Bublinka78 Bublinka78 komentáře u knih

Dvouplošník Dvouplošník Richard David Bach

Nádherná kniha o jednom snu a o vytváření vztahu (ať už ke stroji či člověku). A koho zajímá létání, tak i ten si přijde na své

14.01.2013 5 z 5

Mimo sebe aneb Objevení Saunders-Vixen Mimo sebe aneb Objevení Saunders-Vixen Richard David Bach

Doporučuji. Pohodové čtení, vtáhlo mne to do takového pohodového světa. Často se v duchu přesouvám do Saunders - Vixen

Antropologie současných světů Antropologie současných světů Marc Augé

To byla dobrá knížka, hodně zajímavá a čtivá. Dost mne zaujala.

14.01.2013 5 z 5

Zrození tragédie čili Hellénství a pesimismus Zrození tragédie čili Hellénství a pesimismus Friedrich Nietzsche

Já jsem si k Nietschemu nějak neuměla vybudovat vztah. Pro mne jsou jeho knihy dost náročné, nechápu je.

14.01.2013 2 z 5

Já a Ty Já a Ty Martin Buber

Osobně se mi to velmi líbilo, i když to nebylo jednoduché čtení a skutečně tuto knihu považuji za klenot. Řekla bych, že stojí za to mít ji i doma

14.01.2013 5 z 5

Křesťanství v proměnách dvou tisíciletí Křesťanství v proměnách dvou tisíciletí Peter Pawlowsky

Docela čtivé, četla jsem to k přijímačkám na vysokou a u zkoušek jsem si z toho dost pamatovala. Dobře napsáno a přeloženo, docela bych si to přečetla ještě jednou (pro oživení)

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Nádherná a jak autor sám přiznává neuvěřitelně humorná kniha. Dojímá a baví.

13.01.2013 5 z 5

Jsme tady Jsme tady Jan Balabán

Drsné, ale hodně dobré. Člověku, který řeší závažné životní problémy bych poradila, aby si ji přečetl až v příznivějším citovém rozpoložení. Ta naděje tam na konec vžydycky trochu je, ale je to jen taková mihotavá jiskřička. Já jsem člověk hodně optimistický a veskrze pozitivní a musím říci, že tato kniha ve mně vyvolala hodně melancholickou náladu. Určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu.

13.01.2013 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Požádali jsme svědka na naší svatbě, aby přečetl při obřadě závěrečnou Alquistovu řeč, takže mám k této knize silný vztah. Je to poučné a velmi krásné drama. Čapek mne nikdy nezklame a ráda se k němu vracím.

08.01.2013 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Nádherný jazyk, to je něco, co u Čapka prostě je. Pohádky jsou laskavé, poučné a vtipné.

06.01.2013 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Z knihy je patrné i dozrávání autorky a to platí i pro její kresby. Neuvěřitelná kniha, která se nemá, ale MUSÍ číst. Dle mého názoru vhodná i pro starší děti, abychom nezapomněli, jak strašlivý holocaust byl.

06.01.2013 4 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Pro mne velmi náročné čtení, nemohla jsem se do knihy vůbec začíst. Přišlo mi, že se příliš dlouho nic neděje, jen se mluví a dešifruje a znovu šifruje (i když mistrně) a až od strany 600 a výš se začíná konečně rozbíhat i příběh. Byla jsem zklamaná musím říct a asi nejsem dostatečný intelektuál. Prostě jsem to moc nepobrala, asi nebyla ta správná nálada

06.01.2013 1 z 5

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Ve výsledku se mi kniha celkem líbila, ale nebylo to snadné čtení

06.01.2013 2 z 5