Brambram Brambram komentáře u knih

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Příjemný oddech. Od knížky jsem nic nečekala a o to víc překvapila. Užila jsem si jí a ráda si přečtu i další díly.

14.05.2014 4 z 5

Na útěku Na útěku Mahtob Mahmoody

Je mi té holky líto. Domácí násilí je vždycky na nic, u ní dvojnásob díky zavlečení do ciziny. Je mi jí líto, že trpí tak vážnou dědičnou nemocí. Je mi líto,že přesto,že utekly měla dospívání tak výrazně poznamenané strachem, že je otec najde. Knihu oceňuji jako informační zdroj jak žije dál. Ale není nutné na tolika stranách popisovat útěk, jak to bylo, její vzpomínky jsou téměř totožné jako již popsané vzpomínky její mámy, nic nového jsem se v nich nedozvěděla. Mnoho stran popsáno o její cestě k Bohu, citáty z Bible atd. Redukce by tomu výrazně prospěla. Celkově být kniha poloviční, dostala by ode mě i více hvězd. Takhle opravdu neoslnila.

13.05.2014 2 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Já ráda cestování časem, fakt jo. Ale tady nevím. Nápad celkem dobrý,ale zpracování pokulhávalo, místy zmatečné a ani ta romance nebyla extra propracovaná. Čte se to rychle, jednohubka,ale nijak moc mě to neohromilo.

11.05.2014 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

V tomto žánru to není nic světoborného,ale příjemná oddechovka na jeden večer. Se sklenkou vína a velkou mírou shovívavosti - proč ne.

10.05.2014 4 z 5

Hrdinky Hrdinky Eileen Favorite

Upřímně jsem se na tuhle knížku těšila. Mám ráda prolínání literatury s normálním světem, třeba Malér Eyrová, tu můžu. Po dočtení této knihy jsem jen a jen rozpačitá. Dospělého spíše chytne dějová linka Pennyiny matky. Pubošky by zřejmě měla kniha motivovat k četbě klasiky. Ale upřímně, výběr a popis hrdinek - tragické, negativní,ufňukané postavy - pochybuji, že by takto ztvárněný popis dejme tomu patnáctiletou holčinu v této době postrčilo k tomu aby si dobrovolně přečetla Paní Bovaryovou. Nejsem po přečtení schopná určit záměr autorky, co tím a komu chtěla říct. A to nemám ráda a rozhodně knížku nebudu doporučovat.

08.05.2014 2 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Velmi příjemná oddechovka pro holky a to i pro ty, kterým dávno není sedmnáct.

05.05.2014 4 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Uf, konečně jsem ho dočetla, dalo mi to teda zabrat. Začátek byl fajn, prostředek jakž takž, koncem jsem se hodně prokousávala. Reálně bych to viděla tak na 3,5 hvězdy. Oceňuji sarkastické vtípky a poznámky.A fandím upírskému bratrovi :o)

03.05.2014 4 z 5

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Mno já nevím, podle anotace jsem asi čekala něco jiného. Knížka se četla rychle, měla spád,ale nelogičnosti a i sladký happyend ve mě zanechal jakousi pachuť. Po další knize autorky asi nesáhnu.

29.04.2014 3 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Steampunk já ráda. Hodně. Tak jako klukům kolem dvanácti a víc bych doporučila Westerfieldovu trilogii Leviathan, holky v tomto věku mohou sáhnout po této sérii. Nic moc zamilovaného, vynálezy a libůstky typu mechanického psa potěší. Trochu mi vadilo malé uvedení do reálií toho světa, ruzné politické frakce jsou popsané málo a pletou se. Ale jinak jsem si odpočinula a ráda sáhnu po dalším dílu.

26.04.2014 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Inspirace již profláknutými fantasy romány je poněkud zjevná, nevyrovnanost toho,že Eleně je osm,ale uvažuje a hlavně vyjadřuje se jako dvacetiletá je dost rušivá. Celkově jsem si při čtení odpočinula,ale za veledílo tuto knihu nepovažuji, v tomto žánru vím o spoustě další po kterých sáhnu raději.

26.04.2014 3 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Autorčin skvělý styl psaní vtáhne do děje i čtenáře neholdujícího historii. Příběh je především o lásce, odevzdání se druhému a ochotě se pro toho svého milovaného obětovat, pravda tady doslova. Vlastní trojská válka je tu na pozadí příběhu, přesto je popsána celkem přesně a působí jako skvělý souhrn od A do Z. Budu-li chtít podrobnosti, sáhnu po mé milované Colleen McCullough, ideálně hned v závěsu za touto knihou. Achilleovu píseň musím opravdu doporučit.

13.04.2014 5 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Přečteno,ale hlubší dojem nezanechal. Ono nenadchlo mě ani Dobrý proti severáku ani jeho pokračování. Říkala jsem si, dám mu ještě šanci.Ale ne, tento autor není nic pro mě. Na začátku této knihy jsem si říkala, že mi strašně připomíná Deník citového vyděrače od Monyové. Ale ani tak to není. Až do konce knihy čekáte rozuzlení, jestli tedy bude velké odhalení Hanesse nebo ne. Ale to jak to spisovatel usekl je divné a rozporuplné. Kdybych tu knížku nečetla, nic by se nestalo.

30.03.2014 3 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Podle popularity ve Francii jsem teda čekala větší pecku. Vlastní příběh není špatný, není pravda ani převratný. Co mě ale neskutečně iritovalo byla délka knihy. Na příběh bylo nabaleno tolik zbytečného balastu, že jsem vážně přemýšlela o tom, že jí v půlce odložím. Má 600 stran, kdyby jich bylo 300, bylo by to mnohem lepší. Asi si někdy půjčím i další díly,ale až na ně narazím, není to pro mě taková hitovka, abych na ně dělala v knihovně rezervaci a nemohla se dočkat.

29.03.2014 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Klasická romantika, pěkná oddychovka. Jak už psalo několik lidí přede mnou, použití kouzel v druhém příběhu bylo zbytečné, nijak to ten děj neposunulo. Co mi není jasné, proč v trilogii bratrů Nolanových vychází první dva díly najednou a až na podzim vyjde díl o Alexovi. Buď měli zrušit brutálně velké řádkování a do stávajícího počtu stran by se vešly všechny tři díly a nebo každý vydat zvlášť.

19.03.2014 4 z 5

Cayenský pepř a javorový pudink Cayenský pepř a javorový pudink Nathalie Roy

Já myslím, že autorka nemá ambice ani snahu získat za své dílo literární ceny. Chce jen pobavit. Co na tom,že sáhla po profláknutém námětu - sympatická single třicátnice, smolařka co má jedinou touhu - najít toho pravého. Chtěla jen pobavit a u mě se jí to povedlo. Bavila jsem se, nic mi v ději výrazně nedřelo, snad jen, že jsem měla pořád chuť na popisované kulinářské hody. Strávila jsem s knížkou příjemné odpoledne, kdy jsem mohla vypnout a nechat se nést. Proto jsem si jí půjčovala a za mě tedy spokojenost.

17.03.2014 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Lepší než první díl, přesto jsem čekala asi NĚCO jiného.

16.03.2014 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Slabší než první díl, přesto se mi líbila a těším se na poslední, třetí díl.

08.03.2014 3 z 5

Brenda Veliká Brenda Veliká C. D. Payne

C.D.Payn je pro mě zatím ve znamení Neviditelného, který mě ale moc neuchvátil. Pořád jsem si říkala, co na něm ti fanoušci vidí. Dám mu ještě šanci. Literatura pro mládež mu jde o poznání lépe. U Brendy jsem se výborně bavila, kousavý humor poněkud prostorově výraznější hlavní hrdinky je prostě luxusní. Odpočinková četba na jedno odpoledne, můžu jen doporučit.

01.03.2014 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Uff, konečně dočteno, už se mi nějakou dobu nestalo, aby se knížka tak strašně táhla. To co mě jakž takž zaujalo u jedničky jsem velmi těžce hledala u dvojky. Dala jsem to, hurá,ale nevím, nevím, jestli půjdu i do třetího dílu.

12.02.2014 2 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Moje první knížka této autorky a určitě ne poslední. Torey má dar slova, její texty ač obsahově obtížné se velmi lehce čtou a vtáhnou do děje hned od prvních stran. Kevinův život byl otřesný a jsem ráda, že došel k jakémusi happyendu. Vřele doporučuji k přečtení

11.02.2014 5 z 5