BuchtaMaková BuchtaMaková komentáře u knih

Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy kolektiv autorů

Kuchařku jsem objevila úplně náhodou a mnohem víc než samotné recepty mě zaujalo její pojetí - překrásné fotky, příjemně se v ní čte a listuje jen tak pro inspiraci. Velmi pěkné.

04.02.2019 5 z 5

O králi sedmilháři O králi sedmilháři Jaroslav Tafel

Na knížky pro děti jsem hodně náročná. Tuto jsem odložila hned po dvou z prvních pohádek - jedna o hlupákovi, který na konci pohádky zbije(!) svou manželku a druhá o myšce, která měla myšátka a ta jí postupně za drastických okolností zahynula - utonula v sudu, spadlo na ně prkno atd. Nad takovými "pohádkami" večery se svými dětmi trávit nechci.

19.01.2019 2 z 5

Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Jakub Kard

Nějak jsem čekala více. Knížka sama o sobě hezky udělaná, byl by to pěkný dárek, ale recepty už mě tolik nenadchly.

18.01.2019 3 z 5

Karolína - Každý den je svátek Karolína - Každý den je svátek Karolína Kamberská

Výborně sestavené recepty. Každý si přijde na své, zastoupeny jsou jak klasické pokrmy tak i inspirativní nezvyklé variace. Krásné fotky a dobře popsané recepty. Ingredience i postupy sedí, není třeba improvizace jako u jiných kuchařek.

18.01.2019 5 z 5

Kuchařka – Nejlepší recepty Kuchařka – Nejlepší recepty kolektiv autorů

Některé recepty mají ten problém, že pokud je budete přesně následovat, bude málo/moc mouky nebo mléka apod. Některé poměry nejsou vychytané, ale při tom množství receptů se to dá pochopit. Určitě je to skvělá kuchařka pro začínající hospodyňku. Já ji dostala jako dárek, když jsem si zakládala vlastní domácnost, mám ji dvacet let a pravidelně v ní stále hledám. Je v ní naprosto všechno... Taková ta nutná klasika pro každého.

14.01.2019 4 z 5

Skvělá chuť Maroka Skvělá chuť Maroka Tess Mallos

Krásné fotky. Recepty dobře vybrané, každý si je sám snadno upraví podle sebe. Není tam moc složitých ingrediencí, které se nedají normálně sehnat.

Mango, láska a kari Mango, láska a kari Valijah Klásová

Zajímavý příběh, dobře a srozumitelně popsané recepty. Jednoznačně však chybí obrázky u receptů. Je to spíše příběh s recepty než kuchařka.

Italská kuchařka Italská kuchařka Karina Havlů

Recepty super, grafika knížky se mi ovšem nelíbí. Přesto dávám plný počet za snadno proveditelné inspirativní recepty a zajímavé tipy.

Vařte jako šéf Vařte jako šéf Zdeněk Pohlreich

Pohlreicha jako člověka nemusím. Na jeho pořady se kvůli jeho chování dívat nemůžu, ale jeho recepty jsou skvělé, dotažené do detailu - a přesto jednoduché, takže je vzládne úplně každý. Jakýkoli recept jsem od něj vyzkoušela, zavděčil se.

14.01.2019 5 z 5

Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Halina Pawlowská

Bohužel nezaujala. Halinu jako kuchařku prostě neuznávám. Myslím, že by se měla realizovat jinde než v kuchyni...

14.01.2019 2 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Přečetla jsem příběh i "kuchařku" - hlavní hrdinka trhlá, neví co chce, ale kuráž ji nechybí, takže příjemná oddechovka. Recepty zajímavé, neotřelé, takže hodnotím za plný počet.

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Pro inspiraci "co budu dnes vařit" dobré, ale od autora bych čekala přece jen víc - "bramborová kaše s trhanou šunkou" jako samostatný recept..? No nevím. Ráda si v ní občas polistuji pro nové nápady a inspiraci, ale nic objevného nečekejte.

14.01.2019 3 z 5