každá v sobě ukrývá to své tajemství. Pro milovníky nadpřirozena, jako jsem já, rozhodně skvělé čtení.

21.01.2017 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

SK je prostě NĚKDO, to nemůže nikdo popřít. Jakožto první knihu od něj jsem ale nejspíš měla zvolit něco jiného, než Bazar.. O napětí ale nebyla nouze.

21.01.2017 4 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Často jsem se ztrácela v tom, kdo je čí syn a kdo je čí předek, ale jinak to bylo velmi chytlavé a čtivé. O dost zajímavější než Nový Zákon.

16.12.2016 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Dokonalost. Nemám žádné výtky.

06.12.2016 5 z 5

Poslední upír Poslední upír Christopher Pike

Já ani nevím, co si o téhle knize mám myslet. Má úžasnou historii a nápad, ale.. Hlavní hrdinka je mi svou namyšleností dost nesympatická a škodolibě jsem se usmívala, když přišla na to, že existuje někdo silnější než ona. Konec je strašně odfláknutý, možná až moc sci-fi, s přehnaně otevřeným koncem. Další díl už si asi nekoupím.

27.11.2016 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Ke konci se mi chtělo brečet. Ani chvilku jsem se nenudila. Úžasná kniha.

10.11.2016 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Dokonalý závěr knihy, dopadlo to skvěle!

09.04.2015 5 z 5