Bryel Bryel komentáře u knih

Belladonna Belladonna Adalyn Grace

"Smrt je asi ta nejmocnější síla na světě - mocnější než kterýkoliv král. Hrůzostrašná jako nejtemnější noc a nezastavitelná jako vítr anebo oheň."

Beladona je tak.. Originální, záhadná a nečekaně skvělá!
Temný, mysteriózní, duchařský příběh usazený v 19. století s detektivní zápletkou a pozvolnou romantickou linkou. Všechny své nadšené komentáře k této věci v sobě zadusím, protože tady by byla velká škoda spoilerovat :D
Už první stránky mě úplně pohltily, o zvraty a tajemství tu rozhodně není nouze. Moc se mi líbil neobvyklý, až morbidní námět - hrátky se smrtí. Na tolik způsobů, jak jen lze tento výraz definovat.
Hlavní hrdinka Signa, která opakovaně pokouší a provokuje smrt. Vlastně se provokují navzájem..
Za mě jedno z největších překvapení tohoto roku! Doporučuju! A budu se těšit na pokračování :)

"Nevyslovuj moje jméno. Z tvých úst zní jako nadávka."
"Tvoje jméno není nadávka, ptáčátko. Líbí se mi jeho chuť."

31.07.2023 5 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

"Vida, tak přece jen existuje pár věcí, kvůli kterým bys byl ochotný zabíjet, Gianluco."
Luca mu bez zaváhání odpověděl: "Jenom jedna."

Příběh vygradoval do strhujícího finále, které mě vtáhlo a hltala jsem každou stránku.
Mafiosa je parádní romance plná napětí, nečekaných zvratů, pevného přátelství a sarkastického humoru. Ke konci jsem napětím snad ani nedýchala.
Celou sérii Krev za krev vřele doporučuju! Je to nejlepší série z mafiánského prostředí, jakou jsem doposud četla.

Závěrem ještě jedna malá ukázka přátelství za všechny. Každý by měl mít svou Millie :)

Sofie: Dorazil dárek od tebe. Je trochu unavený a neupravený, ale asi si ho nechám.
Její odpověď přišla skoro okamžitě.
Millie: Skvělé zprávy. Užij si svého milence, ale nezapomeň, kdo je tvoje skutečná spřízněná duše..

15.07.2023 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

"Láska je slabost."
"Slabosti z nás dělají lidi. A jako lidé děláme chyby." Byl tak blízko.
"Taky děláš chyby?"
Očima sledoval mé rty. "Samozřejmě."

YA akční kniha plná nebezpečí, humorných vnitřních dialogů, i romantiky z mafiánského prostředí. Tohle je přesně ta kniha, kterou jsem četla nadšeně do brzkých ranních hodin. Neskutečná čtivost!
Samotný příběh je poměrně předvídatelný, ale víte co? Tak ať. Moooc dobře jsem se bavila a rovnou se vrhám na pokračování :)

13.07.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

"Smyslnost je zbraň, kterou jen stěží přebijete slušností. A vášeň válka, která se nedá vyhrát prosbami."

Parádní dark fantasy z alternativní budoucnosti, kterou se vracíme až někam ke středověku, mi vyloženě sedla. Chladný král je přesně o tom typu jiskřivého toxického vztahu, který mám moc ráda. Kniha je velmi čtivá, žádná zbytečná vata, ale pořádné úderné vyprávění. Pro milovníky Amo Jones nebo Riny Kent vřele doporučuju.
Mohla bych tvrdit, že by to chtělo méně opakovat některé repliky, ale mě příběh natolik vtáhl a bavil, a zhltla jsem ho na pláži za dvě žhavá odpoledne, že nebudu zbytečně rýpavá.. Líbilo se mi to? Moc!
Stavím se do fronty nedočkavců po pokračování a tuto českou autorku rozhodně musím sledovat :)

"Kousek po kousku, jsi moje."

23.06.2023 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

"Rozkaz k popravě nás přece nerozdělil ani předtím, ne? Všechno se dá obejít. A my dva budeme spolu."
"To je rozkaz?"
"Ne. To je slib."

Studie jedu je temnější fantasy natolik čtivé, že mi vůbec nevadila nenápadná slow burn romantická linka. Námět je originální, knize nechybí spousta akce, boje o přežití a drsnějších prvků. Postavy mohly být o něco propracovanější, ale zas tu je prostor pro překvapení do dalších dílů. Hlavní hrdinka Jelena byla naprosto skvělá a od začátku jsem ji fandila.

27.05.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

"Beru zpět. Nejsem na žádným koni. To ona drží otěže pevně ve svých rukou a může mě bez problému převálcovat.
Jsem jen takovej přičmrdovač, co se snaží držet krok a doufá, že se jeho paní smiluje a dovolí mu cokoliv."

Tanec za odpuštení je příjemná čtivá kniha plná zvratů, u které se nasmějete i dojmete. Přesto mi přišla místy zbytečně natahovaná a zaujala mě méně než první díl.
Jack je prostě úžasnej chlap a jeho chování bylo skvělé - ta lehkost, nadhled, vtip, s jakým čelil svým pádům. Jeho postavu jsem si vážně oblíbila.
Naopak Riley si Jacka nezasloužila a její hloupé chování mi občas lezlo na nervy.

15.03.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

"Bylo to směšné, dětinské a pod tím vším hloupě roztomilé. Protože to dokazovalo, že byla pořád ta rozmazlená princezna, kterou jsem zbožňoval, až jsem jí nenáviděl. Nedokázal jsem jí odepřít nic. Ani kdyby to mohlo znamenat moje naprosté zničení. Co od ní chci? Všechno a vůbec nic. Ze všeho nejvíc chci, aby si vzpomněla. Na to, co jsme bývali. A co už nikdy znovu nemůžeme být."

Úchvatný příběh! Který mě skutečně chytil.
Krásná romantika. Dvě časové linky.
První o dospívání a probouzení první lásky. Nicky a Ari.
Druhá o dvě desetiletí později. Christian a Arya.
Ve víru vichřice nenávisti, pomsty a starých křivd.
Luxusní slovní přestřelky mezi dvěma komplikovanými charaktery.
Vřele doporučuju a jsem moc zvědavá na další členy HPV týmu :)

09.03.2023 5 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

„Zavři oči. Představ si, že stojíš na útesu nad oceánem. Vlasy ti vlají ve větru. Slunce zapadá. Duší tělem toužíš po jedné věci. Po jednom člověku. Slyšíš za sebou kroky. Obrátíš se. Kdo je tam?"

Svižné napínavé počtení, které si zamilujete a hltáte každou stránku. Moc chválím neotřelé dialogy plné humorných hlášek. Ačkoliv milostný trojúhelník nedopadl dle mých představ, Odkaz Hawthornů se mi líbil ještě víc než první díl. :)

26.02.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) „Život a smrt. Láska a nenávist. Je mezi nimi tak tenká hranice.“
Říkalo se tomu „Divoký západ Východu“.
Divoká říše.

Divoká říše mě jako první díl z celkově šestidílné série velmi překvapila.
Je drsná, tvrdá, syrová. Některé scény bych označila až za brutální, ale vůbec jsem se od čtení nedokázala odtrhnout. Neskutečně poutavá akční kniha, která se povětšinou odehrává v prostředí věznice. Přesto se občas i zasmějete zásluhou především vedlejších postav.
Psychologický vývoj Brex se mi docela zamlouval, zdál se mi poměrně uvěřitelný. Je to netypická hrdinka, která se místy chová velmi hloupě, místy zase sklízí pořádnou porci ponížení a šikany. Alfa mužská postava Warwick je pro mě velkou záhadou (a to hodnotím velmi pozitivně). Interakce hlavních hrdinů byla úchvatná, chemie a vzájemné odmítání až na kost. Ve vzduchu visí neskutečné jiskry navzdory tomu, že vlastně nedojde ani na pořádný polibek.
V knize je strašná spousta neobjasněných míst obestřených tajemstvími, která se moc těším, až v dalších dílech začnou vyplouvat. To mi přišlo skvělé a jsem natěšená na pokračování, kterého se snad dočkáme ještě letos.

14.02.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

"Každý příběh má svého hrdinu a svou nestvůru."

Příjemně čtivá kniha o cestování v čase se svižným dějem plným akce a charaktery, na které jsem si úplně nestihla udělat názor. Místy mi kniha přišla zbytecně uspěchaná. Romantická linka byla upozaděná a svého favorita jsem si nevybrala. Závěr mě vskutku překvapil. Spousta věcí byla pouze naznačená a jsem zvědavá, jak se rozvinou v pokračování.

23.01.2023 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Nemám srovnání s původními knihami z pohledu Any, každopádně se mi tato kniha velmi líbila. Mužský pohled je zde barvitý, vtipný a je to příjemná změna.

13.07.2022 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Už nejsem úplně cílovka, přesto mě čtivý a poutavý začátek příběhu Layly a Rotha úplně dostal. Bylo to svižné, vtipné a takové milé urban fantasy. Jsem zvědavá na pokračování, rozhodně je co rozvíjet.. :-)

30.06.2022 4 z 5

Strach Strach Olívia Sweet

„Dnes som voči nej nevystupoval ako ten silnejší. Nezažil som pocit víťazstva ani moci, necítil som, že nad ňou získavam prevahu. Mal som pred očami náš cieľ, z duše sa mi ale protivil strach v jej tvári. Chcel som jej prikázať, nech sa na mňa nedíva, ale bez pocitu, že som slaboch.“

Velice čtivá dark romance o únosu sestry nepřítele za účelem vydírání. Moc se mi líbilo, že dobře známý motiv je uchopen tak nějak jinak, citlivěji a reálněji. Kniha, jak už název napovídá, je plná strachu, bolesti duše a krutosti v mnoha podobách.
Musím říct, že postavy příběhu jsou skvěle vykreslené. Hlavni hrdinka Annie je mladá, křehká osůbka, která si na duši nese spoustu traumat. Hlavní hrdina Harry je chladnokrevná záhada, o které si čtenář skládá obrázek jen velice pozvolna.
Ještě bych moc nemluvila o romantické lince, ta je skutečně v počátcích, ale ten přerod od únosce k ochránci je skvěle zachycený a moc mě bavil.
A teď ta klíčová otázka: Kde je pokračování? ;-)
4,5/5

05.03.2024 5 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

"Láska je obětí, již je třeba složit na oltář moci."

Za mě jedna z nejočekávanějších knih letošního roku. Realita bohužel zůstala za očekáváním.
Je to čtení tajemné, temné, krvavé, napínavé i akční. Romantická linka je výrazná, ale pár míst mi přišlo stěží uvěřitelných.
Námět upírů a krvavého turnaje, kde účastníci bojují z různých pohnutek na život a na smrt, funguje. Stejně tak mě zaujal politický boj mezi upířimi frakcemi, který mohl být detailněji vysvětlený, stejně jako třeba pohnutky postav.
Trochu jsem bojovala s tempem příběhu. První polovina se docela vlekla a dialogy a situace se opakovaly, druhá polovina mi přišla naopak uspěchaná.
Příběh je poměrně předvídatelný a nepřináší nic moc originálního, co bych neznala odjinud. To mě asi zamrzelo nejvíc. I když mě čtení bavilo, musím připustit, že jsem očekávala víc. Celkově hodnotím slabšími 4*.

"Můj přítel. Můj nepřítel. Můj milenec. Můj věznitel.
Král a otrok. Člověk a upír."

12.02.2024 4 z 5

Kazišuk Kazišuk Kateřina Chaloupková

"Jsi nějaká naštvaná."
"Nebaví mě to tady. Moje tělo má asi sedm milionů nervů a ty slepice mi lezou na všechny."

Tentokrát nějak nevím, jak knihu ohodnotit.
Žhavý příběh jednoho sukničkáře a divoké rockerky. Postavy se mi zdály málo propracované, ale moc jsem se bavila nad sarkastickým pohledem hlavní hrdinky. Některá přirovnání byla vážně k pokukání.
První polovina knihy se mi moc líbila, ta druhá můj celkový dojem prudce srazila. Hodně scén se pohybuje na hranici uvěřitelnosti a místy děj nedává vůbec smysl. Samotný závěr můj celkově rozporuplný dojem jen podtrhnul.

28.12.2023 3 z 5

Pád a hnev Pád a hnev Jennifer L. Armentrout

"Dobro a zlo sú skutočné. Vždy boli. Ťarcha ríše však vždy spočívala na tých medzi nimi, na tých, ktorí nie sú ani dobrí, ani zlí."

Na mě knihy Jennifer Armentrout fungují. A to dost dobře. I tato spicy romantasy si mě získala.
V centru dění je oťukávaní a poznávání konkubíny se zvláštními schopnostmi Lis a mocného zhornského knížete Thorna. Čtení je to smyslné, napínavé, plné záhad, se skvělou chemií hlavní dvojice a slovními souboji, kdo z koho.
I fantasy svět s jeho kastovním systémem mě zaujal, i když spousta informací je jen naznačená a jsem moc zvědavá na jejich vývoj v pokračování.
Trošku bych zkrátila časté úvahy hlavní hrdinky, které byly na úkor děje. Tak od půlky jsem se přikláněla spíš k hodnocení čtyřmi hvězdičkami, ale závěrečná část to opět vytáhla směrem nahoru.. 4,5/5
Jen doufám, že se tu nerýsuje další nekonečná série :-)

"Hovoril som, že ťa chytím. Mal som pravdu?"
"Len preto, že som ti to dovolila."
"Dúfam, že keď si sa rozbehla, tak si myslela na to, čo sa stane, keď ťa chytím. Čo ti urobím. Si pripravená?"
Áno. Nie?

19.12.2023 5 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

"Byl dobrodružstvím, po kterém prahla. Byl pokušením, kterému se chtěla poddat. Byl hříchem, který toužila spáchat."

Na úvod musím zmínit, že rozhodně nečekejte velkolepou akci ani komplikovanou zápletku plnou zvratů. Dotek temnoty je především svižná spicy romantika. Pokud do knihy jdete s tímto očekáváním, má velkou šanci nadchnout.
Bohové sestoupili na zem a žijí mezi smrtelníky. Lehce toxický vztah a jiskřivost hlavní dvojice, prastarého boha podsvětí a naivní bohyně jara, byly přímo božské a táhly celý příběh.
První polovina knihy byla za mě úžasná, pak už moje nadšení trošku opadlo, především zásluhou chování hlavní hrdinky. Myslím, že by knize prospělo víc stránek a víc rozvinout fantasy prvky.

"Vím, že za touhle hezkou tvářičkou je něco víc. Je za ní vztek. Vášeň. Temnota. A já to chci všechno ochutnat."

02.12.2023 4 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

"Pamatuj, že když máš projít peklem, musíš jím projít, jako kdyby ti to tam patřilo!"

Jak jsem se na Ricciho těšila, tak jsem zklamaná. Oproti předchozím dílům mi chyběla pořádná jiskra mezi hlavní dvojicí. Ani jsem se tolik nenasmála jako třeba u Lucase. Ani o zapletce se nedá říct, že by mě úplně chytla.
Za mě tentokrát průměr.

22.11.2023 3 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

"Takhle na zlato koukají všichni vždycky. Jako by to bylo to nejcennější na světě. Nerozuměl tomu. Odkud se bral ten jejich hlad? Ta jejich dychtivost? Toužili po zlatě jako hladová prasata. Škoda že jim ještě nikdo neřekl, že zlato se nedá jíst."

Trnitá kletba je parádní čtivá YA kniha. Samotný příběh sice není natolik propracovaný, jak bych si představovala, ale úplně mě dostalo prostředí knihy s filozofickým přesahem o pokryteckém využívání zdrojů. Klobouk dolů před barvitým fantasy světem s různými národy a kulturními rozmanitostmi, který autorka vytvořila.
Líbí se mi znatelná inspirace v americké mytologii, propracovaný jazyk a sympatická hlavní dvojice, která ačkoliv zdánlivě nemá nic společného, s ubývajícími stránkami se projevuje jejich podobnost. Jsem moc zvědavá na pokračování.

29.09.2023 4 z 5

Bolo raz jedno zlomené srdce Bolo raz jedno zlomené srdce Stephanie Garber

"Ještě pořád mluvíš o mém zlomeném srdci nebo o svém?"
"Jsi čím dál tím nepříjemnější, Lištičko. Zlepšuješ se. Jenže srdce musí fungovat, aby se mohlo zlomit. A to moje nefunguje."

Skvělé! Skvělé! Úžasné!!
Čtivě napsaný fantasy příběh s lehce pohádkovým nádechem, kterému nechybí spousta akce, zvratů, dobré dialogy a parádní chemie hlavních postav. Evu i Jacksa jsem si moc oblíbila. Obě postavy jsou zajímavé, tajemné a rozhodně mají velký potenciál k rozvoji do dalších dílů.
Vůbec si netroufám odhadovat, co se stane dál, ale moc.. MOC se těším na pokračování :)
Myslím, že se rýsuje další moje srdcovka!

10.07.2023 5 z 5