Carol1122 Carol1122 komentáře u knih

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Napínavé a netradiční sci-fi/fantasy z pera mé oblíbené autorky. Z tématu princezen a pohádek se dostáváme k daleko nebezpečnějšímu prostředí plného zrady, intrik a potenciální zkázy světa. Příběh se četl dobře a velmi rychle ubíhal, jen mi možná neseděla hlavní postava Novy. Jelikož se jednalo o první díl, jsem zvědavá, jak se vše vyvine v dalších dílech.

27.02.2024 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Milá contemporary oddechovka s romantickou linkou krásnou obálkou a vlastně celkově super příběhem z muzikantského prostředí :) Tak nějak tuším, že možná podle toho vznikne film :D

23.02.2024 4 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Katherine Locke

Kouzelné a hlavně s prvky historie, ale přesto místy lehce nepochopitelné. Mělo to mušky a i přesto to dokázalo krásně vykreslit tamní historické prostředí. Za mě tak napůl palec nahoru.

19.02.2024 3 z 5

Lásku nespočítáš Lásku nespočítáš Kira Gembri

Vlastně jsem rozpolcená. Na jednu stranu se mi to četlo dobře a charaktery postav byly skvěle vylresleny, zápletka i příběh super... ale na druhou stranu tomu prostě něco chybělo, co mě od cteni odrazovalo a nepřitahovalo. Asi to bylo na mě moc velké contemporary, ale je jasný, že si svoji cílovou určitě najde :)

15.02.2024 2 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Mohu dát 10* z 5? Nebo i více? Není to obvykle žánr, který vyhledávám, o to více stále nechápu, jak mě ta kniha okouzlila. Myslím, že mám novou favoritku. Vlastně mě okouzlila od prvního písmenka, až po to poslední. Ten příběh mě chytl tak za srdce, že jsem se vůbec od něj nemohla odtrhnout, a to doslova. Ačkoliv občas čtu v některých částech rychleji a popisy obvykle přelítnu očima, tady jsem si vychutnávala každé slovo. Byla to balada pro oči a fantazii. Usmívala jsem se jak měsíček na hnoji a to doslova. A čím mě příběh uhranul? Vykreslenou osobností hlavní postavy, která očarovala nejen všechny postavy a společnost v knize, ale i samotného čtenáře. Nenucené vyprávění, plynulý děj, nenucená a velmi překvapivá zápletku. V podstatě se takové kinder vajíčko skrývalo na každé stránce a o to víc jsem to milovala. Zažili jste někdy takový pocit, že jste nevěděli, co si počít se životem po dočtení knihy? Tak ten mám teď já. A ta kniha stojí za všechno.

11.02.2024 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

To býka parádní jízda do minulosti :) Konečně jsem trochu pochopila původ Celaeny a vše, čím si prošla před Skleněným trůnem. Škoda, že jsem povídky nečetla na začátku série, protože věřím, že by mi vše lépe zapadalo do sebe. Určitě doporučuji!

10.02.2024 5 z 5

Talon Talon Julie Kagawa

Lehké zklamání nad rozvojem příběhu. Ze začátku jsem byla nadšená ze čtivého stylu, neobvyklého tématu, ale postupně se děj dal velmi lehce předvídat a posledních 100 stran již nebylo vůbec záživných. Škoda, protože téma o dracích by bylo jistě jinak skvělé.

03.02.2024 2 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

První setkání s hororovou povídkou a musím říct, že dost perfektní :) A to jsem byla vždy bojácná, při slově duch mě doslova mrazilo... Za mě to bylo perfektní a některé scény byly tedy až moc děsivé a krvavé. Stačilo si to představit a uff... Asi bych na film koukat nedokázala, ale knížka se mi velmi líbila a bylo to zase trochu něco jiného :)

29.01.2024 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Milá kniha, kouzelná a šokující zápletka, perfektní a čtivý příběh na pěkně dlouhé večery:) Prostě love story, jaké má být!

26.01.2024 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nepamatuju si, kdy naposledy jsem četla tak dlouho jednu knihu - až tak moc jsem se jí prolouskávala a místy to bylo pro mě obtížné, protože se mi prostě nedařilo začíst a pokračovat. Ale po třech týdnech konečně za sebou. A to jsem charakter Chaola měla opravdu ráda, ale nedala bych knihu jako součást série, nýbrž jako spin-off. Nicméně autorka možná něco zamýšlí, tak jsem zvědavá na poslední díl, a tedy velké finále. Tak se těším:)

17.01.2024 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Jednoduchá, romantická, dobrodružná a přeci jen skvělá dějová linka v příjemném prostředí přírody uprostřed Ameriky. Hlavním tématem hvězd, lásky, zrady, napětí a přežití. Jo, tyto YA bych mohla číst pořád:) Milá oddechovka, která je spíš na léto, ale i v zimě roztaje a rozněžní každé srdce :)

27.12.2023 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Čekala jsem směs oblíbených sérií Hunger games, Divergence i Labyrint, ale bohužel mě to zklamalo. Příběh utekl letem světem a nebyl tak zajímavý, jaké jsem měla očekávání.

25.12.2023 2 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Mladá, naivní a prostopášná. Pokud se Kateřina Howardová skutečně zapletla s tolika muži, je jisté, že jednou za to zaplatit musela, ačkoliv ne tak krutým způsobem. Jindřich VIII. již v té době pomalu umíral, takže mu společnost mladé a vitální ženy jistě zlepšovala chvilky, čehož mladá Kateřina velmi ráda využívala. Nezbývá než se těšit na poslední díl o šesté královně, o které se tolik historie nezmiňuje.

24.12.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Úžasný příběh! Musím popravdě říct, že mě to pohltilo mnohem více než druhá série od autorky. Seru a Šeda jsem si hned zamilovala. Druhá polovina knihy měla neskutečný spád a skvělý příběh a vztah obou hrdinů se víc a víc prohluboval. Těším se na další díl!

22.12.2023 5 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Za mě bohužel lehké zklamání. Ano, mělo to zápletku, příběh, lásku, napětí, dobrodružství...v podstatě všechny emoce. Ale něco tam bylo takového, co trochu ten děj poslalo ke dnu. Trochu taková šipka dolů. Je to škoda, knížky byly skvělé, ale asi srovnáním to bylo trochu jiné.

13.12.2023 3 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Byla jsem překvapená, že knížka má docela nízké hodnocení na to, jaké téma má. Ze začátku jsem byla vlastně nadšená. Nádherná obálka, propracovaná mapa, překvapivě charismatické postavy... všechno včetně děje se vyvíjelo velmi slibně, ale postupně to od druhé třetiny knihy začalo velmi prudce klesat. Takže za mě konec lehké zklamání a doufám, že další díl ho trochu překoná.

09.12.2023 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Skvěle se to čte a mnohem hůř se od toho odpoutává! Jedna z nejlepších fantasy sérií se spousty zvraty, dobrodružství, lásky a ty charaktery postav - jsou naprosto jedinečné:) Těším se na další a předposlední díl.

03.12.2023 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Přiznám se, že se mi nehodnotilo nejlehčeji. Která Cass má svůj osobitý styl postav, prostředí, celého světa i děje včetně zápletek. Série Selekce byla dle mého názoru velmi lehkým romantickým čtením oproti této knize. Četla se lehce, ale přitom těžko. Postavy byly občas jen povrchového charakteru a pouta vztahů mezi hrdiny nebyla plně rozvinuta. I přesto knížka ve mně zanechala hluboké emoce a zvrat na konci to dovršil. Takže i přes poměrně špatné hodnocení zde dávám 4* a ráda se pustím i do dalšího dílu.

26.11.2023 4 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Bylo to hodně zvláštní, až jsem trochu zklamaná. Příběh bez šťávy, bez nějakého hlubšího pojetí... asi jsem měla jiná očekávání a myslela si, že druhý díl navazuje na první, ale knížky spolu vůbec nesouvisely. Bohužel to nebyl můj šálek čaje.

25.11.2023 2 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Dobrý potenciál, horší realita. Příběh má pěkný námět, bohužel ne zcela naplněný dějově suchý nebo zbytečně zmatený. Postavy včetně hlavní hrdinky poměrně nevýrazné. Celkově musím knížku hodnotit jako průměr. Vrhám se rovnou na další díl a jsem poměrně zvědavá:)

24.11.2023 3 z 5