Jak ulovit miliardáře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Miliardáře snad touží ulovit každý! Holky, policisté, novináři, politici, umělci, chlápci od náboženství i ženy v nejlepších letech - každý by si rád "uloupl". Ať žije česká smějící se bestie! Na židovského podnikatele Patrika Grossmana je ušita lidmi z Veřejnoprávní televize krásná mediální bouda. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by mohl ohrozit její kariéru. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad. A díky němu - a kabalistickým schopnostem hlavního hrdiny, který čím dál častěji vstupuje do transcendentních prostorů, jež jsou pro každého slušného křesťana tabu - se začíná karta obracet. A okolí opět začne měnit rytmus dobových tanců. Podstatnější než příběh je poutavé odhalování hlubších tajemství života, kterým odmítáme naslouchat, a proto se tak často cítíme nešťastní. Jde o jakousi racionální analýzu transcendentna na pozadí strhující story. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20128/jak-ulovit-miliardare-20128.jpg 2.56
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jak ulovit miliardáře

BuchtaMaková
10.07.2019

Myslela jsem, že to bude humorné místy "krutě realistické" čtení na léto... Není to ani jedno ani druhé a upřímně jsem vůbec nepojala ani to nejmenší podezření, co by to vlastně mělo být. Příběh nezajímavý, těžkopádný, podivné nic neříkající "pointy" v rámečku na konci každé kapitoly... Přiznám se, nedočetla jsem.

Sosovica
02.10.2016

Priznávam, knihu som nedočítala do konca.... Život je príliš krátky na to, aby som čítala zlé knihy...


D.-e.-e.-
26.12.2012

Vysoká škola P. R., řekla bych. Podivné machinace, téměř dokonale promyšlené strategie, nekalé praktiky, korupce... Místy (hlavně začátkem knihy) jsem byla až znechucená světem neustálých intrik, ve kterém se horních deset tisíc s naprostou samozřejmostí pohybuje. Jak jen jsem vděčná za svůj všední prachobyčejný život. Z filmu jsem ovšem byla zklamaná. I přes téměř přesné dialogy převzaté z knihy, absolutně nedokázal vyjádřit její hloubku. Herci podle mého názoru příšerně přehrávali. Z knižního Patrika i v té nejnepříjemnější situaci vyzařoval stoický klid a chladná rozvaha. Oproti tomu Pat ve filmu byl chvílemi až směšný, a to hlavně, když se pokoušel křičet. :-) Postavy v knize byly vesměs vysoce inteligentní, Kateřina spíše vypočítavá, ale tak neskutečná (pardon za ten výraz) b*bka jako ve filmu to rozhodně nebyla. I ostatní hrdinové byli značně podhodnoceni. V knize to pálilo všem, i těm, kteří se tak záměrně netvářili. Halucinace Patrika Grossmana jsou pro určitý pohled na knihu také stěžejní. Ve filmovém zpracování samozřejmě chybí. Takže ve zkratce: Kniha zajímavá, zábavná, k zamyšlení. Film povrchní a banální.