Smrtonoš

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zapomeňte všechno, co víte o temných, v kapuci zahalených smrtkách s kosami. V dnešní době nosí smrtonoši cool trendy oblečení, mají normální rodiny a jejich kosy se hodně podobají mobilním telefonům. Přesto všechno je pro Soda kosení otravnou povinností. Čeká se od něho, že každý den po škole bude převádět duše na druhý břeh. A kvůli tomu nemá čas na hraní se svou rockovou kapelou! Když ale začne své povinnosti smrtonoše zanedbávat, řád vesmíru se začne hroutit. Navíc musí Sod a jeho nová kamarádka Karma, které se všichni spolužáci vyhýbají, protože chodí jen v černém a nosí piercing, najít dřív než bude pozdě způsob, jak rozplést síť nepřátelských intrik. Nebezpečí číhá na každém kroku a jde do tuhého. „Temné a záhadné, ale také velmi vtipné dobrodružství se zápletkou plnou intrik a s rozuzlením, které vás dostane.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370959/big_smrtonos-843-370959.jpeg 410
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , CPress
Originální název:

Son of Death, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Smrtonoš

Abia
18.11.2019

Dětem 14, 11 a 7 se líbila, četli jsme jí společně. Já jsem párkrát musela trochu omezit louže krve, protože se mi to zdálo moc. Každopádně k újmě dětí nedošlo, i jsme se pobavili, ale mám ráda jemnější knihy pro děti.

Tebby
15.08.2018

Když je na knize uvedeno, že je to pro mládež od 11 let, čekala jsem od toho něco jiného. Kvůli popisům určitých částí bych věkovou hranici rozhodně zvýšila. Upřímně ani nevím, pro kterou věkovou kategorii to je. Styl psaní mě absolutně neoslovil. Ale nápad hezký. Z celé knihy mám rozporuplné pocity.


buldozer5
06.04.2018

Zajímavá kniha, v knihovně jsem si ji půjčoval s tím, že půjde o dětinskou četbu, kterou nebudu moct brát vážně, ale já se řídím pravidlem, že každé knížce se má dát šance, i když podle obálky si leckdo může myslet, že to bude naprostá kravina. Příběh mě nijak moc neoslnil, chování hlavní postavy taky moc ne, ale co musím pochválit, je originální nápad (koho by napadlo vymyslet děj o tom, jak čtrnáctiletý kluk kosí lidi), a celkový popis života smrtek. Taková jednohubka, při čtení jsem se celkem bavil a zároveň kroutil hlavou nad tím, jak se děj vyvíjel, ale celkově mě kniha potěšila.