Calla2002 Calla2002 komentáře u knih

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

U prvního dílu jsem si říka, Bože, ten Apollon je takovej debil, já ho asi nesnesu!
U druhého to bylo lepší, řekla jsem si 'Fajn, tak má aspoň srdce' a už to bylo lepší, ale třetí díl jsem slupla jak malinu a můžu jenom nedočkavě očekávat další díl :D

13.06.2019 5 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

AAAAAAAAAA!
Toto je moje reakce po dotčení poslední kapitoly se zjištěním, že na další stránce je poděkování! HEJ! Jak to mohla udělat? Nechat to takhle skončit? Prostě takový BUM! A najednou konec! Měla by myslet na své čtenáře, když už chce něco takového psát! O můj bože, já se z toho zblázním! Kniha samostatné úžasná a děj taky, postavy dokonalý a konec drtivý. Zaslouží si 5*

21.05.2019 5 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Je to tak 4,5* když se nad knihou teď tak zamyslím, do poloviny se tam v podstatě nic nedělo, ale vynahradil to konec a to, že mě velice zaujal ten svět. Přišlo mi to kouzelný, konečně něco nového, co člověka nadchne a překvapí. Četlo se to rychle, možná spíš oddychovka, ale myslím, že to stálo za to.

03.05.2019 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Popravdě, čekala jsem od toho víc. Víc nějakýho dramata, něčeho strašně šokujícího, něčeho, co vám na chvíli zastaví srdce a pak se rozeběhne jak srdce Flashe. A přesně to, mi tam strašně chybělo.
Musím říct, že námět je to úžasnej, ne že ne, ale chtělo toho prostě víc.
Ještě drobnost, já osobně jsem pro ty klišé happyendy a tak, takže mě dost zklamalo, jak to skončilo.
Jinak jsem knihu zhltla za jeden den a i přes to všechno si kniha nezaslouží tři hvězdy, ale není to ani na pět, prostě oddechovka :))

10.04.2019 4 z 5

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Dokonalý, co říct? Miluju to, polobohy, bohy, lidi, monstra, proroctví, Řeky a Římany a prostě všechno.
Úžasnej konec a celý průběh, užila jsem si to ❤

08.04.2019 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Kniha super, popravdě jsem od toho moc neočekávala. Vypadalo to nějak takhle „To už není o Percym, to už nebude ono” a vlastně jsem měla pravdu a přitom jí neměla, nebyl to Percy, a už to nebylo tak, že bych knihu nějak extra prožívala, jako to bylo u Percyho. Všichni se shodneme na tom, že Leo je naše zlatíčko a ostatní jsou fajn xd dějová linka mi nevadila, krom toho začátku se tam pořád něco dělo a v některých chvílích jsem se zasmála a v některých se mi chtělo brečet. Dobře, jenom v jedné chvíli, chudák Festus ❤
4* za mě.

30.03.2019 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Co říct? Celou sérii jsem za chvíli zhltla.
Říkáte si, knihy nebudu číst, stejně jsem viděl film. Ale pak se začtete do pár prvních stránek prvního dílu a říkáte si „CO? JAK?”
Je to v podstatě jako rododendron a mahonie, neskutečný rozdíl. Kniha a film spolu mají společného leda tak bohy.
Série si nezaslouží míň jak pět hvězdiček ❤

28.03.2019 5 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Četlo se to rychle, jako všechny knihy od Patricie. Kniha mi přišla nejslabší ze série, ale pořád to bylo úžasné. Když Anna narazila do stromu, dostávala jsem jeden infarkt za druhým se strachem, že Charles umře. Asi bych to potom dál už nečetla xd
Kdo je zrádce jsem opravdu nečekala a dost mě to překvapilo, je mi docela líto Asila....
4,5*

08.03.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Když jsem viděla knihu poprvé, řekla jsem si „Cože? Tohle, že napsala Maasová? Kde je zbylích 450 stran? Asi jí napíšu email, jestli je v pořádku” xddd potom jsem si ale přestala dělat strandu, když jsem si přečetla poděkování. Teď ale zpět ke knize. Jako vždy úžasně napsané a děj se mi taky líbil, jenom mám pocit jako by nebylo od věci kdyby Cassian Nestu trochu víc zprdnul xd
Je to spíš oddechovka a v podstatě se tam nic neděje, ale i tak to bylo dobré počteníčko.
Moc jsem si to užila a doporučuji ❤

05.03.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Škoda, že nemám knihu v papírovém vydání, ale jenom stáhlou na mobilu. Ale i tak jsem si knihu moc užila, i když musím uznat, že ze začátku mě to tolik nebavilo...nevím proč xd
Ale od půlky to bylo úžasný! Bylo to akční a konečnej zvrat mě zabil. Zabil mě ve stejnou chvíli kdy Rhysovi přestalo bít srdce a rozeběhlo se taky ve stejnou chvíli kdy se Rhysovi srdce znovu rozeběhlo. Brečela jsem celý konec a u smrti Suriela, to mě dostalo.
Kniha si nezaslouží míň jak pět hvězdiček, už jenom kvůli konci..

02.03.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

OBSAHUJE SPOILERY!
ČTENÍ NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Začnu tak, že by to nebyla Maasová, kdyby to nenapsala dokonale a neskutečně chytlavě. Upřímně? Chaol se mi v Královně stínů zhnusil, to jak řekl Aelin, že je zrůda mě dostalo na kolena a od tý doby jsem ho vůbec neměla ráda. Proto pro mě bylo těžké překousat se přes začátek, když mi došlo, že je v tomto díle hlavní postava on. Nakonec jsem to nějak zvládla a i přes Chaola, se mi kniha moc líbila. Dostala mě ta scéna, když ho Yrene urdravovala, to jak dopouštěl sobě a ostatním a uvědomil si, jak to bylo strašný, když nazval Aelin zrůdou, že to chápal. To mi u něj udělalo plus a pokud to v dalším díle neposere, možná bych ho mohla mít znovu ráda...
Yrene jsem měla ráda už v Krvavém ostří, a to tam ani nebyla nějak extra dlouho, takže jsem měla strašnou radost, že je tam zrovna ona. Nesryn a Sartaq je od teď můj oblíbenej ship, hned po Rowelin ♥ byla jsem moc ráda, když se nakonec postavy z krvavého ostří opravdu objevili, byla jsem neskutečně dojatá, když se Falkan pro Nesryn a Sartaqa obětoval, pobrečela jsem si a byla jsem neskutečně vděčná, když to nakonec přežil.. A to je strýc Lyssandry? O můj bože! Nikdy by mě to nenapadlo!
Jinak Borte a Yeran k sobě patřej, neodmyslitelně. I když bych možná i shipovala Borte s Falkanem xd možná xd
Konec... No... Co k tomu říct? Celkem mě mrzí, že tam nebyla napsaná scéna když se Yrene a Chaol brali. A ještě se neskutečně moc těším na to, až Chaol Yrene poví, že jí pomohla přes može Aelin, Merline, tak se těším na její reakci!
PS: ta scéna nakonci s Aelin, mi nahnala husí kůži..

02.03.2019 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

První díl se mi líbil, moc, ale tohle je podle mě o něco slabší. Trošku mi vadilo, že se příběh skoro pořád odehrává u Kaninů v paláci a je v podstatě jasné, že ty stráže a Kennet jsou ty špatný, prostě...už to nebylo tak napínavé, ale stejně jsem to zhltla za jeden den, stejně jako první díl xd co se mi na tom ale opravdu líbí je, že pořád nevím, s kým nakonec skončí xd jestli bude s Konstantinem nebo Ridleyem xd možná se do toho připlete ještě někdo, co já vím xd a taky mě strašně mrzelo, že tam umřel Kasper, strašná škoda! Asi bych nechala někoho umřít, jako spisovatelka, je to skoro povinnost, ale asi bych nenechala umřít manžela její nejlepší kamarádky a už vůbec ne, když je těhotná, to mi opravdu vadilo.
Přemýšlela jsem, jestli nedat jenom tři hvězdičky, na pět to sice nemá, ale na tři to není, takže myslím, že čtyři se na to dokonale hodí :)
Uvidím, jaký bude další díl, až se vydám do knihovny pro třetí, snad to bude na těch pět ;)

26.01.2019 4 z 5

Rose Rose Holly Webb

Strašně dlouho jsem Rose odkládala a zase to byla chyba xd stejně jako u sedmého smyslu xd ze začátku mi to přišlo podobné, ale nakonec to má úplně jiný průběh a jediné společné je, že hlavní hrdinka je ze sirotčince a je to dítě xd ne, že by jsem s tím měla problém, líbilo se mi to a jsem moc ráda, že mám doma ještě tři díly a můžu číst dál. Takže můžu doporučit, ale nejsem si jistá, jestli je to pro starší xd je mi sice šestnáct, ale narozdíl od ostatních jsem trochu dětinská xd a taky jsem jediná, kdo v mé blízkosti čte něco jiného než horrory od Stephena Kinga xd

26.01.2019 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Ze začátku se to zdálo fajn, potom to začala být nuda a už jsem si říkala „Merline, já už to číst nechci, mě to nebaví” ale stejně sem se dokopala a četla dál už jenom že zvědavosti, jak to s těma dvouma dopadne. Později už se tam konečně začalo něco dít a mě to začalo bavit, těch pár posledních kapitol. Tak čtu a čtu a najednou zaklapnu knihu a mám dočteno. Teď už si jenom říkám „Hm. Podle toho co jsem četla vzadu, se to vydalo v roce 2014. V Česku to ale přeložili až 2018. A vím, že to má být trilogie protože druhý díl se jmenuje 'Zrada vítězů' a třetí 'Polibek vítězů', ale kdy přeloží další díl? Nebo už přeložili?” toť otázka! XD celkem se těším na další díl, ale asi jenom kvůli těm dvěma a chci vědět jak to s nimi dopadne. Ne, že by se mi ten vymyšlený svět nelíbil nebo tak, ale prostě mě to tolik neoslovilo. I tak se těším na další ❤

20.12.2018 3 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Páni. Páni. Páni!
O dost lepší než první díl. Do teďka jsem si myslela, že Arcus a Ruby patří k sobě, ale teď si vůbec nejsem jistá, protože Kai a Kai je....no... Kai xdd zamilovala jsem si ho víc jak Arcuse a strašně se těším na další díl. Co víc k tomu napsat? Myslím, že si tato kniha zaslouží těch pět hvězdiček.

SPOILER!

Když jí posedl Minax, taky jste si všimli, že se z jeho vlivu probudila kvůli Kaiovi? Ten hajzl mu ještě ani nic neudělal a ona už jenom „Ne, Kaie ne!” a tak prostě a najednou ovládne Minaxe v sobě. A to se jí Arcus sám snažil dostat zpátky k sobě a nic. Pak najednou Kai a je to xd zajímalo by mě, kdy si to uvědomí xdd

Doporučuji! ❤

29.11.2018 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Páni! Páni! Páni! Byla to pro mě taková oddychovka, kterou jsem přečetla za jeden den. Ale náramně jsem si to užila, vlastně to byla kniha, kterou jsem v tu chvíli hledala. Kluk a holka, že začátku nenávist, hádky (které mě na tom baví asi nejvíc) , potom sex a nakonec velká láska, potom zlomený srdce a potom zase velká láska a tak to skončilo. Mezitím byla samozřejmě sourozenecké láska a přátelství! To by nesmělo chybět! Potřebovala jsem si na chvíli odpočinout od mého fantasy světa a potřebovala jsem něco takového, u čeho se člověk rozesměje, naštve se a co zabaví holku co najednou neměla co číst. Všechny postavy jsem si hned zamilovala a myslím, že se ke knize jestě někdy vrátím.
Jsem moc ráda, že jsem si to přečetla a rozhodně dooručuji.

23.10.2018 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Co říct? Knihu jsem měla za den přečtenou, protože mě to pohltilo. Pohltil mě ten svět a postavy v něm. Četlo se to rychle a snadno. Moc se mi líbilo, že jsem se u knihy zasmála, zesmutněla, naštvala a pocítila spoustu dalších emocí a pocitů. Myslím, že jsem zamilovala do té knihy. Zamilovala jsem se do Arcuse, zamilovala jsem se do Ruby, zamilovala jsem se do celého příběhu. Toho jakým stylem je to napsané, jak se příběh rozvíjí a kam směřuje. I přes to, že jsem od knihy tolik neočekávala, mě uchvátila a já můžu jenom na každém svém kroku tuto knihu všem doporučovat a všude jí chválit. Těším se na další díl.

18.10.2018 5 z 5

Mladí vyvolení Mladí vyvolení Marie Lu

Na knihu jsem se velice těšila, ale tak trochu mě to zklamalo. Není to ani tím, že moje nejoblíbenější postava zemřela...no dobře, teď kecám. To, že umřel je pro mě strašný, kvůli tomu asi nebudu číst další díly, protože tam ON nebude, bez něj už to prostě nebude ono.
Ale teď k tomu ostatnímu co mě zklamalo, myslela jsem si, že to bude úžasný! Obálka sice vypadala strašně, ale mělo to dobrou upoutávku a je to prostě můj žánr. Ale hlavní postava mi přišla sympatická jenom v barvě vlasů a její láskou k sestře a Enzovi. Toť vše k mojí sympatií k ní. Chápu, asi měla být temná a podobně, ale prostě tohle bylo už moc.
Vlastně to ze začátku nebylo vůbec strašný, ale pomalu ale jistě se všechno začalo zvrhávat a vše se naprosto posralo.
Nenávidím knihy, kde hlavní postavy umírájí a všechno nakonec skočí blbě. Prostě to nesnesu.
Možná kdyby ho nenechala umřít, přečetla bych si další díl, ale ono ne. Nebude tam, a tím pádem, nebudu číst dál.

17.10.2018 2 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Sice už jsem u devátýho dílu, ale hodlám tady okomentovat všechny díly a to rozhodně velice kladným způsobem.

1,2,3,4 a (nevím proč) 7 díl jsem měla doma už snad od vydání a i když jsem to měla ty roky celou dobu na očích, ani jsem se neobtěžovala přečíst první stránku. Upřímně toho teď lituji, protože jsem udělala obrovskou chybu. Po knize jsem sáhla, protože se mi nechtělo číst mladším sourozencům na dobrou noc medvídka Půl nebo Rose od Holly Webové. Ani tu Rose jsem ještě nečetla a to to mám taky doma snad od vydání (celkem by mě potěšil názor někoho kdo Rose četl, aby mě na to trochu navnadil. Jestli mě chápete). Jakmile jsem přečetla pár prvních stránek, svět Hanky, Rafana a Sváti, mě úplně pohltil. I když sourozenci po první kapitole usli, šla jsem k sobě do pokoje a četla dál. A jak sama vím, když mě něco hodně zaujme čtu až neuvěřitelně rychle. Alespoň polovinu knihy jsem měla přečteno než jsem sebe samu donutila k tomu jít spát. Další den jsem vstala a první co jsem udělala bylo, že jsem vzala do ruky knihu a četla. Ještě ten den, jsem začala číst i druhý díl. Ale to už jsme jinde.
Hanka je mi strašně sympatická, její chování a impulzivní osobnost, mě velice zaujala a okamžitě jsem si jí oblíbila. Rafel a jeho autorativní chování, vždy dobrá rada a a vždy ochota pomoct. Paula byla velice dobrá kamarádka Hanky a měla jsem jí také ráda, ale zase ne tak Moc. Z dětí si nakonec nechávám Sváťu, protože se z něj stala moje nejoblíbenější postava. Sváťa je prostě náš svatoušek *-* Naprosto mě okouzlila jeho neutuchajíc loajalita a láska k Hance. Jeho čistá dušička, čisté a velké srdce. Nejsem si jistá jestli to všechno bylo vidět už v prvním díle, jestli se mi to třeba neplete. Možná bych tohle všechno měla nakonec psát až u posledního dílu, ale tak to je fuk xdd
Ohledně Sváti, okouzlilo mě i jeho..jak to říct..nadání pro léčení a jeho řekněme vztah ke květinám a k přírodě.
Potom Vron. Myslím, že byl pro ty děti, i když mu to nikdy neřekli, jako otec. Pro mě by to tak určitě bylo. Hlavně kdyby mě vytáhl ze sirotčince a dal mi všechno co bych potřebovala k učení k životu a podobně. Ano, něco z toho dělal z nařízení dračice, ale on ty děti měl taky rád.
Potom Plam, juj! On je prostě awwh! Víte jak to myslím! ❤
Snad jsem nikoho nevynechala. Kdyby jo, tak mám ze všech kladný pocity ❤ jedinej kdo to kazí je Dráp, všichni víme proč.

13.10.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Asi to bylo přeslazený, někdy přitažené za vlasy ale prostě jsem pořád brečela a naprosto mě z toho bolelo srdce, kniha se mi strašně líbila ale zase ne tak aby jsem se k ní časem vrátila. Ten konec byl dokonalý, nemohla jsem si přát lepší ♥

08.04.2018 5 z 5