Mimo sebe aneb Objevení Saunders-Vixen

Mimo sebe aneb Objevení Saunders-Vixen https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5153/mid_mimo-sebe-aneb-objeveni-saunders-vi-29N-5153.jpg 4 40 7

Novela, která má schopnost - budete-li naladěni na její notu, ale možná i v případě, že ne, a o to bude větší vaše překvapení - přenést vás do světa denního snění. Do vašeho vlastního, či toho autorova, k zapomenutým vzpomínkám, snům a touhám uniknout kamsi. Můžete své vlastní denní snění díky této útlé novele prožít i s jiným člověkem a těšit se z poznání, že existují souběžně a nezávisle po celou dobu vašeho života dva paralelní světy - ten skutečný a ten vysněný.... celý text

Literatura světová , Novely

Vydáno: , Argo

Out of My Mind , 1999

Ehwaz
Ehwaz
25.05.2021 5 z 5

Jsem nesmírně ráda, že mi kdysi kdosi tajně půjčil ručně opsanou Iluzi. Bylo to mé první setkání s Richardem Bachem a tímto typem literatury vůbec. Setkání osudové... i když zpočátku ne zrovna lehké.
"Mimo sebe" je útlá knížka, kterou bych doporučila prozatím nezasvěceným. Není tak náročná na pochopení, je přístupná i lidem, kteří na Bachovu filozofii později třeba nepřistoupí. Zkrátka ať o Bachovi čtete cokoliv, této knihy se nebojte... jednoduchý příběh, jednoduchý děj, jednoduše podaná hluboká životní filozofie. A věřím, že ji oproti svému původnímu plánu přečtete za 1 den :-)

koudja
koudja
04.04.2019 5 z 5

Létání je samo o sobě kouzelné a přidáním snového Saunders-Vixen to Bach rozhodně nezkazil!

triatlet
triatlet
06.03.2019 3 z 5

"Věděl jsem také to, že vše, co vidím, je moje vlastní fantazie. (...) Všechno je tak skutečné i neskutečné jako ve světě mého procitnutí." (s. 40)

Krátká povídka členěná do 8 kapitol, z nichž poslední zabírá třetinu textu, zapadá do kontextu Bachovy tvorby: ústředními motivy je létání a hledání, poznávání, objevování.
Hranice mezi snem a realitou, přítomností, minulostí a budoucností je velmi tenká.
Zajímavé je, že autor se opakovaně sám oslovuje.
Kdybych neznal knížky Richarda Bacha, asi bych se v příběhu Mimo sebe ztrácel. Nedoporučuji Mimo sebe číst jako první Bachovu knížku.
Knížka má hezký formát a líbivé ilustrace.

"Je pozoruhodné, co všechno mysl dokáže a na co si může hrát." (s. 83)

DickBach
DickBach
20.04.2016 5 z 5

Luxusní dílo. Dick opět nezklamal a posunul mé fantazie zase o stupínek výš.

DennisMoore
DennisMoore
28.01.2015 4 z 5

Oslava fantazie, snění, naděje.... A letadel a 20. let. Pro mě jedna z nejlepších možných kombinací.

Skip
Skip
25.01.2013 4 z 5

Útlá kniha s prostým textem, která nezabere moc času na čtení. O to víc ale zabere času přemýšlením, protože on ten prostý text má v sobě mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Síla Bachova psaní je v tom, že umí podat složité věci velmi přístupnou až jednoduchou formou. A tak čtenáři v této knize nabízí mnohem víc než vlastní snění o zlepšovácích na svém letadle. Jeho vize nebo přemítání o paralelním čase jsou nečím, co dokáže velmi zaujmout.

Bublinka78
Bublinka78
14.01.2013 5 z 5

Doporučuji. Pohodové čtení, vtáhlo mne to do takového pohodového světa. Často se v duchu přesouvám do Saunders - Vixen