buldozer5 buldozer5 komentáře u knih

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Autorovi se skvěle podařilo navázat na předchozí díl, jen mi připadá, že příběh ze tří čtvrtiny ubíhá v duchu boje o přežití, sotva vyváznou z jedné katastrofy, už zase lítají ve druhé, chyběl mi tam nějaký pořádný dějový zvrat. To mi ale nezabrání v tom, abych knize dal plný počet, u knihy jsem se nenudil a prostě jsem ji musel přečíst za jeden den, jinak to nešlo. :)

20.08.2018 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Udělal jsem velkou chybu, že ještě před koupí knihy jsem si k ní pročetl zdejší komentáře, které mě zpočátku dokázaly celkem dost ovlivnit. Když jsem se pustil do čtení, nahlížel jsem na knihu jako na něco nepovedeného, co určitě bude stát za houby, a že si ji čtu vlastně jenom proto, abych se pak přidal ke všem těm negativním komentářům tady a pěkně to zkritizoval. Postupně jsem ale začal přemýšlet, proč se tolika lidem vlastně nelíbí.
Mě naopak hrozně bavila, z příběhu přímo vyzařovala hrůza, protože opuštěná psychiatrická léčebna-přesně z takových míst mi naskakuje husí kůže. Musím teda uznat, že se děj občas poněkud táhl, ale to nic nemění na to, že kniha byla čtivá a po celou dobu jsem si ji užíval. Autorka v knize zmínila spoustu dějových linek, které v prvním díle neuzavřela a zřejmě se jim bude věnovat v těch dalších, takže si je určitě přečtu, jen co na ně v knihkupectví narazím.
A ještě nakonec musím vyzdvihnout skvělé fotky, které celému příběhu dodávaly tu správnou atmosféru.
Btw, stejně jsem se nepoučil a podíval se na hodnocení dalšího dílu, který si ale lidé chválí podstatně víc, tak uvidíme. :D

19.07.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

No, tak tohle se nepovedlo. Nebudu hodnotit, nebudu se tu vůbec rozepisovat, protože jsem knihu ani nedočetl.
Fakt mě to hrozně mrzí, jelikož jsem se na ni tak dlouho těšil, tolik jsem si o ní zjišťoval informací a ono nakonec přijde takové zklamání. :(

16.07.2018

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kdo by tušil, že youtuber dokáže napsat i něco povedenějšího než sérii Já, Jůtuber?
Kovy to ovšem dokázal! Jde vidět, že má na svět vytvořený svůj názor, se kterým já plně souhlasím. A když to navíc proložil vtipnými historkami a pěknými básničkami, vznikla z toho skvělá kniha.*****

07.05.2018 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Docela mě udivuje, jak mohla taková knížka získat takhle vysoké hodnocení. Při čtění jsem se hrozně nudil a několikrát jsem se musel hodně přemáhat, abych knížku neodložil. Netvrdím, že to Kinga celé sepsat stálo velké úsilí (protože určitě ano), ale mě ten příběh prostě nezaujal. Navíc mi dost kazilo čtení to, jak se děj hodně ubíral do minulosti. Takže za mě dost chabé pokračování Osvícení, čekal jsem od toho víc.

26.12.2017

Pětka na záhadném vrchu Pětka na záhadném vrchu Enid Blyton

Kniha mě jako obvykle velmi zaujala, takže jsem ji musel zhltnout za jeden večer. Enid Blyton nikdy nezklame!

22.07.2017 5 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Začátek vypadal slibně, ale potom si už příběh nedokázal udržet mou pozornost natolik, abych knížku dočetl. Což je škoda, jelikož námět byl dobrý, jen mi asi nevyhovoval styl psaní.

24.08.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Absolutně skvělá detektiva s prvky hororu od Stephena Kinga, co víc si přát!
Knížka je hrozně zajímavá, čtivá, se zápletkou, kterou je takhle schopný zpracovat snad jen King. Když jsem si četl obsah, říkal jsem si, jak se s rozuzlením autor popere, ale samozřejmě nezklamal.
Čtenář neví, komu a čemu má vlastně věřit a King ho napíná až do závěrečného finále, s kterým jsem byl taky nadmíru spokojený.
Po dlouhé době jsem si opět přečetl něco od Kinga a nelituju. Za mě pět hvězdiček.

06.06.2019 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Dalo se to. Nápad je skvělý a očekával jsem, že stejný bude i obsah. No, tak to jsem se trochu zmýlil.
Občas to trochu vázlo, vyskytovalo se tam docela dost nudných míst, až jsem měl chuť přeskakovat. Navíc mi některé dialogy postav připadaly takové...suché a nepřirozené.
Zpočátku mi taky hlavní postava připadala nesympatická, ale v průběhu čtení, kdy jsem si na ni musel chtě nechtě zvyknout, mi už tolik nevadila.
S rozuzlením jsem byl ale docela spokojený a závěr se mi také líbil.
Viděl bych to na tři, ale za ten super obsah, po jehož přečtení jsem si knížku okamžitě koupil, dám slabší čtyři.

10.04.2019 4 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Bohužel, u této knihy průměrné hodnocení moc nezvýším, protože těch 60% opravdu odpovídá kvalitě, jakou je kniha napsaná.
Nápad je dobrý, i když se vsadím, že na podobný téma se už napsalo hafo knížek, ale potenciál to má nevyužitý.
Kniha zkrátka neměla žádný spád, všechno se tam hrozně vleklo a když už tam přišlo nějaké rozuzlení, autorka to vylíčila takovým způsobem, že jsem se u toho nudil.
Pak najednou přišel konec a moje myšlenka byla; ,,Aha, a to už je jako konec?"

06.03.2019 3 z 5

Jmenuju se Martin Jmenuju se Martin Martin Carev

Určitě fajn kniha pro fanoušky Martina, která by zase mohla trochu napravit reputaci série Já, Jůtuber, což zrovna ideální čtivo nebylo. :D Uznávám, že pro toho, kdo Martina nesleduje a neví, o koho jde, možná kniha tolik zajímavá nepřijde, koneckonců existuje plno jiných vydaných cestovatelských příruček, ale já jsem si čtení užil. Znovu jsem si oživil scénky z videí, které jsem si přečetl, líbily se mi typy napsané ke každé zemi, co navštívil a pěkně to doplňovaly i vtipné příhody z cest. Za mě doporučuju. :)

15.11.2018 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Další skvělý thriller, možná trochu slabší, když ho porovnám například se Zmizelým, ale stále musím tuto knihu zařadit mezi ty povedené od C.L. Taylor. Baví mě, jak autorka vždycky celý příběh proplete s vedlejšími událostmi, kterým čtenář ze začátku přikládá nějakou váhu a pak si v hlavě už domýšlí, jak to dopadne a raduje se, že celý případ vyřešil dřív než knihu dočetl, ale pak nastane nějaký zvrat a všechno je zase nejasné. :D Hlavní padouch byl uvěřitelný, jeho chování opravdu odporné, až si člověk říká, jak s ním tak dlouho mohla Sue vydržet... To mi trochu nedávalo smysl, i když chápu, že jinak by to asi vymyslet nešlo. Ona celkově Sue občas jednala trochu nelogicky, což mě trochu vytáčelo, i když s ohledem na to, co si prožila, se to dá pochopit. Konec se mi líbil ze všeho nejvíc, párkrát jsem se přistihl, že zadržuju napětím dech, když jsem hltal řádky, abych se konečně dozvěděl, jak to dopadne. Sice jsem čekal, že se dočkám happyendu, ale nevadí. Knize dávám čtyři hvězdičky.

28.07.2018 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Upřímně, jde snad o nejméně povedenou knihu od Kinga. Jsem rád, že jsem za ní neutratil peníze a jen jsem si ji vypůjčil v knihovně. Chvílemi mi připadalo, jako by ji ani King nepsal a jeho jméno na obalu je jen nějaká chyba. Nezáživné, ploché a hlavní postava mi navíc nehorázně lezla na nervy. Napřed jsem předpokládal, že když mar kniha nízký počet stran, děj bude svižně ubíhat a u čtení se nebudu nudit, ale bohužel jsem se mýlil. Velké zklamání... :(

14.05.2018 2 z 5

Od knihy jsem očekával úplně něco jiného. Sliboval jsem si od ní děj plný situací, do kterých se může dostat každý otec, kdežto tyhle příhody byly těžko uvěřitelné. Abych to shrnul, takhle se dle mého názoru nechová moderní ,fotr', ale v některých případech bych to spíš srovnal s jednáním šílence. ***

02.03.2018 3 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Velmi dobrá kniha, zhltl jsem ji za jeden večer, jak mě bavila.

19.08.2016 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Za mě celkem dobrý díl, ale četl jsem si zde některé názory. Pozastavil jsem se třeba nad komentářem od helusi2, která má pravdu, že pro některé děti může být Greg špatným vzorem, ale na druhou stranu je kniha určená pro děti od 10 let a to zřejmě právě kvůli Gregovu chování. Myslím, že děti tohoto věku už rozumí, že by se takhle špatně chovat neměly. No nevím, i tak knihu ohodnotím třemi hvězdičkami a třeba změním nézor, až si ji přečtu podruhé.

12.08.2016

Poslední naděje Poslední naděje Gregg Hurwitz

Upřímně? Celkem zklamání. Po prvním peckovém dílu, kde děj autor ukončil v tom nejnapínavějším, jsem čekal, že na to pokračování bude přímo navazovat, ale nestalo se tak. Napětí se tu vytratilo, ne že by ubylo akce, to ne, jenže hodně scén mi přišlo příliš přemrštěných, takže jsem je nějak nedokázal brát vážně, dokonce i přesto, že jde o knihu se sci-fi tématikou.
Postupně mě i začalo otravovat, jak se autor snažil dostat hlavní hrdiny do situací, ze kterých to vypadalo, že už nevyváznou, ale najednou se pokaždé stane něco absurdního, co je všechny zachrání a děj vesele ubíhá dál. I přesto se tam ale vyskytuje plno částí, kde umře hodně lidí, což se podle mě do dětské knihy nehodí. Totéž platí i pro první díl. No nevím, nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem něco víc.
Musím ale uznat, že na konci mi málem ukápla slzička, důvod ale neprozradím, nechci spoilerovat. :)

05.07.2018 3 z 5

Smrtonoš Smrtonoš Andrew McDonald

Zajímavá kniha, v knihovně jsem si ji půjčoval s tím, že půjde o dětinskou četbu, kterou nebudu moct brát vážně, ale já se řídím pravidlem, že každé knížce se má dát šance, i když podle obálky si leckdo může myslet, že to bude naprostá kravina. Příběh mě nijak moc neoslnil, chování hlavní postavy taky moc ne, ale co musím pochválit, je originální nápad (koho by napadlo vymyslet děj o tom, jak čtrnáctiletý kluk kosí lidi), a celkový popis života smrtek. Taková jednohubka, při čtení jsem se celkem bavil a zároveň kroutil hlavou nad tím, jak se děj vyvíjel, ale celkově mě kniha potěšila.

06.04.2018 4 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Podařené zakončení celé série. Postavy prožívají svoje dobrodružství zase na úplně jiném místě, takže mě čtení bavilo, pořád se tam něco dělo a konec mi přišel opravdu dojemný.

09.02.2018 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Nevím, knihy od pana Foglara si vždycky rád přečtu, ale tahle mě nijak neoslnila. Nedokázal jsem se do ní začíst a když už mě to začalo trochu bavit, byl konec.

02.02.2018 3 z 5