cadic cadic komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Docela průměr, příběh zbytečně roztáhlý, chybělo mi nějaké napětí a větší spád. Občas bylo i zajímavější jestli se Robin a Strike dají dohromady. Asi nejslabší díl série.

16.03.2023 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Byl jsem malinko skeptický, když jsem zjistil, že autoři jsou hlavně scenáristé, ale mé obavy se tak zcela nenaplnily. Kniha je zábavná, čtivá a zápletka je velmi povedená. Jen mi lehce vadilo přeskakování děje jako u seriálu :D, a je zde menší psychologické vykreslení postav, ale i tak knihu silně doporučuji.

24.11.2022 4 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

už jsem něco přečetl, ale musím uznat, že tato série mě opravdu baví, případy jsou občas upozaděné na úkor hlavních postav, ale to dává sérii na větší podíl na čtivosti. Místy humorné, místy docela morbindní a zvrácené, ale velmi zábavná kniha. 9/10

04.11.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

nedočteno. asi bych neměl dávat komentář na knihu, kterou jsem nedočetl, ale nijak mi to nedá. dostal jsem se asi do 3/4 a fakt mě nebaví kapitoly na 4 strany, neustále přeskakování v ději, docela mě to unavovalo a nakonec jsem neměl ani chuť pokračovat.

18.10.2021 1 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tak já nevím, asi už mě to nějak nebere, šablona knihy stejná jako ostatních, ok to bych ještě zvádl, ale některé nelogičnosti, neschopnost policie, to jak Raker každou nakládačku zvládne, jako nic, vydrží několik dní nespat, tak si říkám není jeho brácha Clark Kent? Ale obecne se dá říct, že už je toho moc, myslím, že ani Tim Weaver se dál jako spisovatel neposouvá a sází jen na jistotu. Na druhou stranu chápu, že účty se samy nezaplatí :)

23.01.2021 3 z 5

Běhej se psem Běhej se psem Šimon Cipro

průvodce sporty se psem, plno tipů, rad a postřehů jak přistupovat k tréninku, vyživě atd. minimálně za jedno přečtení stojí :) pak zjistíte, že se k ní zase vracíte :)

19.01.2021

Bulteriéři Bulteriéři Martin Říha

Naprosto perfektni kniha, ktera zasveti do bull plemen. Od historie, po soucasnost, od vychovy k vyzive a pohybu. Zaklad pro vsechny kdo zacina s buliky a pro ostatni plno informaci navrh. Parada

14.01.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

4. Kniha s Hunterem a Garciou. Celkove asi nejslabsi a opakujici se sablona pribehu. Neni to spatne ale za pulkou jsem uz tak nejak vedel co a jak

14.01.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Paráda, prostě paráda. Cartek prostě umí, hrozně mě baví, za mě super detektivky.

08.08.2020 5 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Tak ja nejak nevim. Mám pocit, že autorovi už dochází dech. Zápletka celkem zmatená, slabší a asi už mě nebaví jak si jen Raker dovede spojit některé věci k sobě a policie ne :) zajimavé. Za mě prostě 5. a 6.stý díl jde vidět, že kvalita jde dolů, dám asi šanci dalším, ale zmírňuji svá očekávání.

04.05.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Čekal jsem o dosti víc. V podstatě je to průměrná detektivka, která jen staví na podobnosti Dextera a Hanibala. Konec zas tak překvapivý není.

11.03.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Po super Šelmě je Hračkář trochu slabší. Děj má sice spád a dobře se to čte, ale tak nějak můj dojem je z toho, že autor sám nevěděl, kam přesně motiv zařadit, rituální vraždy, pedofilie a co třeba vládní spiknutí? Takže za mě počtení dobré, ale obecně nic co Vás zvedne ze židle

27.02.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Celkem čtivá kniha, hlavní hrdina mě bavil, odlišuje se od zaběhlých postav zkušených poldů, zhrzených detektivů s temnou minulostí atd. V příběhu je pár věcí nebo náhod, které celkové hodnocení můžou kazit, protože to trochu ubírá na kvalitě a tím i na známce. Ale když to vezmu kolem a kolem na prvotinu je to vlastně dobré a když nebudete mít přehnané nároky tak vás dobře zabaví.

04.02.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Není to špatné, ale taky žádná pecka. Vraha odhalíte ještě před koncem knihy. A víc tak nějak nevím co k tomu dodat je to ten typ knihy, který si přečtete ale za měsíc nevíte o čem to bylo...

21.01.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Sakra ani nevím co k tomu napsat. První díl nářez, jedním dechem přečteno, druhý se super čte to uznávám, ale je tu to ale. Druhý díl se dostává někam, kde se mi to nelíbí nemůžu si pomoct, ale začíná mi to připomínat i nějaké filmy a seriály na toto téma. Vrah, který je o krok napřed apod. závěr měl spád i nápad, ale i svou druhou stránku. Společenství brutálních a organizovaných vrahů, kteří spolu vyrůstali? Vážně? Sice si další díl určitě přečtu, ale jestli se bude ubírat směrem, který tuším bude to pro mě zklamání.

18.12.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak nějak jsem váhal kolik mám dát hvězd. Nakonec dám 5, ale doufám, že v dalších dílech autor rozvede trochu více charaktery postav. Jinak super napsáno přečetl jsem to za 2 večery, je to psáno takovým dravým stylem, který se Vás nutí dát ještě jednu kapitolu a pak ještě jednu :D
Takový živý styl to mě fakt baví, doporučuji všem kdo má rád temnější thrillery jelikož v knize je pár dost krvavých scén.

13.11.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tento díl mě bavil asi nejméně. Začala mi vadit neustále ukňouraná Robin, která zároveň brečí a zároveň chce být velká detektivka. Příběh mi taky přišel tak nějak překombinovaný, jestli chtěla autorka vytáhnout něco ze Strikovy minulosti, fakt nevim. Předchozí díly prostě za mě mnohem lepší

29.10.2019 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

tak nějak za mě asi nejslabší díl série. Za mě moc roztahané, komplikované nějak mě to nebavilo

18.08.2019 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

super detektivka, vážně mě bavila jedním dechem přečteno. Doufám, že bude další díl

04.08.2019

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět kvalitní čtivo. Nic extra ale každou knihou mam Weavera tak nějak raději i když v určitých situacích je Raker jako superhrdina :D ja 30 hodin nespat tak ani nevim jak se jmenuju ale jinak super tohle mi radost nekazí

24.03.2019