Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532049/bmid_strach-65ca50ca1edd0.jpg 4 28 6

Strach série

Rodina Mylesová sa topí v peniazoch a Annie po ich pôvode nepátra. Jediné, čo jej v bezstarostnom živote študentky chýba, je sloboda. Roman, jej brat a hlava Mylesovského klanu, ju drží poriadne nakrátko. Žiadne žúry, žiadny spoločenský život. Všetko však zmení jedna desivá noc! Keď Annie zaregistruje v dome neznáme hlasy, zmocní sa jej nevýslovný strach. Snahu ukryť sa vo svojej izbe pred nevítanou návštevou, zmarí silná mužská pravačka. Paralyzovaná strachom v rukách neznámeho muža vycíti, že je to začiatok niečoho zlého. Harry si uvedomuje, že rovnať sa s grázlom je diametrálne odlišné a neporov­nateľne ľahšie, ako postaviť sa pred ženu. Navyše veľmi mladú a peknú ženu. Z duše sa mu protiví strach v jej očiach, ale nutkavá potreba pomstiť Mylesovu aroganciu, ho núti konať. Stanoví si pravidlá. Myles neujde spravodlivosti a s jeho sestrou sa vysporiada ako chlap. Bez pocitu, že je slaboch. Jeho plán, však časom nadobudne výrazné trhliny.... celý text

Vknihách
předevčírem 5 z 5

Dovolím si tvrdiť, že nová slovenská autorka Olívia Sweet ešte poriadne namúti vody v knižnom svete. V žánri romantiky a jej podskupín (ako dark romance a pod.) je Olívia mojím objavom tohto roka, aj keď je len apríl.

Začnem asi tým, že prednedávnom som sa s niekým rozprávala o tom, že táto kniha je sklamanie. Keďže má Strach na obálke uvedené, že ide o Dark Romance, údajne je to darkromance bez romance. Z môjho pohľadu však toto tvrdenie naozaj nie je pravdivé. To, že kniha neobsahuje sexuálne scény je fakt. Aj keď… To však neznamená, že romantika chýba. Práve v tomto tkvie jedinečnosť a originalita tejto autorky. Napísala tak hlboký, citlivý príbeh bez použitia sexuálnych scén, ktoré naozaj z môjho pohľadu absolútne neabsentovali. Práveže by pôsobili absurdne. Sweet vytvorila skutočné, dychberúce emócie, ktoré som dokázala prežívať nielen s Annie, ale aj vedľajšími postavami. Niektoré som mala chuť zahrdúsiť a nie pri každej postave som si istá, či je naozaj kladná, napriek zdaniu pomoci alebo má nejaké vedľajšie úmysly. Keďže tu máme viacerých rozprávačov a máme možnosť vidieť situácie z rôznych uhlov pohľadu, čo je na knihách naozaj zbožňujem, okrem Annie a jej démonov vidíme aj obavy a šok v častiach Jaslyn, Neilove prapodivné, humorné vnútorne pochody v nevhodných situáciách, ale aj spomienky a podstatu Harryho skutočnej povahy. A ak mi niekto povie, že postava Romana by nemala skončiť v kazajke, sám by nad nejakou tou liečbou mal pouvažovať-až sa čudujem, kam až to nechala jedna matka zájsť :/

V knihe nechýba akcia, napätie, dráma, brutalita, násilie (psychické i fyzické) a postupné zbližovanie v situácii, ktoré by nikto nebol predpokladal. Verím, že Strach 1 je akousi vstupenkou do druhej časti, ktorá isto bude ešte viac vygradovaná aj ja sa na ňu nesmierne teším.

Dydy7
23.03.2024 5 z 5

Príbeh, ktorý keď začnete čítať, nebudete chcieť prestať, pretože sa vám dostane pod kožu!

Hneď v úvode, ma príbeh zaujal a to hlavne preto, lebo som potrebovala rozlúštiť, prečo Roman nechcel Annie nikam púšťať!

Všetko sa začína, keď do domu Mylesových príde Harry a Neil, aby získali od Romana dokumenty, ktoré tvrdí, že nemá a práve preto, unesú Annie - naozaj nechcem písať veľa, pretože každý detail, by mohol prezradiť pokračovanie príbehu!

Annie, mi bolo úprimne ľúto, pretože zažívala strach, len kvôli Romanovi a pritom si to vôbec nezaslúžila!

Čo sa týka ďalších postáv, obľúbila som si aj Harryho a Neila - on bol taký pohoďák a hlavne vtipný
A veľmi sa mi páčilo, že v knihe boli pohľady nie len zo strany Annie a Harryho, ale aj Neila a Jaslyn - najlepšej kamarátky Annie.

Bez zaváhania, vám knihu jednoznačne odporúčam a môžem povedať, že sa zaradila, medzi moje TOP knihy, od slovenských autorov a navyše, je to prvotina autorky, za čo jej patrí naozaj veľká pochvala, pretože napísať hneď prvú knihu takto skvelo, napínavo, dychberúco a hlavne dokonalo, to teda klobúk dole!

IroKlára
07.03.2024 5 z 5

sakra... a teď čekat na druhý díl...

Bryel
05.03.2024 5 z 5

„Dnes som voči nej nevystupoval ako ten silnejší. Nezažil som pocit víťazstva ani moci, necítil som, že nad ňou získavam prevahu. Mal som pred očami náš cieľ, z duše sa mi ale protivil strach v jej tvári. Chcel som jej prikázať, nech sa na mňa nedíva, ale bez pocitu, že som slaboch.“

Velice čtivá dark romance o únosu sestry nepřítele za účelem vydírání. Moc se mi líbilo, že dobře známý motiv je uchopen tak nějak jinak, citlivěji a reálněji. Kniha, jak už název napovídá, je plná strachu, bolesti duše a krutosti v mnoha podobách.
Musím říct, že postavy příběhu jsou skvěle vykreslené. Hlavni hrdinka Annie je mladá, křehká osůbka, která si na duši nese spoustu traumat. Hlavní hrdina Harry je chladnokrevná záhada, o které si čtenář skládá obrázek jen velice pozvolna.
Ještě bych moc nemluvila o romantické lince, ta je skutečně v počátcích, ale ten přerod od únosce k ochránci je skvěle zachycený a moc mě bavil.
A teď ta klíčová otázka: Kde je pokračování? ;-)
4,5/5

kristy.books
05.03.2024 5 z 5

V tvojich rukách (pôvodný názov príbehu) bol jeden z najlepších príbehov, aké som čítala na Wattpade. Neraz som sa k nemu vrátila, aby som si opätovne prečítala svoje obľúbené kapitoly. Už som ani nedúfala, že by sme sa niekedy dočkali aj knižného vydania, no nakoniec sa to predsa len podarilo. Keď som sa túto správu dozvedela, skákala som od radosti a už som sa nemohla dočkať, kedy budem Strach konečne držať v rukách.

Zasa som si pripomenula, prečo tak milujem príbeh Annie a Harryho. Knihu som prečítala v priebehu pár hodín, stránky mi len tak ubiehali pod prstami, nedalo sa od nej jednoducho odtrhnúť. Autorka má skvelý štýl, takže mi čítanie išlo ako po masle. Príbeh je podaný hneď z pohľadov niekoľkých postáv, ale vôbec to nepôsobí rušivo.

Annie zo začiatku pôsobí ako také typické mladé 18-ročné dievča, ktoré má síce prísneho brata, čo ju drží na uzde, ale inak sa nelíši od svojich rovesníkov. Postupne sa však ukazuje, že má svojich démonov, ktorí jej narušujú jej pokojný život a v mnohých veciach ju obmedzujú. Keď sa dozviete, čo jej tieto, nazvime to stavy, spôsobuje, bude sa vám otvárať nožík vo vrecku.

Harry, náš tajomný hrdina, ktorý si málokoho pripustí k telu, neprejavuje takmer žiadne emócie, nebojí sa použiť silu a svoje súkromie si chráni ako oko v hlave. Napriek tomu mi tento "gangster" prírastol ku srdcu.

Milujem aj Neila, nášho šaša. Niekedy sa správa ako také veľké decko, no práve to na ňom zbožňujem. Neraz dokázal odľahčiť neľahkú situáciu a svojimi hláškami ma pobaviť. Často som sa sama seba pýtala, ako môžu byť on a Harry takí dobrí kamaráti, veď sú to presné protiklady, no prekvapivo sa skvelo dopĺňajú. Ich doberanie som si maximálne užívala.

Romantická linka bola jemná a vyvíjala sa fakt pomaly a mne to absolútne sadlo. Bavilo ma sledovať, ako sa postupne mení vzťah únoscu a jeho zajatkyne, ako sa Annie maličkými krôčkami dostáva Harrymu pod kožu a ako sa oň pre ňu stáva z niekoho nebezpečného niekým, u koho hľadá ochranu.

Príbeh sa odohráva v určitom gangsterskom prostredí a hoci tu neboli žiadne veľké akčné scény, temná atmosféra bola citeľná.

Vedela som, že príbeh je rozdelený na dve časti, no myslela som si, že časti budú také, ako boli uverejnené na Wattpade, preto ma koniec trochu prekvapil. Dúfam, že pokračovania sa dočkáme čo najskôr, pretože práve v druhej časti príbehu nás čaká to najlepšie z romantiky.

Matri
02.03.2024 5 z 5

Tak toto bolo veľmi veľmi príjemné prekvapenie, kde označenie dark romance získava naozaj svoj význam!
Naozaj dark.. temné, zvrátené, kruté a surové, miestni až trošku psycho!
Anne je doslova rozbitá hlavná hrdinka, ktorá má množstvo problémov, krehkú psychiku, zažila hrôzostrašné veci a napriek tomu si vôbec nepripúšťa, s kým vlastne žije pod jednou strechou. Až do svojho únosu netuší čo je jej krutý, prísny brat zač. Tu vstupuje na scénu únosca Harry - mimochodom opäť veľmi vydarene vykreslený doslova bezcitný, chladnokrvný, tvrdý a záhadný (s jeho charakterom som fakt veľmi spokojná) :))
V knihe sa buduje čosi ako veľmi pozvoľná slow burn romantika, mixnutá štokholmským syndrómom. A hoci hot scény, či vážnejšie zblíženie hlavných postáv ešte nenastalo, je na spadnutie ;-) očakávam v pokračovaní!! Dúfam to bude stáť za to!
Kapitoly sú krátke, absolútne čtivé a nútili ma obracať stránku za stránkou! Dej je rozprávaný z pohľadu hneď 4 postáv - okem Anne a Harryho je veľmi osviežujúci vtip, šarm a bezstarostnosť, ktorú vnáša Harryho parťák Nial. Štvorlístok dopĺňa Jaslyn - kamarátka Anne.
Kniha končí doslova v polovici (viac otvorený koniec byť ani nemôže), takže ak nemáte infarkt na pláne dňa, počkajte si na pokračovanie :)
Určite vrelo odporúčam!!

"Nedovolím ti odísť. Stačí?“
Hľadela som naňho ako na prízrak, nezdalo sa však, že by bol žartoval.
„Ale to predsa nejde, aby“
„Asi si stále nerozumieme,“ prerušil ma. „Veci sa majú tak, že ťa skrátka nikam nepustím. Hotovo. A ak nás Myles hľadá oboch, tak mu z toho urobíme sku*vene zložitý problém."

Olívia Sweet
slovenská