Brambram Brambram komentáře u knih

To je Paříž To je Paříž Miroslav Šašek

Milá, jednoduchá knížka s hlavními pamětihodnostmi Paříže. Spíš pohlazení po duši, než průvodce. Přesto zaujme děti i dospělé

07.06.2014 5 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

Je to Gaardner, za to má hvězdu navíc. Ale děj, příběh, námět mě neberou asi jsem fakt alibista,ale globální oteplování mi až tak žíly netrhá.

07.06.2014 4 z 5

Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Pod vejcem - Tajemství mistra Rafaela Laura Marx Fitzgerald

Má-li vaše dítě zálibu v detektivkách, umění, tajemnu, tohle je to pravé. V mnohém to opravdu připomíná Brownovu Šifru, ale je to o hodně jednodušší. I vyřešené tajemství není až takovou celosvětovou bombou jako u Brownu. Přesto je to příjemné čtení. Pro nás Evropany, nad to starší ročníky masírované válečnou historii od první třídy, jsou některé historické informace o druhé světové válce poněkud úsměvné. Ale chápu, že Američané to tak nemají a bohužel ani naše současné děti v klesající kvalitě školské výuky k tomu pomalu spějí. Takže proč ne trochu základního popisu. Za mě doporučuji

01.06.2014 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl mě bavil o malinko více než první,ale přesto jsem od knihy čekala více. Výtky které mám k prvnímu dílu nezmizely ani v tom druhém, takže i hodnocení bude stejné. Knížka pobaví,ale stačí z knihovny, kupovat jí určitě nebudu a vracet se k ní také ne.

20.05.2014 3 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Většině z nás někdo milovaný umřel. Všichni bychom ještě jednou s nimi chtěli mluvit. Říct jim jak moc je milujeme, odpustit jim jejich viny a nebo si nechat odpustit. Nepopírám,že vyrovnání se s jejich smrtí by pro mě bylo se Samovým programem lehčí. Potud vnímám klady příběhu. Záporů je bohužel více. Ústřední dvojice nevypadá a nechová se jako ideální pár zamilovaných. Meredith sama působí velmi nepříjemně a spíše obtěžujícně a třetí část příběhu mě nevzala vůbec. Dál doporučovat určitě nebudu

20.05.2014 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jednodušší fantasy bez nečekaných zvratů, trochu zkušenějšímu čtenáři musí být dějová linka jasná po pár stránkách. Nicméně, nic mi tam nevadilo, či nedřelo, hezky se u toho odpočívalo,takže doporučuji dál a já si ráda přečtu další díly.

21.04.2014 4 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Uff, docela jsem se na ní těšila,ale nebyla tak silná jak bych čekala. Stále stejné rozmluvy o tom, jak se hrozně chtějí,ale nemůžou být spolu, hlavně postava Grace mi přišla dost nereálná, vrah mi byl jasný v půlce knihy a i ta romantika byla nějaká slabá. Achjo, autorka umí psát i líp :o(

10.04.2014 3 z 5

Sváteční víkend Sváteční víkend Joyce Maynard

Už jsem poučena z minulých let, že výprodeje v Buxu umí překvapit a za málo peněz je opravdu hodně muziky. Sváteční víkend k tomu druhu knih taky patří. Příběh Adele a jejího syna v těch krátkých šesti dnech prodlouženého zářijového víkendu je opravdu nečekaný. Neobvyklá romance, která má spoustu podpovrchových proudů a i ten happyend se pro některé najde. Určitě doporučuju

08.04.2014 4 z 5

Má druhá kniha od Torey a pořád dobrý. Čtivý, svižný, za srdce beroucí příběh. Můžu jen doporučit.

16.03.2014 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Krátký, milý příběh o tom, že z těch nejmilovanějších, nejošoupanějších hraček se v našich očích stávají skuteční živoucí tvorové. Když mají štěstí může se z nich stát skutečnost i pro ostatní. Vzhledem k tomu, že knížka vznikla začátkem dvacátého století a pořád je oblíbená, věřím, že přežije i další generace.

09.03.2014 4 z 5

Já nevím, autorovy knihy pro dospělé mě prostě neberou, nijak výrazně se nebavím a asi už to znova pokoušet nebudu.

09.03.2014 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Doporučila mi ho kamarádka, která mě navezla do Odstínů šedi (vůbec se mi nelíbily). Váhala jsem,ale dobře, že jsem do toho šla. S Odstíny mají Gabrielovy knihy společných cca 15% kostry děje. Jinak jsou o něčem naprosto jiném. O víře, Víře, odpuštění jiným i sobě samým. Sex tam je,ale ne tak okatě jako v Odstínech a není hlavním bodem děje. Můžu jen doporučit.

08.03.2014 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

První díl byl pro mě lepší, netradičním nápadem, způsobem vyprávění hlavní hrdinky. Ale své jsem si našla i v tomto díle a určitě si přečtu i díl poslední.

01.03.2014 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Měla jsem asi velká očekávání a jinou představu. Uznávám,že podrobnými znalostmi současné politické scény v Německu bych si to asi užila víc. I tak mě ale vtipy nezaložené na politice zřejměi unikaly, protože jsem se nezasmála ani jednou. Naopak od zhruba dvacáté stránky až do konce mě mrazilo a to velmi. Jako memento tahle knížka ale funguje výborně. Jen se obávám, že ti,kterým by měla otevřít oči, po ní nesáhnou a nebo to nepochopí viz hrdinové knížky.

23.02.2014 3 z 5

Žil jsem jako kaskadér Žil jsem jako kaskadér Janet Tashjian

Často se mě ptají, co tedy nabídnout místo brakového Poseroutky, kterého z duše nesnáším. Série této autorky se zdá být dobrou volbou. Nezastírám, že je to formou textu Poseroutkovi podobné, nicméně na rozdíl od něj tu příběh je. A je to příběh který není vulgární, není postavený na prvoplánovitých vtípcích založených na nevhodných slovech, ponižování druhých apod. Textu je to více než v Poseroutkovi,ale je tu velké řádkování a po okrajích stránek jsou milé, jednoduché kresbičky. Za mě fakt doporučuji

02.02.2014 4 z 5

Grace to řekne nahlas Grace to řekne nahlas Emma Henderson

Být odlišný není žádný med. Být odlišný v polovině dvacátého století je ještě horší. O integraci nikdo ani netušil. A pokud dotyčný nemluví, je brán jako přehlédnutelný odpad. Zpracovat pohled na svět mentálně postižených (a je otázkou, zda Grace opravdu mentálně postižená byla) se pokouší málokdo. Ba co víc, milostný příběh z tohoto prostředí. Možná si po přečtení negativních zážitků z Briaru řeknete, že to snad není ani možné (pokusy o znásilnění personálem, fyzické týrání, psychické deptání atd.) Bohužel možné to je, i u nás a není to zase tak dávná minulost. Knížka určitě stojí za přečtení, jen nečekejte happyend.

16.01.2014 4 z 5

Dcera Sieny Dcera Sieny Marina Fiorato

Příjemný historický román z prostředí Sieny. Velmi dobře popsané jak jednotlivé čtvrti tak průběh Palia. Krásně jsem si u čtení odpočinula.

11.01.2014 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Řekla bych, že lepší než první díl, děj je poměrně bez kiksů, dá se i orientovat v jakém se zrovna nachází čase, jaká událost už byla, co teprve bude. Hrabě je slizoň, ale to všichni víme. A druhý díl je i vtipnější, obzvláště hlášky Xemeria pobaví.

07.01.2014 4 z 5

Populární snadno a rychle Populární snadno a rychle Maya Van Wagenen

Nejsem cílová skupina, to už spíš rodičem těch, kterým je to určeno. Přesto mě kniha nadchla. Po dlouhé řadě ne moc kvalitních knih psaných náctiletými je tato kniha osvěžením. Oceňuji vtipnost a nadhled. Co ale oceňuji nejvíce, je vyznění knihy ve smyslu - zkoušet nové věci, které jsou občas třeba i trapné a osobu, která je provádí spíše sráží v očích ostatních - není špatné. Každá zkušenost se počítá a člověka rozvíjí a posouvá. I ta, při které je dívka oblečená jako babička, na očích má vazelínu a snaží se nenápadně zapůsobit na idola svého srdce. Ráda doporučím knihu své jedenáctileté dceři a budu velmi ráda, pokud bude mít podobný pohled na svět jako Maya.

28.06.2015 5 z 5

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

Možná dlouhé rozestupy mezi čtením jednotlivých dílů, či doslova hnusná obálka, mají za následek, že mě poslední díl nenadchnul. Ano, Sláma nezklamal,ale to je asi tak všechno. Bohužel...

01.02.2015 3 z 5