O králi sedmilháři

O králi sedmilháři https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36122/bmid_o-krali-sedmilhari-CmU-36122.jpg 4 21 6

Krátké kavkazské pohádky o lidech a zvířatech, o jejich chytrosti a hlouposti. Vypravuje J. Tafel. Ilustrace Pavel Sivko.

BuchtaMaková
19.01.2019 2 z 5

Na knížky pro děti jsem hodně náročná. Tuto jsem odložila hned po dvou z prvních pohádek - jedna o hlupákovi, který na konci pohádky zbije(!) svou manželku a druhá o myšce, která měla myšátka a ta jí postupně za drastických okolností zahynula - utonula v sudu, spadlo na ně prkno atd. Nad takovými "pohádkami" večery se svými dětmi trávit nechci.

p.pavlina
25.03.2018 3 z 5

Četla jsem ji jako dítě, ale dnes bych se k ní asi nevrátila s takovou láskou jako k jiným knihám mého dětství.

Pivísek
31.08.2016 3 z 5

Jako dítě jsem ji milovala - jak ilustrace, tak příběhy... Po letech jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě a už mi tak úžasná nepřijde. Dnes bych ji asi svému dítěti nečetla...

hana1984
20.06.2016 4 z 5

bavila mě,dokonce jsem kreslila z knihy obrázky do svého čtenářského deníku

reader.007
12.01.2016 5 z 5

Miluji tuhle knížku. Pohádky jsou nápadité a ilustrace poutavé. Navíc příběhy nejsou dlouhé a tak mohou zaujmout i ty čtenáře kteří pro delší vyprávění nemají trpělivost, případně jsou výborným řešením pro rodiče, jejichž únava u večerního čtení přesáhla kritickou mez :-)

Petunnka
05.04.2012 4 z 5

Dostala jsem jí, když jsem opouštěla školku. Tenkrát neznamenala nic. Jako dítě jsem vůbec neocenila ilustraci a přečetla si jí až o pár let později. A už se k ní nikdy nevrátila.