BuchtaMaková BuchtaMaková komentáře u knih

Jak ulovit miliardáře Jak ulovit miliardáře Martin Nezval

Myslela jsem, že to bude humorné místy "krutě realistické" čtení na léto... Není to ani jedno ani druhé a upřímně jsem vůbec nepojala ani to nejmenší podezření, co by to vlastně mělo být. Příběh nezajímavý, těžkopádný, podivné nic neříkající "pointy" v rámečku na konci každé kapitoly... Přiznám se, nedočetla jsem.

10.07.2019 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Možná kdyby se mi dostala do ruky o dvacet let dříve, tak by se mi i líbila. Stupidita příběhu, plochost hlavních postav a nekonečná sbírka klišé dělá z tohoto díla snad nejhorší knížku, jakou jsem kdy četla.

10.07.2019 2 z 5

Numerologie – čísla lásky Numerologie – čísla lásky Robin Stein

Nejlepší a nejkomplexnější knížka o numerologii vůbec. Koho toto téma zajímá, určitě doporučuji pořídit.

10.07.2019 5 z 5

Slúžka Slúžka Hana Lasicová

Téma mě hodně zaujalo, ale nelíbil se mi styl vyprávění (na mě nekonzistentní, bez dynamiky). Myslím, že autorka zvolila velmi těžké téma a nedokázala se s ním moc popasovat. Chybí tomu určitá hloubka, procítění - a asi i životní zkušenost....

07.07.2019 2 z 5

Prach, popel a dým Prach, popel a dým Jarmila Pospíšilová

Jednoznačně nejlepší dílko mé oblíbené autorky. Napínavé čtení, skvěle vykreslené postavy, reálný příběh...

03.07.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Mě knížka nesedla. Celkem o ničem. Témata jednotlivých fejetonů mi nic nedaly, často nudily.

03.07.2019 2 z 5

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

Těžké a krásné čtení zároveň. Rozhodně žádná oddychovka, ale kdo má rád hluboké příběhy, nebude zklamán. Knížku jsem četla pomalu, jednotlivé kapitolky jsem si "dávkovala" a hodně jsem o nich přemýšlela. Ke knížce se určitě jednou ráda vrátím.

03.07.2019 5 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Pro mě odpočinkové čtení na jedno odpoledne. Příjemná oddechovka.

17.06.2019 5 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Ngaio Marsh

Od autorky už jsem přečetla více, ale tato byla zatím nejslabší, nezaujala.

17.06.2019 3 z 5

Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Mí pacienti a další zvířata: jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho Suzanne Fincham-Gray

Super knížka. Vtipné, oddechové, místy dojemné. Doporučuji.

17.06.2019 5 z 5

Moderní indická kuchařka Moderní indická kuchařka Nitisha Patel

Nejdříve jsem měla jen půjčenou od kamarádky, ale musela jsi si také pořídit. Bezvadná. Moc doporučuji.

08.05.2019 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Pomáhat je super, budovat výnosný byznys ještě lepší... ale i za cenu zanedbávání vlastního dítěte, partnera...? Příběh je dobře napsaný, čtivý a inspirující, ale po dočtení ve mně spíše převládají rozpačité pocity a hodně nezodpovězených otázek. Každopádně autorce přeji ať se daří.

02.05.2019 3 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Nejdříve mi trochu vadil styl psaní, ale myslím, že vychází přímo z jádra osobnosti pana autora-lékaře a tudíž jiný být ani nemůže. V místech kde knížka vznikala, prostor pro poetické kudrlinky ani vele-důvtipná synonyma prostě není... Autor má můj hluboký respekt - jako lékař, člověk (a nakonec snad i spisovatel :-D)).

27.04.2019 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Občas mě trochu rušilo střídání stylu vyprávění a "časové posuny". Knížku jsem si půjčila v knihovně, ale určitě si ji koupím. Tu chci mít doma, abych se k ní mohla někdy vrátit.

25.04.2019 5 z 5

Moje oblíbená, ráda se k ní vracím.

25.04.2019 5 z 5

Jedlé dárky od Rebarboraskitchen - Kuchařka pro plnění přání Jedlé dárky od Rebarboraskitchen - Kuchařka pro plnění přání Barbora Říhová

Spousta skvělé inspirace - nejen na dárky!

23.04.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mě to teda nebavilo. Musela jsem se hodně přemáhat, abych dočetla. Strohé záznamy "jakože citace z archivů..." zaplňují celou druhou půlku knížky. Mám ráda jiný styl knížek.

23.04.2019 2 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Knížka se mi líbila, ale myslela jsem, že v ní bude víc z příběhu autorčiny cesty k vlastní kavárně a "ke kávě" vůbec... To mi tam chybělo.

23.04.2019 3 z 5

Klára nad propastí Klára nad propastí Beáta Matyášová

Prostě ze života... Autorčiny knížky mám ráda. Je mi moc blízká pohledem na život a vztahy.

13.04.2019 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Vtipné čtení, moc jsem se pobavila.

13.04.2019 5 z 5