Mí pacienti a další zvířata - Jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autorka je veterinářka a spisovatelka. Vyrostla v Anglii a přestěhovala se do Spojených států, kde začala svou kariéru veterinární lékařky specializující se na léčení malých zvířat. V autobiografické knize vypráví veselé i smutné příběhy ze života svých zvířecích pacientů a zaznamenává postupný vývoj od nejisté studentky, která je nervózní z každého složitějšího úkolu, až po sebevědomou lékařku, která je oddaná své práci a snaží se pro své pacienty udělat první poslední....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408955/mi-pacienti-a-dalsi-zvirata-jak-se--Uqp-408955.jpg 3.25
Žánr
Literatura světová, Humor, Biografie a memoáry
Vydáno · Ikar (ČR)
Orig. název

My Patients and Other Animals: A Veterinarian's Stories of Love, Loss, and Hope · 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Mí pacienti a další zvířata - Jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho

Přidat komentář
bikava
21. září

Většinou smutné příběhy umírajících psů nebo koček. Zajímavé byly exkurzy do systému americké veterinární péče nebo veterinární medicíny obecně.

pinussilv
07. srpna

Knížku jsem brala do rukou s nadějí, že objevím něco ve stylu J. Herriota v moderním hávu. V tom jsem se ale neskonale zklamala. Mnoho stran popisovalo problematiku veterinárního lékařství v USA, vývoj léčebných metod různých onemocnění atd. Neříkám, že to není zajímavé, sama jsem majitelkou rodinného miláčka, ale nenašla jsem to, co jsem očekávala. Navíc tyto obsáhlé statě pro mě byly rušivým elementem v linii líčení přáběhů jednotlivých zvířat. Závěr byl dojemný, celkový dojem nebyl přesvědčivý.

zaba335
02. srpna

Kniha obsahuje spousty odborných názvů, které ji během příběhů trošku rušily. Každopádně je opravdu reálná a to je na ní to pozitivní.

soukroma
29. června

Jak miluji veterinární historky, tak tuhle knihu ne: věnovala jsem ji mamince (že si ji pak taky přečtu) a hned od začátku se smutnilo a víc smutnilo až se velmi plakalo... Takže to tedy ne, u sebe to ani zkoušet nebudu.
Je mi dárku a jeho účinku velice líto, měla jsem počkat na více komentářů a nepředobjednávat novou knihu neznámé autorky (mezitím jsem ovšem předobjednala Veterinářku, tak snad to nebude stejné fiasko).
Jediný Herriot uměl vyprávět vyrovnaně a podat i smutné a dojemné příběhy tak, že se čtenář neponořil do bezedné deprese a nevzpomínal na všechny ty, co už tu nejsou.

BuchtaMaková
17. června

Super knížka. Vtipné, oddechové, místy dojemné. Doporučuji.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor knihy

Kniha Mí pacienti a další zvířata - Jak se stát veterinářkou a nezbláznit se z toho je v

Právě čtených1x
Přečtených5x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce12x
Chystám se číst29x
Chci si koupit7x