Buchtolap

HanaHanaA. Mornštajnová

páni! Páni! PÁNI! To bylo něco neuvěřitelně silného!! Mám chuť to číst stále dokola, ikdyž je to velmi smutný příběh, který napsal život..

15.07.2018

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceE. Brontë

Na to, jak jsem se na tuto knihu těšila (s velkým očekáváním jsem čekala na své kapesné abych si ji co nejdřív šla koupit do knihkipectví) jsem ve vlně zklamání i překvapení zjistila, že tato kniha je o ničem.
A možná to se mi na Emily Bronteové a Větrné hůrce tolik líbí! :)

17.08.2013

Harry Potter a Fénixův řádHarry Potter a Fénixův řádJ. K. Rowling

Jelikož je to můj nejoblíbenější díl ze všech HP, dávám 5 hvězd, ale poslední 3 kapitoly mě zklamaly...jinak ti byla fajnová kniha. Oproti filmu hrozně moc událostí, které taky možná filmaři do filmu dát (třeba bažinu od Freda a George Weaslových, a kde je Harry jak se vloupává do kabinetu profesorkx Umbridgový?).

12.08.2018

Dřív než půjdu spátDřív než půjdu spátS. J. Watson

Hodně dlouho jsem dávala na špatné hodnocení okolí, ale nechápu, jak se jim nemohla líbit. Mě neskutečně nadchla a vtáhla do děje!!

21.07.2018

Sebevraždy panenSebevraždy panenJ. Eugenides

To bylo něco! Čekala jsem že to bude mít rychlý spád, ale ono ne. Po rychlém začátku se prostředek knihy docela dlouho táhl a nakonec nám autor vyrazil dech závěrem.

21.07.2018

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Jsem na vazkach. Zacatek knihy byl pro me krizovy. Po te ste strance me to zase chytlo a cetli se jedna basen. Pak jsem mela dalsi krizi a cetlo se hrozne. Nasledovala dalsi lepsi cast ktera bavila...a takhle porad dokola. Po tomhle nevim, jestli si kniha zaslouzi prumerne hodniceni anebo mensi. V porovnani s Divkou ve vlaku je tato kniha pro ne horsi. Ale tot muj osobni nazor..

09.10.2018

Batman: Ticho: Kniha prvníBatman: Ticho: Kniha prvníJ. Lee

Bylo to rychly, bylo to chytlavy a bylo to skvely. Spousta akce, rychlych spadu a hodne postav. Dobry zacatek kompletu. A samozrejme skvele ilustrace od uzasneho Jima Lee.

19.11.2018

Ku-Klux-Klan. Tady bydlí láskaKu-Klux-Klan. Tady bydlí láskaK. Surmiak-Domańska

Kniha nejdřív zaujme obálkou, potom tématem, následně doplněnými obrázky a nakonec stylem vyprávění polské autorky. Při čtení si říkáte že určitě zveličuje, že tohle se nemohlo a nemůže dít. Po přečtení se divíte, v jakém světě to žijeme, a jaktože jsme si toho nevšimli.
Nevěřila jsem spoustě lidí, kteří tvrdili že ta a ta kniha jim otevřela oči, ale tohle se teď stalo mně u téhle...
Katarzyna napsala skvělou knihu o příšerném tématu. Tím se pro mě stává superhrdinkou.

04.07.2018

MorantologieMorantologieC. Moran

Tuto knihu jsem si kupovala s nadšením. Předchozí kniha mě obrovsky nadchla. Morantologie mě překvapila hned po prvním sloupku (nevěděla sem, že se tato kniha skládá z autorčiných sloupků, které napsala už dříve). Nějaké sloupky jsem přeskočila po pár řádcích na začátku, protože nebyly přímo mé kafe. ale jinak dávám knize a autorce 5 hvězd!

16.12.2014

Dcery bez matek: ztráta jako dědictvíDcery bez matek: ztráta jako dědictvíH. Edelman

Kniha, která se dá číst v každém věku. Určitě se k ní budu vracet pravidelně. Otevřela jsem jí poprvé jako puberťák a pomohla mi. Za pár let, třeba ve 25, 30, 45 nebo 50 jí otevřu znova a budu jí chápat jinak než teď. Pomáhá s proplutím života bez matky s trošku menší bolestí. Autorka věděla, o čem píše.

04.09.2016

Střední Evropa v dějinách od středověku do současnostiStřední Evropa v dějinách od středověku do současnostiP. Wandycz

Kniha není nezaujatá. Autor spíše napsal obrečení toho, jací byli Poláci chudáci..

Marvel Studios: Encyklopedie postavMarvel Studios: Encyklopedie postavA. Bray

Místo kapitoly s Captain Marvel mohl Adam vybrat Spider-mana, pro kinematografii určitě významnější než Captain Marvel.