To je Paříž

Ano, toto je Paříž! První ze série slavných ilustrovaných průvodců světoznámého českého emigranta, ilustrátora, malíře, komentátora a redaktora rádia Svobodná Evropa Miroslava Šaška. Jeho procházka po Paříži proběhla před padesáti lety, je však překvapivě aktuální. Ač dnes v matce všech měst ubylo domovníků, koček i poštovních schránek, tržnice„les Halles“ se přesunuly do jiných čtvrtí a přibylo aut, její střechy jsou stále stříbrnošedé, bulváry široké, v kavárnách je od rána plno a voní tam máslové croissanty i dobrá káva. Procházet se Paříží je zkrátka pořád skvělé: ať už si jen listujete touto knihou, anebo ji strčíte podpaží a vydáte se objevovat na vlastní oči. Šaškovy knihy jsou nejen výborným průvodcem po městě, ale představují města taková, jaká jsou: okouzlující i obyčejná, plná slavných památek i drobných momentek všedního dne, a autor nezapomíná ani na děti, hry a atrakce, domácí mazlíčky, typické profese, oslovení… Své knihy tvořil uprostřed míst, o kterých psal: „Musíš se s těmi lidmi sžít, musíš je trochu poznat a oni musí poznat tebe… (…) Pak to začneš vidět jejich očima, pak už to nejsou jen domy a pamětihodnosti, ale život, takovej obyčejnej život, a ten ty města dělá.“ Svou velkorysou sérií knih o městech a zemích provedl Miroslav Šašek již několik generací dětí i rodičů na celém světě. Nyní se po 66 letech vrací do Čech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176642/to-je-pariz-176642.jpg 4.751

Kniha To je Paříž

Kačaba79
16.04.2019

V kostce pro děti shrnuté co je v Paříži nejzajímavější. Jen škoda, že to není z dnešní doby, ale před 50 roky. Paříž už jiná.

Greena
06.01.2019

První kniha ze skvělé série o krásných hlavních městech světa se jmenuje To je Paříž. Děti se v ní seznámí s krásou tohoto hlavního města Francie.
S poznáváním začneme u řeky Seiny, která Paříží protéká. Podíváme se vzhůru na katedrálu Notre-Dame. Pohlédneme i na Conciergerii, projedeme se autobusem, metrem i příměstským vlakem. Pozvedneme pohled na kapli Všech svatých Sainte-Chapelle. Lodí podjedeme pod mostem Pont-Neuf. Na nábřeží Seiny si prohlédneme stánky s knihami. Nejstarší kostel v Paříži se jmenuje St. Germain-des-Prés. K pití si dáme něco dobrého v bistru. Navštívíme majestátní Panthéon i půvabnou zahradu Jardin du Luxembourg. Nesmí nám chybět Opera, kostel Madeleine ani náměstí Place Vendome. Za uměním se podíváme do nejslavnějšího muzea světa – Louvru. Velké bráně se říká Triumfální oblouk – Arc de Triomphe du Carrouse a z ní uvidíme vzdálený Vítězný oblouk – Arc de Triomphe de I´Étoile. Čilý ruch aut je na Place de la Concorde neboli na náměstí Svornosti. Půvab mají i pařížské uličky. Majestátnost Elysejská pole. Zlatem svítí Invalidovna a nesmíme zapomenout na nejslavnější stavbu Paříže, a to Eiffelovku. Závěrem se podíváme na kopec Montmartr, kde se shlukují umělci a na vrcholu se můžeme pomodlit v chrámu Sacré-Coeur.
Knihu napsal i ilustroval Miroslav Šašek.
Znáte již Paříž…

wiix
22.03.2017

Ja mám tak rada takéto poučné laskoty, pekne stvárnené, pre deti príťažlivé a plné informácii.

bibi.r
10.06.2016

Skvělý, malý průvodce pro budoucí malé milovníky Paříže. :)

zuzi1162
23.11.2014

Nádherná kniha, která si na nic nehraje. Je zároveň poučná, zároveň zábavná a navíc plná krásných ilustrací. Jen bych řekla, že Austrálie se mi líbila víc. Jsem zvědavá, co ty další knihy. Už se na ně těším.

Brambram
07.06.2014

Milá, jednoduchá knížka s hlavními pamětihodnostmi Paříže. Spíš pohlazení po duši, než průvodce. Přesto zaujme děti i dospělé