CarolineAn CarolineAn komentáře u knih

Chodící pohroma Chodící pohroma Caleb Krisp

(SPOILER) Je to skvělá kniha na oddych, sice není nic světoborného, ale pobaví. Akorát mě rozčilovala Ivy jak pořád přehlížela jasná vodítka a věřila všemu, co jí slečna Alwaysová řekla skoro až do konce knihy, kdy jí to konečně docvaklo. Vím, že je to součástí Ivyjiny osobnosti, ale občas jsem měla chuť jí jednu vlepit. Jinak to bylo fajn čtení a určitě si přečtu i další díl.

03.08.2022 3 z 5

Jediný skutečný král Jediný skutečný král Soman Chainani

(SPOILER) Skvělý závěr druhé trilogie ze série školy dobra a zla. Není si na co stěžovat, jen možná na to, že mě občas přišlo, že je příběh uměle natahovaný a tomu i odpovídalo počet stránek. (Někomu to asi nevadí, ale jsou lidi, které knížka odradí jakmile vidí, že má skoro 500 stran) Jinak se mi i líbila změna charakteru u některých postav, zejména u Sofie, ze které už není ta otravná holka, která jen využívá Agátu, aby se dostala ke svému šťastnému konci. Konečně se stala její dobrou kamarádkou a přijala samu sebe.(A vážně jsem šťastná, že se dala dohromady s Hortem️) Konec byl tak akorát, nic bych neměnila. Určitě doporučuji!

(Každopádně se moc těším na film, který má být natočený podle prvního dílu, má vyjít na Netflixu na podzim, tak jsem zvědavá...)

22.06.2022 4 z 5

Případ levoruké dámy Případ levoruké dámy Nancy Springer

Na druhý díl jsem se těšil jako malá, jsem ráda že jsem měla tu trpělivost čekat až do Vánoc . Knížka je stejně úžasná jako první díl a už se nemůžu dočkat až přeloží další. Doporučuji!

28.12.2021 5 z 5

Zločin slečnám nesluší Zločin slečnám nesluší Robin Stevens

Skvělá oddechová knížka, která pobaví a zaujme. Určitě si přečtu i další díly. (Nejvíc mě pobavilo, jak Daisy říká Hazel Watson )

16.08.2021 3 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Knihu jsem si koupila k vůli stejnojmenému filmu, který jsem si zamilovala. Kniha má sice trochu odlišný děj, ale to mi vůbec nevadilo. Jsem ráda, že jsem se jí rozhodla přečíst a těším se na další díly(série- 6 dílů). Doporučuji!!!

27.03.2021 4 z 5

Křišťál času Křišťál času Soman Chainani

Skvělá kniha stejně jako předešlé díly, akorát by mohla být kratší.

02.03.2021 4 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

První 3 díly školy dobra a zla jsem měla moc ráda, a tak jsem se s nadšením pustila do dalších dílů. A jsem ráda, že jsem tak učinila. Čtvrtý díl je stejně úžasný jako předešlé díly a už se nemůžu dočkat až začnu číst pokračování. Doporučuji!:-) (Ještě před 4 dílem jsem četla School for good and evil ever never handbook. Celkem bych to doporučila přečíst, protože tam pár věcí odkazuje právě na 4 díl.)

17.01.2021 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Druhý díl z trilogie Caraval byl dobrý. Pro mě osobně byl o něco slabší než první, ale určitě ne horší. Byl stejně čtivý jako první díl a tentokrát i více akční. Tella jako hlavní hrdinka byla zajímavá, ale upřímně mám radši její sestru. Určitě doporučuji a těším se na poslední díl (pokud ho hodlají přeložit).

28.12.2020 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Skvělá kniha, donutí vás přemýšlet o věcech, o kterých jste zatím ani nepřemýšlely. Doporučuji!

29.10.2020 5 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Už dlouho jsem nepřečetla knihu takhle rychle. Na Caraval jsem se hodně těšila a nejsem sklamaná. Je to velmi zajímavé, čtivé a napínavé až do konce. Asi nejvíc jsem si oblíbila Scarlet, Juliana, Aiko a Tellu. Doporučuji.

23.08.2020 5 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Knížka patří k těm, které jsem tenkrát odložila a znovu jí začala číst, nelituji toho. Knížka je velmi čtivá a zajímavá. Oblíbila jsem si Verity, hlavně ty její hlášky. Už se těším až budu číst pokračování.

17.08.2020 3 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

(SPOILER) Třetí díl byl o něco horší než ostatní a to z dvou důvodů- Zoey neustále lítala za klukama( měla 3) a pak se divila, když se to pokazilo. A pak to co se dělo ke konci knihy, neříkám že je Zoey bez viny, ale bohužel jim nemůže říct všechno.
Ale na druhou stranu jsem ráda, že Stevie Rae je zase "normální". Doufám, že v dalším díle se to zlepší.

02.08.2020 3 z 5

Verum Verum Courtney Cole

Popravdě, druhý díl byl o něco zmatenejší než první. Myslela jsem, že by mohla autorka trožku osvětlit Calino šílenství, ale celou knížku se podstatě dělo jenom to, že se Cala snažila zjistit co před ní ostatní skrývají. Až posledních pár kapitol už vás knížka vedla k tomu, že se něco stane a když už Cala zjistila "pravdu", sama jsem si nebyla úplně jistá co z toho si vlastně představovala a co ne. I tak bych ráda zjistila, co se bude dít dál, bohužel třetí díl u nás nepřeložily.

28.06.2020 3 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Na třetí díl jsem se moc těšila. Byl to skvělý zážitek jako u předešlých dílů, ikdyž jsem se musela hodně držet abych ve svých myšlenkách nenakopla Sofii nebo osobně nezabila Rafala (Sofie je fajn, ale ta její manipulace...). Jinak konec byl to nejmilejší překvapení. Doporučuji.

22.05.2020 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Předem musím říct, že kniha není pro každého. Jednoduše je hodně na zamyšlení. Líbyl se mi námět sourozeneckého pouta mezi Calou a Finem, který je blázen.Největší překvapení pro mě byl konec. Už se těším na další díl

Označená Označená Kristin Cast

Je to má nejoblíbenější kniha o upírech i po těch letech co upíry nemusím, doporučuji.:)

Selekce 1–5 (box) Selekce 1–5 (box) Kiera Cass

Všechny knihy jsem četla tak to shrnu. 1,2,3- nejvíc mě bavily číst, Ameriku jsem si hodně oblíbila, život v paláci, prostě boží. 3 a 4-poněkud slabší, Eadlyn dělala jeden kopanec za druhým a její bratr.....první 3 díly byli lepší

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Je těžké udržet v tajnosti svoje schopnosti, udržet si aspoň jednoho kluka a nenaštvat
při tom svoje kamarády. Nejlíp to může vědět jenom naše City(občas je mi jí vážně líto). Kniha byla čtivá a nebyly tu snad ani chvíle, kdy by mě nebavila.

13.05.2020 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Dobrá kniha. Knihy (i filmy) které se zabývají cestováním v čase jsou mé nejoblíbenější, možná i proto se to dobře četlo.:)

13.05.2020 3 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

(SPOILER) Sofie a Agáta jsou šťastně a navěky spolu v Gavaldonu- kéž by to tak bylo. Agátě se začne stýskat po princi a Sofii po matce. A toho využije nový nepřítel ( nebo ten starý:) :) ) a tak jsme zpátky v staré dobré škole pro pohádkové postavy. Zase jako u minulého dílu, skvělí nápad. Akorát by možná neuškodilo, kdyby se studenti po změnění školy nechovali jako poslušné ovce.