Strach 2

Strach 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535128/bmid_strach-2-6602e91a482be.jpg 4 11 2

Strach série

< 2. díl

Rodina Mylesová sa topí v peniazoch a Annie po ich pôvode nepátra. Jediné, čo jej v bezstarostnom živote študentky chýba, je sloboda. Roman, jej brat a hlava Mylesovského klanu, ju drží poriadne nakrátko. Žiadne žúry, žiadny spoločenský život. Všetko však zmení jedna desivá noc! Keď Annie zaregistruje v dome neznáme hlasy, zmocní sa jej nevýslovný strach. Snahu ukryť sa vo svojej izbe pred nevítanou návštevou, zmarí silná mužská pravačka. Paralyzovaná strachom v rukách neznámeho muža vycíti, že je to začiatok niečoho zlého. Harry si uvedomuje, že rovnať sa s grázlom je diametrálne odlišné a neporovnateľne ľahšie, ako postaviť sa pred ženu. Navyše veľmi mladú a peknú ženu. Z duše sa mu protiví strach v jej očiach, ale nutkavá potreba pomstiť Mylesovu aroganciu, ho núti konať. Stanoví si pravidlá. Myles neujde spravodlivosti a s jeho sestrou sa vysporiada ako chlap. Bez pocitu, že je slaboch. Jeho plán, však časom nadobudne výrazné trhliny...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Meridiano-press

Strach 2 , 2024

Bryel
dnes 3 z 5

„Prepáč mi, že nie som odvážna,“ vydýchla som.
„Si moja,“ zašepkal mi do krku, perami prešiel bolestivo pomaly cez moju sánku.
„Čo sa stane ďalej, Harry?“
„Urobím, čo bude treba.“

Skutečně pomalá, temná romantika z prostředí na hraně zákona. Možná až příliš pozvolná.
Annie se vyrovnává se svými psychickými i fyzickými traumaty a je to místy vcelku náročné čtení. Některé situace na mě působily trochu kostrbatě a občas mě chování hlavních postav udivovalo.. Vyzdvihla bych vedlejší postavy Neila a Jaslyn, které děj odlehčily a osvěžily.
I když je příběh Harryho a Annie psaný velice citlivě, něžně až poeticky, musím říct, že mě dvojka zdaleka nechytla tolik jako jednička. 3,5/5

Matri
18.04.2024 4 z 5

"Kedykoľvek sa prestaneš báť, som tu. A aj vtedy, keď sa budeš báť. Hlavne vtedy budem tu."

Na pokračovanie tejto dark romance som sa veľmi tešila!
Z Harryho sa v druhej časti stal po uši zaľúbený chlap. Absolútne ignoroval všetko okolo seba, svoju budúcnosť, problémy, prácu a všetko podriadil svojej starostlivosti o Annie. A že teda sa o ňu staral naozaj pedantne! Niekdy sa mu ani nedalo čudovať, že si s ňou nevie dať rady, nakoľko trauma a krehkosť akou pôsobila Annie, vyvolávala doslova dojem bábiky zo skla - tak ľahko sa dá rozbiť úplne :(
Niektoré časti, hlavne Annie a jej traumy sa čítali ťažšie. Až som sa obávala ako to s ňou môže dopadnúť... avšak postupne jej Harry pomohol natoľko, že v závere som ju doslova takmer nespoznávala...
Vlastne obe hlavné postavy prešli podľa mňa dosť výraznou charakterovou zmenou.
Dej bol opäť pomerne akčný, temný z pohľadu Annie, sladký v prípade zbližovania hlavných hrdinov.
Temnú stranu príbehu Harryho a Annie (podsvetie, psychické a fyzické trápenie, problém so zákonmi) opäť krásne vyvážila svetlá strana - Nial a Jass (vtipné dialógy, podpichovanie, bizarné situácie). Nial ma naozaj veľmi bavil v oboch dieloch :-P
Mám zásadnú výhradu (lebo naozaj som sa tešila) k momentu, kedy konečne naplno prepukne romantická časť tejto romance. Autorka sa vyhla akýmkoľvek spicy popisom, čo si podľa mňa príbeh žiadal, a dosť mi to tam chýbalo!
Celkovo musím zhodnotiť o kúsok slabšie ako prvý diel. Už som akosi vedela čo má čaká, mala som nejaké očakávania, a tie neboli na 100% naplnené :(
Hodnotila by som 3,75*
Obálky sa vydarili veľmi :)

„Harry ma zachránil spôsobom, akým ma už nikto nikdy nezachráni."

Olívia Sweet
slovenská